OCZ Technology v distribuci Diskus

17. 3. 2011. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Diskus)
Diskus se stal autorizovaným distributorem firmy OCZ Technology pro distribuci SSD disků, jejich příslušenství a USB flash pamětí. Kontrakt je platný pro ČR i SR.

Společnost OCZ Technology Group byla založena v roce 2002 v San Jose, Kalifornie. Kromě technologie SSD nabízí OCZ také komponenty pro výpočetní zařízení a systémy, včetně enterprise třídy produktů pro správu napájení a také špičkové řešení pro hraní počítačových her.

Společnost Diskus zařazením produktů OCZ Technology do svého portfolia posiluje svou pozici v oblasti distribuce produktů pro ukládání dat. Produktovým manažerem  značky je Petr Michálek, petr.michalek@diskus.cz, 227 030 251, 737 120 146.

V portfoliu značky najdete SSD disky s rozhraním: PCI-Express, SATA II, HSDL, USB 3.0.

PCI-Express

Přídavné karty OCZ PCI-Express povyšují ukládání dat na nejvyšší úroveň. Karty PCI-Express obsahují speciální bootovací SSD disky, které použitím vysokorychlostní architektury karet PCI Express spolu s technologií polí RAID obchází omezení SATA.

SATA II

Polovodičové pevné disky OCZ SATA II jak v běžném, tak i průmyslovém provedení překonávají hranice datových uložišť ve výkonu, údržbě i ceně. S prokazatelně vysokou přenosovou rychlostí disky OCZ poskytují bezkonkurenční výkon a spolehlivost, jsou dodávány v různých kapacitách a velikostech, vhodných pro rozličné použití.

HSDL

Diskové rozhraní OCZ HDSL (High Speed Data Link) řeší omezení rychlosti standardních rozhraní. SSD disky jsou připojeny touto vysokorychlostní technologií, a pro ještě vyšší výkon mohou být kanály HSDL navzájem kombinovány.

USB 3.0

Vysoká rychlost tradičních SSD disků může být využita i v případě externích datových uložišť. OCZ USB 3.0 disky překonávají externí pevné disky výkonem a životností. Jsou vhodným řešením pro zákazníky požadující špičkovou technologii při zpracování digitálních dat včetně videa s vysokým rozlišením, grafiky a hudby.

SSD příslušenství

Příslušenství OCZ SSD jsou navržena tak, aby usnadnila instalaci a upgrade systémů