Diskus distributorem Freecom pro ČR

6. 10. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Dohoda mezi společnostmi pokrývá škálu produktů, jako externí 2,5 i 3,5palcové přenosné disky, síťové pevné disky, externí multimediální pevné disky, multimediální přehrávače, DVD mechaniky, internetová rádia, USB disketové jednotky a příslušenství.

Produkty Freecom se vyznačují inovativním designem, použitím nejnovějších technologií a vysokou kvalitou. Freecom uvedl na trh např. nejmenší externí pevné disky na světě: 2,5“ Mobile Drive XXS a 3,5“ Hard Drive XS.

Společnost Freecom byla založena v Německu, navrhuje, vyrábí a prodává inovativní pevná a přenosná úložná řešení, síťová úložná zařízení, přehrávače médií, internetová rádia, flash disky, dvd rekordéry a profesionální páskové jednotky. Produkty Freecom jsou určeny jako uživatelům PC tak MAC počítačů.

Freecom je průkopníkem ve výrobě snadno použitelných externích úložišť a jedna z předních evropských značek v tomto oboru. Freecom má za sebou 20 let zkušeností ve vývoji a odbytu vysoce kvalitních, inovativních úložných řešení, které odpovídají potřebám běžných uživatelů, profesionálů i menších podniků.

Freecom byl založen v Berlíně a jeho hlavní sídlo leží v Holandsku, Kanceláře má v Rakousku, Belgii, Francii, Hong Kongu, Itálii, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku, Taiwanu a Velké Británii.

V září 2009 oznámila Mitsubishi Kagaku Media Co., Ltd. (MKM) akvizici Freecomu B.V. S touto akvizicí MMK přidala Freecom do skupiny MMK/Verbatim. Akvizice Freecomu tak představuje další investici MKM/Verbatim.