eD system a.s.

eD system a.s. patří mezi největší distributory IT a výpočetní techniky v České republice. Společnost se nyní výrazně uplatňuje v celém regionu Česko – Slovensko – Polsko. V současné době úspěšně expanduje i do dalších zemí EU. Portfolio nabízených produktů zahrnuje úplný sortiment IT trhu, tedy více než 500 značek nejvýznamnějších světových výrobců, přes 135 000 produktů a umožňuje odběratelům nakoupit vše potřebné "pod jednou střechou“. Společnost disponuje skladem o rozloze 20 000 m2 a špičkovým logistickým zázemím s více než 16 000 druhy produktů k okamžitému dodání. eD system mnohaleté zkušenosti v oboru a neustále přináší nové technologie. O jeho postavení na trhu svědčí i každoroční umístění v anketě CZECH TOP 100 společností v České republice, Top 100 ICT a Český a Slovenský IT distributor.

Ve snaze maximálně se přiblížit klientům provozuje eD system a. s. spolu s centrálou v Ostravě 10 poboček (Ostrava, Brno, Pardubice, Praha, Bratislava, Žilina, Banská Bystrica, Košice, Krakow). Zákaznický portál www.edshop.cz prošel výraznou změnou a přizpůsobil se zákaznickým potřebám, a to jak na počítačích, tak na mobilních zařízeních a je nastaven tak, aby tam zákazníci velmi rychle našli veškeré potřebné informace o produktech, jejich cenách a dostupnosti zboží. Chloubou společnosti je vlastní značka počítačů LYNX - nejprodávanější značka českých počítačů s momentální prodejní základnou, která čítá téměř 200 prodejců. Vlastní výroba překračuje kapacitu 120 vyrobených počítačů za 1 den. Servis zaštiťuje stovka servisních míst.

 

Distribuce v ČR:

A: Abbyy, Acer, Acronis (Mobile file management, Zálohování a disaster recovery, BYOD, Bezpečné sdílení dat a monitoring), Adata (Externí HDD, flashdisky, SD karty, SSD, DRAM, mobilní příslušenství, XPG), AMD, any.cloud, AOC, APC by Schneider Electric (Vybraný sortiment, Záložní zdroje, přepěťové ochrany, racky, PDU), Armor (Inkoustové kazety, Tonerové kazety, Barvící pásky a válečky, Fotopapíry, Čistící prostředky pro IT), Asrock (Komponenty), ASUS (Monitory, Networking, Notebooky, Desktop a AIO počítače, PC komponenty, Wi-Fi, Základní desky, Grafické karty), AVACOM (Baterie, nabíječky, zdroje, UPS, příslušenství ), Avast Software (Avast Software!), AverMedia, AVG (Bezpečnostní produkty), Axago, Axagon 

B: Baseus, BenQ (LCD monitory, Projektory, Fotoaparáty, Profesionální velkoformátové displeje)
Blurams , Brother (Tiskárny, multifunkční zařízení, skenery, faxy, termotiskárny)

C: CA, Canon (Foto, video, malá kancelářská technika a skenery, Velkoformátové tiskárny, Dokumentové skenery, Spotřební materiál, Kalkulačky), Chieftec, Cino, Codeware (Tiskárny čárových kódů, Čtečky čárových kódů, Mobilní terminály), Consulta (Interaktivní tabule, interaktivní systémy eBeam, tabule, nástěnky, flipcharty, fixy, projektory, vizualizéry, hlasovací zařízení, software, notebooky, počítače, tablety, pokladny, pokladní software), Conteg , Cooler Master, Corel, Corsair, COTEetCI, Creative Labs, CreoPop 
Csat, CyberPower 

D: D-Clean, D-Link (D-Link produkty (switche, Wi-Fi, IP kamery, příslušenství, služby), Delso

E:  Eaget, EasyTouch, Eaton, Epson (Inkoustové tiskárny, jehličkové tiskárny, projektory, skenery, Velkoformátové tiskárny a spotřební materiál, Spotřební materiál), Eurocase, Evolveo 

F: Freecom, Fujitsu (Servery, Storage, Komplexní služby a maintenance, PalmSecure)

G: Gigabyte, GoodRAM, Grandstream 

H: Hewlett Packard Enterprise (Servery, Storage, Networking, Služby), Hisense, Hitachi – LG (Vybraný sortiment), HP Inc. (Computing, Printing, Spotřební materiál, Velkoplošné tiskárny, Portfolio HP Poly),Humidef, HyperX, Imation, Innotrik, Intel, Intellinet, Ipevo 

K: Kingston, Kodak, Konica Minolta (Multifunkční tiskárny, laserové tiskárny, aplikace, spotřební materiál a služby.)

L: Legrand Česká republika , Lenovo (Komerční produkty (Think + V Series)), Lexmark (Tiskárny, multifukční zařízení, Spotřební materiál), LG Electronics (IT), Linksys, Logo (Tonery, inkousty, spotřební materiál, doplňky PC ), Lynx (Stolní počítače)

M: Manhattan, Maxdata, Microsoft (FG (krabicový software a multilicenční programy), OEM software), MicroView, Mio (Kamery do auta, GPS navigace do auta, Cyklonavigace), MSI (Komponenty (grafické karty, základní desky), MyKronoz (Vybranný sortiment)

N: Nero, Netgear (Firemní produkty: přepínače, datová úložiště, přístupové body, VPN Software, UTM a VPN Firewall, Domácí produkty: Wi-Fi routery, Wi-Fi extendery, Wi-Fi adaptéry, DSL modemy a routery, kabelové modemy a routery, USB modemy, hotspoty, powerline, LTE Gateway, přepínače, datová úložiště, bezpečnostní kamery), NetIQ, Newton Technologies (Softwary), Nextbase, Nikon (Fotoaparáty, objektivy a fotografické příslušenství, mikroskopy), Novell (Software), Nvidia 

O: O2, Oki (HW, Spotřební materiál), Olympus (Fotoaparáty, záznamníky, dalekohledy, foto příslušenství), On Networks, Optoma (Projektory, vizualizéry, plátna, příslušenství, Interaktivní dotykové displeje, Profesionální nedotykové displeje, AiO LED displeje)

P: Panasonic (Telekomunikace), Partis (Počítačové skříně, zdroje, počítačové komponenty, UPS, napájecí adaptéry, powerbanky, rozvaděče, cardreadery, myši, klávesnice, tablety, elektrokola)
Philips monitory (Monitory), Planet, Plus (Kopírovací tabule), PocketBook (Vybranný sortiment), Polaroid, Poly, Print IT, Printline,

R: realme, Removu, Repotec, RugGear 

S: Samsung (Smart Signage - Velkoformátové displeje, Hotelové TV, Monitory, Paměťové karty, USB Flash, SSD), Sapphire (Grafické karty), Sen.se, SHARP / NEC Display (Monitory a LFD, Projektory), Smartkeeper, Spire, SteelSeries, SuperMicro, Synology (Vybraný sortiment)

T: Tenda, Tesla Smart, Toshiba (Audio video (TV/DVD)), Transcend, Triton, Trust, Turris (Routery a firewally)

U: Ubiquiti Networks, Urban Revolt, Verbatim

W: Wenger, Western Digital, Wincor Nixdorf 

X: Xerox (Periferie, Spotřební materiál), Xiaomi (Mobilní telefony, YI), XYZprinting  

Z: Z+M Servis (Spotřební materiál Safeprint), Zyxel 

RMOL.CZ o nás napsal

IT odborníci se sešli v Praze. eD WORLD přilákal na 600 účastníků
Setkání

IT odborníci se sešli v Praze. eD WORLD přilákal na 600 účastníků

Světoví IT výrobci, odborníci z distribučního trhu, produktové novinky a networking. To vše na jednom místě, v pražském Clarion Congress hotelu. V úterý 21. října zde proběhla konference eD WORLD distributora eD system.

Přečíst celý článek
AI v práci zakazuje 24 % českých firem, 38 % její využití podporuje
Novinky

AI v práci zakazuje 24 % českých firem, 38 % její využití podporuje

Téměř čtyři z deseti firem podporují své zaměstnance v používání umělé inteligence při práci. Na opačném pólu stojí 24 % zaměstnavatelů, kteří pracovní využití umělé inteligence zakazují. Polovina zástupců firem si myslí, že se v nich umělá inteligence do pěti let stane nedílnou součástí pracovního procesu.

Přečíst celý článek
eD system získal ocenění Největší distributor značky Xerox v ČR a SR
Novinky

eD system získal ocenění Největší distributor značky Xerox v ČR a SR

Titul největšího distributora značky Xerox za rok 2024 zamířil opět do eD systemu. Distributor převzal ocenění během slavnostního předávání na každoročním Kick Off setkání, které proběhlo ve středu 26. března 2025 v zámečku Château de Frontiere nedaleko Břeclavi.

Přečíst celý článek
Kybernetickým útokům čelila každá čtvrtá firma. Situace se navíc může zhoršit kvůli konci Windows 10
Novinky

Kybernetickým útokům čelila každá čtvrtá firma. Situace se navíc může zhoršit kvůli konci Windows 10

Čerstvou zkušenost s kybernetickými útoky má více než čtvrtina českých firem. Každá osmá dokonce v posledních letech z tohoto důvodu přišla o data. Aktuálně navíc hrozí, že počet zranitelných firem ještě skokově naroste, až 14. října skončí podpora operačního systému Windows 10. Ten stále ještě používá více než 40 % firem.

Přečíst celý článek
Konferenci eD EXPO dominovaly herní zóny a Copilot+ počítače
Setkání

Konferenci eD EXPO dominovaly herní zóny a Copilot+ počítače

V úterý 18. března se konal další ročník eD EXPO. Konference distributora eD system přilákala stovky odborníků z IT trhu. Mezi hlavní taháky patřily herní zóny a umělá inteligence. Součástí bylo také online vysílání, které umožnilo sledování na dálku.

Přečíst celý článek
HPE rozšiřuje program Smart Choice o inteligentní řešení pro efektivní ukládání dat HPE MSA Gen 7
Novinky

HPE rozšiřuje program Smart Choice o inteligentní řešení pro efektivní ukládání dat HPE MSA Gen 7

HPE Smart Choice představuje jednoduchý přístup k modernizaci IT, který firmám nabízí předem vybrané konfigurace zařízení. Nasazení a správa nového hardwaru se tak výrazně zjednodušují. V kombinaci s novým diskovým úložištěm HPE MSA Gen7 vzniká ideální nabídka pro zákazníky, kteří hledají vysoký výkon a spolehlivost za atraktivní cenu.

Přečíst celý článek

Naše zprávy

eD system doplňuje nabídku o projektory Casio. Jedinečné ve své kategorii
Od výrobců a distributorů

eD system doplňuje nabídku o projektory Casio. Jedinečné ve své kategorii

Ostrava, 3. 7. 2018 – Přední distributor eD system zařadil do svého portfolia dvě desítky modelů projektorů značky Casio. Lákají na laserovou zobrazovací technologii i výrobu a vývoj v Japonsku.

Přečíst celý článek
eD Parník plavbou s Elvisem Presleym přispěl téměř 20 tisíci na dobročinnost
Od výrobců a distributorů

eD Parník plavbou s Elvisem Presleym přispěl téměř 20 tisíci na dobročinnost

Bezmála 150 VIP partnerů eD system se potkalo 14. června na palubě lodi Cecílie a vydalo se na tradiční plavbu po Vltavě.

Přečíst celý článek
Novým BUM periferií a networkingu v eD system je Tomáš Frimmel
Od výrobců a distributorů

Novým BUM periferií a networkingu v eD system je Tomáš Frimmel

Ostrava, 18. 6. 2018 – Přední český distributor eD system má nového Bussines Unit Managera pro periferie a networking. Byl jim jmenován dosavadní produktový manažer v eD Tomáš Frimmel.

Přečíst celý článek
„Kdo je tady ředitel?“ zjišťovali partneři eD ve Švandově divadle
Od výrobců a distributorů

„Kdo je tady ředitel?“ zjišťovali partneři eD ve Švandově divadle

Ostrava, 11. 6. 2018 – Dánskou komedii Kdo je tady ředitel? zhlédli ve středu 30. května obchodní partneři předního českého distributora. Na divadelní inscenaci do pražského Švandova divadla dorazilo bezmála 290 účastníků.

Přečíst celý článek
eD system a Dileris se s partnery utkali na karlštejnském greenu
Od výrobců a distributorů

eD system a Dileris se s partnery utkali na karlštejnském greenu

Ostrava, 7. 6. 2018 – První turnaj Fun Golf Tour pro své partnery připravil distributor eD system společně se svou sesterskou společností Dileris. Golfoví nadšenci se sešli ve čtvrtek 31. května v golfovém resortu na Karlštejně.

Přečíst celý článek
eD system představil nové firemní internetové stránky
Od výrobců a distributorů

eD system představil nové firemní internetové stránky

Ostrava, 6. 6. 2018 – eD system včera spustil novou webovou prezentaci společnosti www.edsystem.cz. Má čtyři jazykové verze a cílí zejména na potenciální zákazníky, partnery a spolupracovníky eD.

Přečíst celý článek
eD system a.s.

Kontakty

  • Obecný e-mail na firmu info@edsystem.cz
  • Telefon do firmy 597444111
  • Webové stránky firmy https://www.edsystem.cz
  • IČ firmy 47974516
  • DIČ firmy CZ47974516
  • Sídlo firmy Novoveská 1262/95
    709 00 Ostrava - Mariánské Hory