Adata: externí SSD SE730H

21. 10. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: AData)
Kompaktní externí SSD Adata SE730H dostupné v kapacitách 256 a 512 GB využívá paměť sestavenou z obvodů 3D TLC NAND a přenáší data rychlostí až 500 MB/s při čtení i zápisu. Disk komunikuje prostřednictvím rozhraní USB-C a splňuje normu IEC IP68 týkající se odolnosti proti prachu a vodě, stejně jako armádní standardy týkající se šoků a nárazů.

Zatímco předchozí generace disku SE730 byla dostupná pouze v kapacitě 250 GB, přesun k obvodům 3D TLC NAND umožnil výrobci Adata nabídnout novou verzi v kapacitách až 512 GB. Současně s tím si SE730H zachovává kompaktní rozměry a hmotnost 33 g.

Využití technologie 3D TLC NAND s sebou nese nejen vyšší kapacitu, ale také o 25 % vyšší výdrž než starší 2D NAND, a větší spolehlivost po celou dobu životnosti zařízení. Uživatelé mobilních zařízení také jistě ocení výrazně nižší spotřebu. SE730H dosahuje rychlostí až 500 MB/s pro čtení i zápis, což je přibližně pětkrát víc než u mechanických externích disků.

Díky konektoru USB-C, který lze při použití libovolně otáčet, odpadá při připojování obvyklé zkoumání, která strana konektoru je ta správná. SE730H se bez problémů připojí ke všem zařízením s USB-C, a to díky podpoře protokolu USB 3.1 Gen 2 nebo USB 3.1. Oproti diskům se starším USB 3.0 nebo USB 3.1 Gen 1 dokáže přenášet data dvakrát rychleji – rychlostí až 10 Gb/s, zatímco starší disky zvládnou jen 5 Gb/s. Díky tomu se 5GB soubor přenese za 16 sekund, velká AAA hra se nahraje za méně než minutu. V balení je k dispozici propojovací kabel USB-C – USB-C.

SE730H prošel testováním podle normy IEC IP68 a je tedy kompletně prachotěsný a umí pracovat celou hodinu v hloubce 1,5 m pod vodní hladinou. Splnil také náročné požadavky armádního standardu MIL-STD-810 516.6, který zaručuje odolnost proti nárazům a šokům.

SE730H pracuje bez potřeby instalace dodatečných ovladačů na operačních systémech Windows, Mac OS a Android.

Produktový list výrobku z katalogu Icecat: 

Externí HDD, flashdisky, SD karty, SSD, DRAM, mobilní příslušenství

Štítky: 

Podobné články

Marcin Gaczor, business development manažer v Kingstonu

Marcin Gaczor (Kingston): Distributorům a resellerům zůstáváme věrní

3. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Kingston)
S Marcinem Gaczorem, business development manažerem společnosti Kingston, který má na starosti zastoupení značky na českém a slovenském trhu, jsme hovořili o nejnovějších trendech v segmentu operačních pamětí a úložišť. Zásadních novinek, které Kingston v nedávné době představil, nebo které brzy uvede na trh, je přitom více než dost… Čtěte více

Sandisk: SSD WD_BLACK SN8100

24. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sandisk)
Společnost Sandisk představila nový výkonný klientský SSD disk s technologií PCIe Gen 5.0. Tento špičkový interní SSD disk s rychlostí až 14 900 MB/s a kapacitou až 8 TB je určený pro náročné hráče, tvorbu digitálního obsahu a práci s umělou inteligencí. Čtěte více

Verbatim představil novinky pro ukládání dat

23. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Verbatim)
Společnost Verbatim na veletrhu Computex 2025 prezentovala širokou škálu nových produktů. Hlavní důraz společnost kladla na externí SSD disky a lifestylové mobilní produkty. Čtěte více

Kingston FURY uvedl na trh výkonné NVMe SSD Renegade G5 s PCIe 5.0

16. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Značka Kingston FURY představila SSD disk Kingston FURY Renegade G5 s rozhraním PCIe 5.0 NVMe M.2 určený pro hráče a další náročné uživatele, kteří vyžadují maximální výkon. Novinka nabízí díky nejnovějšímu řadiči a paměti 3D TLC NAND rychlosti až 14 800 MB/s při čtení a 14 000 MB/s při zápisu dat. Čtěte více