Brodit výhradně u Sunnysoftu

17. 9. 2009. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: )
Švédské držáky mobilních zařízení a GPS navigací do aut nahrazují v řadě případů originální příslušenství výrobců; je možné je také bez vrtání uchytit na řadě míst v autě.
I slečna Lucie používá držáky Brodit v Subaru.

Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení, kapesních počítačů, smartphonů a GPS navigací, uvádí na trh produkty švédské společnosti Brodit. Držáky a ProClipy Brodit slouží k uchycení mobilních zařízení ve vozidlech. Mezi jejich přednosti, pro které slaví úspěch po celém světě, patří variabilní uchycení v interiéru vozu, aktivní dobíjení zařízení, jednoduchá montáž bez nutnosti vrtání, zvýšení bezpečnosti jízdy a rychlá dostupnost držáků po uvedení daného automobilu nebo mobilního zařízení na trh.

ProClip a držáky Brodit
Držáky jsou vyráběny přesně na míru pro konkrétní typ vozu a typ zařízení. Řešení se skládá ze dvou komponent – ProClipu a držáku (Holder). ProClip je unikátní řešení pro připevnění držáku do vozidla, které využívá montáž prostým zacvaknutím mezi technologické mezery plastů palubní desky. Díky tomu se montáž obejde bez vrtání a bez poškození interiéru vozidla. Umístění zařízení do držáku (stejně jako vyjmutí) je snadné. Držáky jsou vyrobeny pro jednotlivé typy většiny mobilních zařízení, jde mimo jiné o mobilní telefony, PDA a komunikátory, smartphony, LCD panely, GPS navigace, MP3 přehrávače, odolné terminály nebo krátkovlnné vysílačky. Uchycení mobilních zařízení je pak možné na několika místech v interiéru – levý A sloupek, palubní deska, hlavová opěrka a středový panel.

„Pro švédský Brodit jsme se rozhodli kvůli jeho kvalitě a přidané hodnotě pro uživatele. Byla to správná volba. Soustavný každoroční růst obratu to jenom dokazuje,“ říká k tomu Jiří Strouhal, ředitel divize Obchod ve společnosti Sunnysoft. „Díky našim úspěchům jsme od září 2009 převzali výhradní distribuci v České a Slovenské republice,“ dodává Jiří Strouhal.

V souvislosti s výhradní distribucí Broditu v České a Slovenské republice dnes spustila společnost Sunnysoft novou podobu stránek www.brodit.cz. Jsou určeny pro koncové zákazníky i pro resellery. Najdou zde konfigurátor, který jim nabídne několik variant držáků pro jejich mobilní zařízení a vyhledá všechny vhodné ProClipy pro daný model vozu.

Co přináší Brodit oproti běžným držákům?
Držáky mobilních zařízení jsou k dispozici obvykle ve čtyřech variantách. Vybírat lze mezi variantou „aktivní s napájením“, tedy napájení přes zásuvku zapalovače nebo s pevným připojením na palubní síť, mezi variantou „pro použití s originálním kabelem“, variantou „s průchozím konektorem“ a mezi variantou „pasivní bez možnosti nabíjení“. Pro nejprodávanější zařízení nabízí Brodit variant více (např. pro iPhone jich má v nabídce jedenáct). Právě aktivní držáky s dobíjením většina výrobců mobilních zařízení vůbec nenabízí. V jejich příslušenství jsou buď univerzální pasivní držáky s přísavkou, nebo žádné (např. Nokia, viz informace níže).

Další jedinečnou výhodou, pro kterou si Brodit oblíbili řidiči po celém světě, je možnost uchycení zařízení na mnoha místech interiéru vozu. V neposlední řadě pak zvyšuje bezpečnost jízdy a nabízí dostupnost držáků brzy po premiéře automobilu nebo nového mobilního zařízení.

Brodit nahrazuje chybějící příslušenství Nokií
Značkové držáky mobilních zařízení a GPS navigací Brodit nahradí chybějící příslušenství nových Nokií. Ty dnes nemají v základní výbavě držáky těchto zařízení a jejich uživatelé tak musí zařízení volně odkládat v prostoru. „Týká se to především Nokií E71, N79, N96, ale i mnoha dalších,“ upřesňuje produktový manažer Mario Petrus ze společnosti Sunnysoft
Brodit těmto novým bezpečným držákům pro zařízení Nokia dal název „Holder f. Cable Attachment For Nokia original cable CA-116, CA-113CU and CA-134“. Držáky jsou konstruovány tak, že se přímo do nich dá zapojit originální nabíjecí kabel od hands free sady Nokie. Držáky jsou tak určeny především pro tyto typy Nokií: N96, N95 8GB, N95 4GB, N82, N79, N78, E90, E75, E71, E66, E65, E63, E51, 6600 Fold, 6300, 6220 Classic, 6210 Navigator, 6120 Class, 3120 Class, 3109/3110, 2630, 2600 Class.

Brodit zvyšuje bezpečnost jízdy
Zařízení uchycené do ProClipu je kdykoliv snadno po ruce. Zároveň tak vytváří bezpečné prostředí pro řízení vozidla. Mobilní telefony, navigace a další zařízení, kterým se řidiči věnují během cesty, se tak nepohybují volně v prostoru vozidla a neodpoutávají pozornost od řízení. Neomezují výhled z vozidla. Držáky Brodit jsou v souladu s vyhláškami i v těch zemích, v nichž je výslovně vyhláškou zakázáno umísťovat jakékoliv přísavné držáky na přední okno. Při konstrukci je dbáno na umístění airbagů. Jde o důsledné dodržování bezpečnostních standardů již během výroby. V některých vozech se proto řidiči např. nedočkají uchycení na levém A sloupku, neboť jsou zde umístěny boční airbagy. Společnost Brodit disponuje certifikátem kvality ISO 9001:2008 a také osvědčením o nárazových testech od Švédského silničního a dopravního institutu.**