Značka Blue přichází do České republiky

24. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Blue)
Legendární značka Blue, která je uznávaná odbornou veřejností i běžnými uživateli díky špičkové kvalitě a inovativnímu designu, přichází oficiálně do České republiky a na Slovensko. Značka se dnes soustředí primárně na streaming a podcasting, kde nabízí ucelenou řadu nástrojů určených k nahrávání (záznamu) zvuku pro profesionální tvůrce, streamery i běžné spotřebitele.

Značka Blue se aktuální soustředí primárně na streaming a podcasting, což jsou oblasti, na které se bude zaměřovat i po uvedení na náš trh. Mezi prvními tak budou v tuzemsku uvedeny do prodeje mikrofony Yeti a Snowball. Produkty budou v ČR a SR dostupné prostřednictvím firmy Tech Data Distribution a k dostání i u partnerů, jako jsou Alza nebo CZC. Mezi prvními půjdou do prodeje mikrofony Yeti a Snowball.

Značku Blue Microphones (Baltic Latvian Universal Electronics, LLC) založili v roce 1995 v Kalifornii americký hudebník Skipper Wise (1957) a zvukový inženýr (původem z Litvy) Mārtiņš Saulespurēns (1943). Mikrofony BLUE XLR s legendárním tvarem Bottle, který připomíná láhev, nahradily tradiční kapsle - mikrofony zavěšené ve speciální konstrukci, která měla pomáhat izolovat otřesy. Mikrofony Bottle se rychle staly hitem a začali je používat profesionální hudebníci i nahrávací studia.

V té době Skipperova dvanáctiletá dcera Jessica, mladá začínající zpěvačka, navrhla, zda by nemohl vyrobit jednodušší mikrofon pro nahrávání jejích skladeb a streamování na internetu. Jelikož byli oba fanoušky softballu, vznikla myšlenka na Snowball – mikrofon rozměry a tvarem připomínající softbalový míč. Dalším zlomovým momentem bylo pošťouchnutí od společnosti Apple, která navrhla vytvoření cenově dostupného kondenzátorového mikrofonu Snowball k použití se ​​svým hudebním softwarem GarageBand. Ten si ihned oblíbili začínající hudebníci, ale i profesionálové jako alternativu k drahým pronájmům studií. Profesionální zvuk jako ze studia si díky Blue mohl nahrávat každý. V posledních letech vzrostl počet zákazníků zejména díky rozrůstající se skupině YouTuberů a streamerů, ale i mladých kapel, které začaly mikrofony Blue využívat k záznamům svých produkcí.

V červnu 2018 koupila značku Blue Microphones společnost Logitech a dnes je součástí mezinárodního portfolia značek Logitech International podobně jako např. Ultimate Ears, Jaybird, Astro Games, Saitek nebo Streamlab. Technologii Blue začlenil Logitech také do svých dalších produktů, jako např. hráčských headsetů Logitech G PRO a PRO X, které aktivně používají mikrofony s technologií Blue VO!CE.

„Díky značce BLUE se nám naskýtá další možnost spolupracovat nejen s tvůrci unikátního obsahu na platformách YouTube nebo Twitch, ale také s profesionály v hudebním a podcastovém oboru,” uvedl Martin Kubelík, vedoucí týmu Logitech Česká republika a Slovensko. „Jsme pyšní, že se značka rozrůstá i na náš trh, a můžeme tak nabídnout všem našim potencionálním zákazníkům kvalitní produkty, které nejenže podpoří vaše fungování na internetu, ale rovnou ho posunou o úroveň výše.”

Ruku v ruce s famózním zvukem jde i propracovaný design a precizní zpracování produktů. Mikrofony Blue jsou skvělým doplňkem na pracovním stole vedle PC, před streamovací kamerou nebo také v nahrávacím studiu. Svým designem zaujmou na první pohled a jejich propracované zvukové možnosti ocení každý audiofil.

Z portfolia značky Blue stojí za pozornost např.:

Snowball

Mikrofon studiové kvality k záznamu vokálů, akustických nástrojů, podcastů apod. Zaujme unikátním provedením ve tvaru míče a několika barevnými verzemi. K dispozici jsou tři režimy záznamu ke snímání zvuku přímo z jednoho zdroje (vokály), k snímání v rozsahu 360 ° (podcasty) a režimu snížené citlivosti (např. pro elektrickou kytaru).

Yeti

Pole se třemi kapslemi pro perfektní zachycení každého zvuku, které nabízí všestranné možnosti záznamu pomocí čtyř speciálních režimů. Uživatelé dále mají k dispozici nastavení citlivosti (gain control) či tlačítko mute a mohou počítat s nulovou latencí při výstupu do sluchátek. Jde o perfektní volbu pro podcasty, VoiceOver dabing, herní streaming, rozhovory, konferenční hovory, hudebníky.

Yeti X

Pole až čtyř kondenzátorových kapslí pro přesnější zaměření zvuků s High-Res LED na vizualizaci úrovně hlasitosti zvuku. Součástí výbavy je multifunkční ovladač nastavení hlasitosti sluchátek, citlivosti mikrofonu, směšovače a mute. Technologie Blue VO!CE nabízí profily např. pro profesionální streaming a podcasty. Zaujme také nastavitelné podsvícení a personalizace mikrofonu nebo integrace s Logitech G HUB pro detailnější kontrolu a nastavování mikrofonu.

Více informací o značce Blue můžete získat na webových stránkách bluedesigns.com.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Společnost Eaton Elektrotechnika rozšířila své portfolio o produkty značky TrippLite

14. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Sortiment TrippLite zahrnuje široké portfolio produktů včetně špičkových nabíjecích stanic a dokovacích řešení, kabeláže, sítí, přenosných vzduchových chlazení nebo střídačů. Čtěte více

Epson předváděl unikátní technologie z oblasti projekční techniky

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson uspořádala v prostorách Home of AV v Říčanech u Prahy pro své resellery PQ launch & HBR training. Akce byla zaměřena především na představení nových 4K HBR projektorů řady PQ. Nechyběly workshopy doplněné praktickými ukázkami užitečných funkcí projektorů včetně edge blandingu, stackingu a videomappingu. Čtěte více
A/R brýle Sony pro tvorbu 3D obsahu

CES 2024: Audio, video, AR/VR a další oblasti

26. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
V předchozích článcích jste se mohli seznámit s novinkami ze světa osobních počítačů, na CESu jsou však samozřejmě k vidění i představitelé mnoha dalších tržních segmentů. Nyní tedy dáme prostor zástupům z oblastí, jako jsou audio a video průmysl, chytré telefony či virtuální a rozšířená realita. Čtěte více

Sharp/NEC na ISE 2024 v Barceloně

15. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp/NEC)
Společnost Sharp NEC Display Solutions Europe bude vystavovat na veletrhu Integrated Systems Europe (ISE) 2024, který se koná od 30. ledna do 2. února na barcelonském výstavišti Fira ve Španělsku, kde se návštěvníci seznámí s budoucností AV a Digital Signage technologií. Čtěte více