Rock'n'rollové setkání Avnet IBM

25. 6. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Avnet)
Poslední květnový týden se v komplexu Mlýnhotel ve Vílanci u Jihlavy uskutečnilo partnerské setkání uživatelů IBM System x, IBM System Storage a IBM Software s divizí IBM společnosti Avnet.
Karel Rumler (DCD Publishing) předává Zuzaně Komárkové z Avnetu cenu za třetí místo Český a Slovenský IT distributor 2011 v kategorii VAD

Přestože poloha hotelu ve Vílanci mohla svádět k myšlenkám na poklidnou, výhradně intelektuálně pojatou či až éterickou akci, opak byl pravdou. Na lehce pracovní notu partnery nejprve naladila část věnovaná novinkám v oblasti software i hardware společnosti IBM, ovšem o večerní zábavu se již postarala kapela Legendy se vrací a byl to pořádný rockový nářez.

Programová část týkající se problematiky softwaru IBM byla již tradičně zaměřena na žhavé produktové novinky a klíčová oznámení nových produktů z oblasti IBM Tivoli, Lotus, Information Management a Security softwaru. Detailně byla věnována pozornost především produktům z nových akvizic IBM, které se staly nedílnou součástí produktové rodiny softwaru IBM. Obchodní partneři se také dozvěděli také aktuální informace o klíčových programových a procesních změnách a novinkách v oblasti řízené distribuce. Petr Zátka společně s Jiřím Bradáčem z Avnetu představili změny, novinky a výhody ve dvou oblíbených partnerských programech Value Advantage Plus a SW Value Incentive, a to včetně mnoha nových pravidel jejich používání. V neposlední řadě byli účastníci seznámeni s rostoucím množstvím výhod v rámci prodejního kanálu ASL/OEM a s novými podmínkami pro úrovně partnerství IBM.

Ve stejnou dobu probíhala ve druhém sále část setkání zaměřená na tři hlavní složky portfolia IBM hardware: servery, disková úložiště a servisní služby. Jako první si vzal slovo Jan Vojtěch ze společnosti Avnet a představil budoucí novinky zejména pro diskové úložiště IBM V7000. Očekávanými novinkami bylo rozšíření nových funkcionalit diskového pole, jakými jsou hardware komprese na úrovní datových bloků i rozšíření hardware prvků - FCoE karet. Zmíněno bylo také téma v7000 a clusteringu, který se stále připravuje v rozšířené podobě.  Kromě v7000 zde byly uvedeny nové diskové boxy z řady Nseries a konvergované switche.

Hardware Maintenance Spac pro System x a BladeCentra i Support line pro Windows/Linux a VMware se věnoval Karel Chwistek, služby Hardware Maintenance a Space poté představil Jan Pacovský z IBM.

Jakub Venc, také ze společnosti IBM, partnerům následně odprezentoval novinky na poli poslední generace serverů, nové, výkonnější a rychlejší adaptery i novinky v oblasti IBM networking. Objasnil také, co vše se skrývá pod tajemnými zkratkami PureFlex, Flex, NGP a Troy. Na závěr partnerům představil všechny produkty PureFlex, technické srovnání a pozicování proti stávajícím platformám.

Jak již bylo naznačeno, večerní program se nesl v drsném rockovém duchu. Partneři společnosti Avnet tak mohli pomocí nezbytných rockových doplňků vylepšit svůj outfit, nechat se potetovat (alespoň na pár dnů) nebo si omalovat svou vlastní elektrickou kytaru.

Pro milovníky spíše distingované zábavy (zároveň majitele zelené karty) byla na druhý den připravena možnost vyměnit elektrickou kytaru za bag s golfovými holemi v Golf Resortu Telč.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Téma měsíce – Internet věcí

29. 3. 2017. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Pokud vás zajímají aktuality z oblasti Internetu věcí, jste na správném místě. Se svými případovými studiemi a komentáři se zapojily společnosti Avnet, Cisco, KPCS, O2 IT Services, SAP a Sophos a vy se tak dozvíte něco o využití IoT v průmyslu, v oblasti správy odpadů, bezpečnosti, extrémních závodů i průzkumu Marsu. Čtěte více

Prieskumník Marsu

23. 3. 2017. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Avnet Technology Solutions)
Spoločnosť Avnet použila model robotického vozidla na prieskum Marsu (rover), čím demonštrovala celkový obraz využitia IoT. Čtěte více

Tech Data dokončila akvizici divize Technology Solutions společnosti Avnet

1. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Společnost Tech Data dokončila akvizici divize Technology Solutions společnosti Avnet. Vznikl tak globální distributor IT řešení s nabídkou pokrývající širokou škálu řešení od datových center až po prvky chytré domácnosti s přesahem do oblasti distribuce s přidanou hodnotou. Čtěte více

Avnet a IBM spolupracují v oblasti internetu věcí

24. 2. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avnet)
Společnost Avnet uzavřela spolupráci se společností IBM s cílem urychlit uvádění IoT řešení na trh. Pod vedením svého týmu Technology Solutions bude společnost Avnet spolupracovat se společností IBM na vytvoření společné laboratoře Watson IoT v nově otevřeném globálním centru Watson IoT společnosti IBM v Mnichově. Avnet zařízení využije pro předvádění, demonstrace, vývoj a prodej inovativních IoT řešení. Čtěte více