Flowmon pomáhá s výcvikem expertů na kybernetickou bezpečnost

16. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Flowmon Networks, která vyvíjí řešení pro monitorování a ochranu počítačových sítí, zahájila spolupráci s britským centrem pro kybernetický výcvik CyberKombat. Díky partnerství se účastníci tréninkových programů mimo jiné seznámí i s pokročilou analýzou chování v síti jako součásti obranné strategie společnosti.

Moderní kybernetické hrozby se neustále mění. Bezpečnostní týmy na to musí být připraveny, aby mohly v případě incidentu rychle eliminovat škody. V CyberKombat jsou proto pro ně nachystány reálné scénáře útoků, které prověří jejich schopnosti a plány pro krizové momenty.

„CyberKombat je vytvořen tak, aby účastníkům zprostředkoval situaci skutečného kybernetického útoku na organizaci. Díky tomu si zde bezpečnostní specialisté mohou otestovat své reakční schopnosti a významně je prohloubit,“ řekl Alan Miller, marketingový manažer společnosti Satisnet, která CyberKombat provozuje jako součást svého inovačního centra (Satisnet Innovation Centre).

Červený tým expertů Satisnetu je v tréninkovém programu zodpovědný za útok a kompromitaci skupiny koncových stanic. Cílem modrého týmu je především detekce útoku a obrana. Flowmon zajišťuje bezpečnostní monitoring a odhalování nežádoucího chování/anomálií v síti (NBA, network behavior analysis). „Díky Flowmonu získávají bezpečnostní týmy absolutní viditelnost do síťového provozu, a to včetně aplikační vrstvy. V každém okamžiku tak přesně vědí, co se v jejich síti děje. Bezpečnostní řešení Flowmon Anomaly Detection System jim navíc dává do rukou špičkovou technologii pro detekci a analýzu nežádoucích anomálií a podezřelého chování v jejich IT prostředí,“  uvedl Artur Kane, Technology Evangelist společnosti Flowmon Networks.

Řešení Flowmon Anomaly Detection System bezpečnostním expertům poskytuje nástroj pro automatickou detekci podezřelých aktivit v síti, útoků a pokročilých hrozeb, které obchází tradiční obranné prvky. Používají jej zákazníci jako Kia Motors, SEGA, Orange a další. U nás například O2 IT Services, CSIRT tým Masarykovy univerzity nebo Raiffeisenbank. Ve svých reportech jej zmiňuje i agentura Gartner.

CyberKombat nabízí celodenní vedení a přímou zkušenost s bojem proti kyberhrozbám. Do cvičení může být zapojen také management, který během útoku analyzuje jeho dopady prostřednictvím doručovaných top-level informací. Cvičení tak slouží také jako podklad pro revizi existujících plánů, odhalení chyb a nalezení prostoru pro vylepšení ochrany podniku.

Štítky: 

Podobné články

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Řešení HP Wolf Pro Security získalo vynikající hodnocení v AV-TESTu

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Výzkumníci z AV-TESTu označili nové řešení HP Wolf Pro Security za „TOP Produkt“ pro ochranu koncových zařízení ve firmách. Studie výzkumného institutu v oblasti bezpečnosti IT AV-TEST potvrdila, že bezpečnostní software Wolf Pro Security od HP je jedním z nejlepších antivirových řešení pro firemní uživatele využívající platformu Windows na trhu. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více

Zyxel posiluje kybernetickou bezpečnost v souladu s požadavky směrnice NIS2

2. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Směrnice EU o bezpečnosti sítí a informačních systémů NIS1, která platí od roku 2016, přestala v důsledku rostoucí četnosti a složitosti kybernetických hrozeb vyhovovat nárokům dnešní doby. Její novela, která nabude účinnosti 18. října 2024, představuje příležitost k posílení kybernetické bezpečnosti. Čtěte více