Veracomp Day 2015: Bezpečnost, mobilita a Business Intelligence

3. 4. 2015. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Ve smíchovském NH hotelu proběhl 25. března pátý ročník konference Veracomp Day. Tématem letošního ročníku byly aktuální trendy v bezpečnosti, Business Intelligence a mobilitě.
Pohled Veracompu na IT bezpečnost představil Jan Václavík

Setkání zahájil jednatel Veracompu Petr Janda, který uvítal návštěvníky a přiblížil další program akce. Slova se poté ujal moderátor, který návštěvníky prováděl celou akcí. Všechny přednášky proběhly v prostorném sálu, v předsálí byly připraveny stánky přednášejících, kde měli zájemci příležitost dozvědět se bližší informace o prezentovaných řešeních a produktech.

Konferenci otevřel první přednáškou Jan Václavík, security engineer z Veracompu. Václavík se věnoval přehledu důležitých mezníků v oblasti bezpečnosti, které za poslední rok hýbaly světem. Následně představil pohled Veracompu na aktuální otázky bezpečnosti, hovořil o podceňování investic do IT bezpečnosti a svou přednášku prokládal praktickými ukázkami a příklady.

Na Václavíka navázal přednáškou nazvanou Bezpečnost bez kompromisů Ondřej Šťáhlavský, oblastní ředitel Fortinetu, který upozornil na úskalí next-gen firewallů a představil, jak chápe bezpečnostní řešení společnost Fortinet.

O obraně proti hrozbám v reálném čase hovořil tandem ve složení Zdeněk Pala, který pracuje jako system engineer v Extreme Networks a Zbyněk Lebduška z Fortinetu. Přednášející představili integraci řešení Extreme Networks s platformou firewallů Fortinet FortiGate a svou přednášku doplnili o živé ukázky SDN integrace.

Artur Kane, key account manager z Invea-Tech, poukázal ve své prezentaci Jak se bránit moderním kybernetickým hrozbám na důležitost behaviorální analýzy síťového provozu (NBA). Kane vysvětlil, že je behaviorální analýza nedílnou součástí bezpečnostního řešení s cílem eliminovat malware a cílené útoky.

Další blok přednášek, který byl věnován oblasti mobility, otevřel Oren Elkayam, ředitel společnosti Mobilicom. Elkayam představil technologie a řešení pro zabezpečené bezdrátové sítě bez nutnosti využívání infrastruktury.

Dalším přednášejícím byl Frank Heiko, který působí jako system engineer ve společnosti A10. Heiko promluvil o skrytých hrozbách SSL komunikace, výhodách SSL offloadu a představil řešení ADC.

Po přestávce se k tématu bezpečnosti vrátil Adam Obszynski, regional sales engineer z Infoblox, který se věnoval DNS útokům. Ukázal, jak systém od Infobloxu dokáže ochránit DNS proti různým druhům útoků pomocí rozlišení správného DNS provozu od nežádoucího

Robert Michalski, system engineer z BlueCoat, ve své přednášce rozebral situaci, kdy společnost čelí hackerskému útoku. Michalski představil řešení od BlueCoat, které v takovém případě umožní zjistit, zda se skutečně jedná o napadení a v jakém rozsahu byly napáchány škody.

Přednášky z oblasti BI zahájil Michal Zlesák, sales director z Extreme Networks, společně se Zdeňkem Palou. Jejich společná přednáška se týkala aplikační inteligence Purview pomáhající analyzovat provoz v celé síti a pochopit vlastní činnost organizace. Přednášející ukázali možnosti Purview, které poskytuje bezpečnostní řešení, provozní monitoring nebo možnost měření produktivity zaměstnanců.

V další přednášce se integraci se systémy pro řízení virtuálních zdrojů věnoval Horymír Šíma, major account manager z Fortinetu. Šíma se zaměřil na kompatibilitu a možnosti využití virtuálních systémů Fortinet s produkty třetích stran.

V přednášce Řekněte sbohem tradičnímu IT se Ivan Dondras, channel manager z MobileIron, rozloučil s tradičním konceptem IT od vývoje k bezpečnosti a řízení. Dondras uvedl, že nastupuje éra, kdy budou dominovat nové architektury založené na mobilitě, což demonstroval na příkladu strategií společností Microsoft a Google a jejich nových operačních systémů určených k práci.

V odpoledním bloku se vrátil Zbyněk Lebduška z Fortinetu, který představil Connected UTM jako centrální řešení bezpečnosti pokrývající uživatelský přístup od vzdálených uživatelů, přes provozované bezdrátové sítě, až k poslednímu portu na switchi.

Poslední přednáška se týkala oblasti bezdrátových sítí. Na toto téma hovořilo duo Pavel Chovanec, senior system engineer z Aruba Networks a Zdeněk Tlustý z Veracompu. Přednáška byla zaměřená na malé a střední podniky a možnost, jak zde dosáhnout na vysoký standard bezdrátové komunikace pomocí automatické optimalizace přenosů jednotlivých aplikací podle dostupné šířky pásma.

Na závěr Petr Janda poděkoval přednášejícím i hostům, poté následovalo losování výherců tomboly a rozdílení cen, které věnovali partneři a společnost Veracomp. Slavnostního předávání se ujala marketingová manažerka Veracompu Lucie Stránská. Veracomp Day pokračuje 9. 4. v NH Gate One v Bratislavě.

Štítky: 
Fotogalerie: 
Ondřej Šťáhlavský z Fortinetu
Artur Kane z Invea-Techu
Horymír Šíma z Fortinetu
Michal Zlesák, sales director z Extreme Networks
Robert Michalski z BlueCoat
Ladislav Arvai z Veracompu a Oren Elkayam z Mobilicomu
Demonstrace vesty s kamerou, řešení z portfolia Mobilicom
Adam Obszynski, regional sales engineer z Infobloxu
Diskuze pokračovala v předsálí
V předsálí byly připraveny stánky vystavovatelů
Losování tomboly
Ceny výhercům předala Lucie Stránská