Ingram Micro posiluje second-source zaměření

22. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Na českém a slovenském trhu buduje Ingram Micro od loňskeho léta svoji pozici jako second-source distributor, tedy jako doplňkový zdroj nákupu pro ICT resellery.

Tento obchodní model představuje zvláště v současné ekonomické situaci vítanou diverzifikaci. Prodejci totiž nejsou závislí pouze na jednom nebo na několika málo distributorech, ale mohou se rozhodovat flexibilně a nabídnout širší paletu produktů než konkurence.
Ingram Micro nabízí díky 350 dodavatelům a 48.000 produktům z oblasti informačních a telekomunikačních technologií a spotřební elektroniky nejširší paletu zboží mezi ICT distributory. „Z naší široké nabídky v současnosti na českém trhu nejvíce prodáváme hardware bez jazykové specifikace. Největší zájem je přitom o následující čtyři oblasti: komponenty, síťové produkty, počítačové příslušenství a spotřební produkty“, říká David Dupuy, Senior Manager Export Channel společnosti Ingram Micro.
Ingram Micro nabízí resellerům také Ingram Micro Superstore, inovativní e-shop řešení, které za minimální měsíční poplatek umožňuje přístup k obrovské nabídce zboží distributora, jako by jimi disponoval ve vlastním skladě.