Arrow ECS distributorem řešení Thales

14. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arrow ECS)
Společnost Arrow v České republice rozšířila své bezpečnostní portfolio o řešení společnosti Thales. Thales je předním světovým dodavatelem produktů a technologií pro zabezpečení kritických informačních systémů a kybernetickou bezpečnost.

Společnost Arrow, která se specializuje na distribuci bezpečnostních řešení, je v České republice distributorem produktů Thales a díky rozšíření smlouvy budou moci obě společnosti efektivně využívat tržních příležitostí. Společnosti Arrow a Thales se budou soustředit na klíčové požadavky a problémy trhu, jako jsou oblasti GDPR, internet věcí (IoT) a cloud.

„Problematika bezpečnosti a soukromí dat je dnes na programu dne prakticky v každé firmě po celé Evropě. Přispělo k tomu jednak nové nařízení Evropské unie o ochraně dat (GDPR), ale také časté případy prolomení datové bezpečnosti, které plní stránky novin. V důsledku těchto trendů jsme v celém regionu zaznamenali rychle se zvyšující poptávku po našich bezpečnostních produktech. Společnost Arrow má v regionu EMEA širokou partnerskou síť a díky tomu bude možno tuto poptávku uspokojit, neboť partneři Arrow budou moci naše řešení datové bezpečnosti začlenit do nabídky svých komplexních podnikových bezpečnostních řešení,“ uvedl Scott Kemish, ředitel divize Thales eSecurity pro distribuci v regionu EMEA.

K hlavním faktorům umožňujícím digitální transformaci patří všeobecné přijetí cloudových technologií. S narůstajícím počtem podniků a organizací přecházejících do cloudu se však objevují nové bezpečnostní aspekty, neboť organizace ztrácejí přehled o tom, jak jsou jejich data chráněna, a ztrácejí kontrolu nad architekturou a zabezpečením infrastruktury. V kombinaci s tím, že organizace využívají více různých cloudů, pak často bývá velký problém spravovat efektivně bezpečnostní pravidla a šifrovací klíče zabezpečující cloudové aplikace a data. Společnost Thales poskytuje technologie pro datovou bezpečnost v multicloudovém prostředí od pokročilé technologie BYOE (Bring Your Own Encryption) po technologie pro zjednodušení správy cloudu  BYOK (Bring Your Own Keys). Organizace tak mohou vyhovět zákonným požadavkům v oblasti ochrany dat a zároveň získají vyšší míru kontroly nad svými citlivými daty v cloudových servisních platformách předních dodavatelů, jako jsou Amazon Web Services (AWS), Google, Microsoft nebo Salesforce.

Společnost Arrow distribuuje produktovou řadu hardwarových bezpečnostních modulů (HSM) od společnosti Thales a dále její bezpečnostní platformu Vormetric Data Security Platform. Thales nShield HSM poskytuje bezpečné prostředí pro kryptografické zpracování, generování, ochranu a šifrování klíčů. Platforma Vormetric Data Security Platform je řešení datové bezpečnosti zahrnující několik produktů pro zabezpečení citlivých dat na serverech napříč různými datovými centry, cloudy, prostředími velkých dat a datových kontejnerů.

Štítky: 
Arrow ECS, Thales