České Radiokomunikace se více zaměřují na internetový byznys

19. 3. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: České Radiokomunikace)
Společnost se pustila do podnikání v oblasti OTT služeb (tzv. Over The Top – jde o dodatkové služby digitálních médií v síti internetu), díky čemuž propojuje svět televize a internetu. České Radiokomunikace zároveň dokončily instalaci největší cloudové služby pro média v Česku.
Zleva: Jiří Grund, Michal Čupa, Martin Gebauer, Marcel Procházka (všichni ČRa)

České Radiokomunikace (ČRa) učinily významný posun na poli propojování televize a internetu. S TV Nova spustily provoz služby odloženého přehrávání Nova Plus. Společnost k těmto účelům zřídila vývojovou divizi pod názvem ČRa LABs. Jejím úkolem je přinést inovace a partnerství v oblasti propojování TV & internetu.

„V současnosti provozujeme celoplošnou CDN sít v ČR (Content Delivery Networks), která slouží k rychlému přenosu videa. Navíc je schopna odbavit dynamicky se měnící poptávku diváků. Naší ambicí je nabídnout vysílacím společnostem nejvýhodnější cestu do online prostoru. Vedoucí postaveni v oblasti pozemního televizního vysílání logicky doplňujeme expanzí do světa internetu. Naším cílem je komplexně obsloužit rychle se rozvíjející segment mediálních firem v ČR. K tomu plně využíváme naší telekomunikační infrastruktury i současné investice do cloudu a CDN, “ doplnil Michal Čupa, generální ředitel ČRa.

Příjmy českých vysílacích společností z Video on Demand (online videopůjčovna) a Catchup-TV (opožděné přehrávání) trvale rostou. Odhaduje se, že české vysílací společnosti budou v roce 2020 generovat až 15 % svých celkových příjmů z různých forem svého on-line vysílání.

České Radiokomunikace již poskytují vysílacím společnostem pro provoz jejich služeb největší infrastrukturní media cloud v České republice. Ten v současnosti disponuje kapacitou více než 2 PB diskových polí (ekvivalent více jak 470 tis DVD) a 1 THz výpočetního výkonu.

Prvním zákazníkem Českých Radiokomunikací v oblasti OTT služeb (tzv. Over The Top – jedná se o dodatkové služby digitálních médií v síti internetu) se stala společnost Lagardere a nyní se připojila skupina NOVA se svými službami Voyo a NOVA Plus.

Štítky: 

Podobné články

Jan Bureš, country leader CZ/SK ve Fujitsu

Jan Bureš (Fujitsu): Na éru AI jsme dobře připraveni

5. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Janem Burešem, country leaderem CZ/SK ve Fujitsu, jsme hovořili o nabídce společnosti pro oblast umělé inteligence. Na následujících řádcích se tak můžete seznámit s produkty a službami Fujitsu pro tento segment, ale i s přístupem společnosti k bezpečnosti dat nebo kooperací s dalšími dodavateli, a hlavně s partnery. Čtěte více

MasterDC získal nejvyšší bezpečnostní úroveň cloudu

7. 8. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: MasterDC)
Český poskytovatel hostingových a cloudových řešení MasterDC byl zapsán do oficiálního katalogu poskytovatelů cloud computingu České republiky v eGovernment Cloudu na bezpečnostní úrovni 3 (vysoká). Tento status potvrzuje vysokou míru důvěryhodnosti a bezpečnosti, kterou společnost poskytuje svým zákazníkům – včetně organizací ze státní správy a kritické infrastruktury. Čtěte více

Hyperscaleři mění pravidla hry na trhu ICT služeb: Jak na to reagují poskytovatelé služeb?

28. 7. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IceWarp)
Globální technologičtí giganti jako Microsoft Azure, Amazon Web Services a Google Cloud nadále posilují své postavení na trhu a mění pravidla hry pro poskytovatele internetu, spravovaných služeb a cloudových řešení. Posilování přímého prodeje a téměř nulové marže nutí tradiční poskytovatele hledat nové obchodní modely a příležitosti. Čtěte více

Acronis Cyber Protect Cloud přináší podporu Disaster Recovery do Microsoft Azure a další funkce

22. 7. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zeb)
Vylepšení v MSP platformě Acronis Cyber Protect Cloud se týkají oblastí ochrany dat i kybernetické bezpečnosti, které umožňují partnerům rozšířit svůj obchodní záběr a dále zvyšovat úroveň ochrany zákazníků. Cloudová MSP platforma rozšiřuje svůj potenciál ochrany do dalších prostředí a segmentů včetně oblasti governmentu. Čtěte více