Arrow Electronics nabídne IoT řešení společnosti ProEsys

9. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arrow Electronics )
Globální poskytovatel technologií Arrow Electronics podepsal distribuční smlouvu pro region EMEA se společností ProEsys Technologies, italským dodavatelem IoT řešení pro vertikální trhy. ProEsys se zaměřuje na rádiové a IoT přenosové technologie pro chytrá města, zemědělství, telekomunikace, dopravu a bezpečnostní trhy.

Společnost ProEsys, která je podporovaná programem podnikatelského inkubátoru Evropské kosmické agentury, vyvinula řadu specializovaných vertikálních IoT komunikačních řešení založených na senzorech a komunikačních branách s technologii Ultra-wideband, které jsou určeny pro kritické infrastruktury a monitorování vnitřních a vnějších lokalizačních systémů využívajících komunikaci v síti LoRa (dálková síť WAN).

ProEsys vytvořil pro IoT konektivitu několik modelů využití včetně následujících:

  • Monitorovací systém pro stožáry elektrického vedení založený na senzorech pro detekci integrity a monitorování vibrací (IVMS), branách a konektivitě LoRa. Šifrovaná upozornění v reálném čase informují operátory energetických sítí, kteří vlastní infrastrukturu, o anomáliích, jako jsou silné vibrace či strukturální poruchy, a dalších relevantních údajích.
  • Dalším řešením pro trh s energetickými službami je průmyslový snímač tlaku IPS-1, který umožňuje detekovat úniky v systémech ropovodů, plynovodů a vodovodů.
  • Vlastníkům kritických infrastruktur jsou k dispozici také privátní síťová řešení založená na ProEsys Network Serveru.
  • Nositelné zařízení WearLOC-2 LoRa pro pracovníky ve venkovních lokalitách, kde neexistuje standardní mobilní nebo rádiová komunikace, zvyšuje jejich bezpečnost a chrání přístup do citlivých oblastí. Senzory umožňují využívat globální navigaci družicového navigačního systému (GNSS) a monitorovat biologické aktivity pracovníků.

Řešení WSN (Worker Safety Network) je dostupné v robustním kufru obsahujícím nositelná zařízení WearLOC-2 a speciální bránu LoRa pro satelitní komunikaci, což vytváří přenosnou LoRa „bublinu” s celosvětovým satelitním pokrytím.

„Arrow Electronics má jedinečnou globální pozici na trhu, pokud jde o kompletní životní cyklus řešení a služeb pro internet věcí,” uvedl Eugenio Sabatella, generální ředitel společnosti ProEsys. „Agregační schopnosti Arrow v kombinaci se silným postavením u zákazníků na technologických a vertikálních trzích nám nesmírně pomohou zvýšit povědomí o našich specializovaných inovacích pro vertikální trhy v regionu EMEA.”

Štítky: 
Arrow ECS, ProEsys