Fortinet představil bezpečnostní rozhraní pro ochranu cloudových prostředí a datových center

8. 10. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet představila framework pro zabezpečení softwarově definovaných sítí (SDN). Řešení, které je první svého druhu na trhu, vzniklo s cílem poskytnout pokročilou ochranu prostřednictvím integrace bezpečnostních prvků do agilního prostředí moderních datových center.

Řešení zároveň nabízí nejflexibilnější platformu z hlediska integrace v infrastruktuře díky spolupráci s technologickými partnery jako je HP, Ixia, PLUMgrid, Pluribus Networks, Extreme Networks a NTT. Řešení SDN Security redefinuje kyberbezpečnost ve světě, kde se datová centra mění díky virtualizaci, cloud computingu a softwarově definovaným sítím.

„Infrastruktura informační bezpečnosti je příliš rigidní a statická na to, aby mohla podpořit rychle se měnící potřeby digitálního podnikání pro poskytování efektivní ochrany v prostředí s proměnlivými hrozbami,“ napsal Neil MacDonald, viceprezident a analytik společnosti Gartner Research. „Výrobci bezpečnostních řešení proto stále častěji přesouvají větší část nástrojů pro správu pravidel z individuálních hardwarových prvků na úroveň řídícího softwaru s cílem zvýšit flexibilitu při formulaci bezpečnostních pravidel, bez ohledu na umístění.“

Inovace v kyberbezpečnosti napříč síťovou architekturou

Framework Fortinet SDN Security inovuje ve všech hlavních vrstvách síťové architektury:

  • Data – přesun bezpečnosti z fixních hardwarových boxů do logických instancí, které mohou být lépe distribuovány a integrovány hluboko do virtualizovaných sítí a jejich datových toků.
  • Dohled – orchestrace a automatizace bezpečnostních pravidel s provisioningem pružné zátěže eliminuje chyby v zabezpečení a zajištění souladu pro vysoce pružná a dynamická prostředí.
  • Správa – jednotná konzole pro správu bezpečnostních pravidel a událostí napříč fyzickými i virtuálními stroji, privátními a veřejnými cloudy a napříč konvergovanou infrastrukturou, která zajistí konzistentní zabezpečení v souladu s danými pravidly.

„Pravděpodobně neexistuje SDN platforma, která by se stala standardem pro všechny firmy a poskytovatele služeb,“ uvedl Ondřej Šťáhlavský, regionální ředitel pro oblast střední a východní Evropy ve společnosti Fortinet. „Proto vytváříme ekosystém, který bude poskytovat podporu pro různé typy SDN platforem prostřednictvím chráněných a otevřených programovacích rozhraní API. Klíčem je poskytování škálovatelných bezpečnostních modulů, které lze využívat v případě potřeby a na řídicí úrovni.“

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více