Sophos Mobile Control cílí na ochranu uživatele a bezpečnost v cloudu

10. 6. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Řešení pro správu podnikové mobility Sophos Mobile Control (SMC) 4.0 nabízí individuální šifrování souborů, integrovaný antivir i podporu filtrace webového obsahu a zohledňuje bezpečnostní problematiku v malých a středně velkých firmách.

Díky správě mobilního obsahu pro zařízení s operačním systémem iOS je SMC 4.0 jediným řešením pro správu podnikových mobilních zařízení, které podporuje šifrování na úrovni souborů. Každý soubor tak může být chráněný bez ohledu na to, zda jsou data zpracovávána v kanceláři nebo na cestách. SMC 4.0 přináší také integrovanou ochranu proti malwaru a škodlivému obsahu pro zařízení s operačním systémem Android, který je dle průzkumů ABI Research celosvětově používán v 80 % chytrých telefonů a je hlavní platformou pro dnešní mobilní malware. Globální síť pro zkoumání hrozeb SophosLabs již odhalila na 900 000 jedinečných fragmentů mobilního malware a tento počet navíc velmi rychle roste.

Nová verze SMC 4.0 je pokračováním závazku společnosti Sophos umožnit komplexní ochranu dat a nabízet řešení, která podporují správu a ochranu nejen samotných mobilních zařízení, ale také aplikací i obsahu na těchto zařízeních,“ řekl Dan Schiappa, hlavní viceprezident a ředitel skupiny EndUser Protection Group společnosti Sophos. „Díky trvalému mobilnímu šifrování dostupnému přímo na zařízeních rozšiřuje Sophos SMC 4.0 ochranu dat doslova za dveře kanceláří. A podpora řízení přístupu k síti založená na stavu shody zařízení umožňuje, aby správa mobilních zařízení, obsahu i mobilní bezpečnosti byla jednoduchá a efektivní,“ dodal Schiappa.

Díky webové ochraně pro systém Android mohou IT administrátoři řídit přístup k webovému obsahu a blokovat stránky, které se zaměřují na krádež dat nebo jiné nevhodné aktivity. SMC 4.0 umožňuje navíc integraci s řešením jednotné správy hrozeb Sophos UTM a s dalšími produkty z dílny Checkpoint a Cisco. Zákazníci tak mohou využít výhod řízení přístupu k síti – kompromitovaná zařízení jsou od sítě izolována a malware na mobilních zařízeních tak nemůže firmu ohrozit. Nový produkt se může pochlubit i výrazným zjednodušením administrace, kterého dosahuje prostřednictvím uživatelsky orientované implementace, správy a cenových modelů. Součástí nové verze je také intuitivní webová konzole pro správu, která umožňuje, aby si uživatelé sami měnili hesla a zajišťovali základní správu zařízení – od registrace až po hlášení ztráty či krádeže.

Průzkum „Mobilní bezpečnost ve světě cloudů“ provedený společností Sophos ukázal, že 84 % organizací umožňuje nějakou formu přístupu z firemních zařízení ke cloudovým službám pro sdílení souborů, jako je například Dropbox. Nicméně ale 65 % respondentů data přenášená mezi cloudem a mobilním zařízením nijak nešifruje. Překvapující je i to, že za bezpečné považuje sdílení firemních souborů nebo spolupráci nad sdílenými daty při současném využití cloudů a mobilních zařízení pouze 38 % dotázaných.

Nová verze SMC 4.0 je dostupná v klasickém licenčním modelu i jako služba, a podporuje zařízení s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone 8.

Štítky: 
Bezpečnost, Sophos

Podobné články

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Řešení HP Wolf Pro Security získalo vynikající hodnocení v AV-TESTu

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Výzkumníci z AV-TESTu označili nové řešení HP Wolf Pro Security za „TOP Produkt“ pro ochranu koncových zařízení ve firmách. Studie výzkumného institutu v oblasti bezpečnosti IT AV-TEST potvrdila, že bezpečnostní software Wolf Pro Security od HP je jedním z nejlepších antivirových řešení pro firemní uživatele využívající platformu Windows na trhu. Čtěte více

Zyxel posiluje kybernetickou bezpečnost v souladu s požadavky směrnice NIS2

2. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Směrnice EU o bezpečnosti sítí a informačních systémů NIS1, která platí od roku 2016, přestala v důsledku rostoucí četnosti a složitosti kybernetických hrozeb vyhovovat nárokům dnešní doby. Její novela, která nabude účinnosti 18. října 2024, představuje příležitost k posílení kybernetické bezpečnosti. Čtěte více