Kaspersky Lab má program na posílení znalostí o kyberbezpečnosti

10. 6. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Společnost Kaspersky Lab představila sérii produktů Security Awareness Training, které mají za úkol posílit povědomí o firemní kyberbezpečnosti. Produkty učí zaměstnance rozpoznat kybernetické hrozby a předcházet jim a jsou určeny pro pracovníky na všech úrovních, od běžných až po seniorní manažery.

Průzkum ukázal, že pravděpodobnost využití vědomostí získaných díky počítačovému interaktivnímu tréninku Kaspersky Lab je v každodenní praxi více než 93 %. Množství problémů se zmenšilo až o 90 %.

Selhání lidského faktoru stojí za většinou kyberbezpečnostních problémů, včetně nejzávažnějších hrozeb, jakými jsou cílené útoky a napadení ransomwarem. Velké podniky průměrně zaplatí 551 000 USD (v přepočtu více než 13 116 000 Kč), aby napravily trhliny v jejich zabezpečení. U malých a středních podniků je to přibližně 38 000 USD (905 000 Kč). Hrozby způsobené selháním lidského faktoru jako například phishing, patří z hlediska finanční ztráty mezi top deset nejničivějších kyberbezpečnostních problémů. Společnosti, které využívají bezpečnostních školení, snížily nápor na IT pracovníky. Vzdělávací systém pomáhá ochránit korporátní data a snížit ztráty související s bezpečnostními nehodami.

Nabídka tréninkových programů se skládá ze tří hlavních produktů:

Simulace interaktivní ochrany (Kaspersky Interactive Protection Simulation) je navržená pro vrcholné manažery. Svádí profesionály z různých oblastí dohromady, aby si stanovili cíle, jak zabezpečit aktiva společnosti. Během krátkého, intenzivního a interaktivního školení se manažeři učí, jak se postavit k bezpečnostním problémům a jak efektivně spolupracovat s IT bezpečností a podnikovými divizemi. Díky tréninku také dokážou porozumět souvislostem mezi náklady na zabezpečení podniku a potenciální ztrátou zisků.

Kyberbezpečnostní trénink managementu pomocí her (CyberSafety Management Games Training) je navržen speciálně pro střední management. Snaží se manažery motivovat ke správě kyberbezpečnostního prostředí v jejich odděleních. Trénink, který byl navržen pro velké podniky, poskytuje základní znalost o aktuálních kybernetických hrozbách a učí, jak před nimi společnost ochránit. Program vysvětluje, proč by se management měl o bezpečnost zajímat, učí rozlišit mezi bezpečným a nebezpečným chováním a poskytuje praktické rady, co dělat a co ne.

Tréninková platforma pro zaměstnance (Employee Skills Training Platform) je navržena pro všechny řadové pracovníky. Počítačové lekce posuzují individuální kyberbezpečnostní znalosti a dovednosti. Trénink pomáhá porozumět základním paradigmatům korporátní bezpečnosti, včetně anti-phishingu, fyzické bezpečnosti, zabezpečení chytrých telefonů, ochrany dat, bezpečného vyhledávání, atd. Výsledky jsou měřeny pomocí specifických úkolů s možností rozšířené analytiky a reportingu. Díky partnerství mezi Kaspersky Lab a Wombat Security jsou tréninkové moduly dostupné celosvětově.

Bezpečnostní trénink je rozšířením služby Security Intelligence Services společnosti Kaspersky Lab, která obsahuje i možnost sdílení informací IT bezpečnostními experty, včetně reakcí na problémy apod.

Štítky: 
Bezpečnost, Kaspersky

Podobné články

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Řešení HP Wolf Pro Security získalo vynikající hodnocení v AV-TESTu

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Výzkumníci z AV-TESTu označili nové řešení HP Wolf Pro Security za „TOP Produkt“ pro ochranu koncových zařízení ve firmách. Studie výzkumného institutu v oblasti bezpečnosti IT AV-TEST potvrdila, že bezpečnostní software Wolf Pro Security od HP je jedním z nejlepších antivirových řešení pro firemní uživatele využívající platformu Windows na trhu. Čtěte více