Retro párty s AT Computers

31. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Podzimní partnerská setkání ATC se nesla v tématu RETRO a reselleři si mohli zavzpomínat na staré časy. Čtyřmi českými a jedním slovenským setkáním prošlo celkem bezmála 1 500 lidí, z toho přes 800 unikátních zákazníků.

Účastníci si mohli při vstupu vybrat ze dvou drinků, které se kdysi těšily velké oblibě – kdo by neznal bavorák a beton! Každý také od půvabných hostesek dostal placku se svým jménem a tričko s heslem „Retro jede“. Před recepcí nemohli minout motivační nástěnku, která dříve nechyběla v žádném podniku, např. s tipy na plodnější úrodu zeleniny a ovoce. J Na zdech jste si mohli pročíst vtipy z dob minulých, či se podívat na skupinové fotky zaměstnanců ATC v retro oblečení a na idoly z plakátů, které dříve zdobily snad všechny dívčí i chlapecké pokojíky. Ze stropu visely zavěšené gramofonové desky a v rámci hotelu jste také mohli narazit na retro koutky se skoro již starožitnými kousky, které jistě také pamatujete, ať už ze svého mládí, dětství nebo alespoň z televize.

Hlavním centrem dění byl opět kongresový sál, který byl ozdoben samými retro kousky – nechyběly plakáty známých hvězd, bannery s hesly „Opilství je buržoazní přežitek a sabotáž pětiletky“ či „Ten, kdo ráno chrápe, pětiletku špatně chápe“, staré obrazy a koberečky, dřevěné lyže a turistické batohy, nebo třeba koutek à la retro obývák. Do kongresáku opět všechny sezvával Martin Wanke na úvodní seznámení a vysvětlení, co se během dne bude dít – na jednotlivé prezentace a workshopy resellery vodily právě hostesky a šikovní reselleři na nich mohli získat bony, které si pak mohli směnit v místním ATC Tuzexu. Ani letos nechybělo množství tiskáren a projektorů Epson, stejně jako produkty Asus, Brother, Dell či TP-Link, a aby to byla ta správná retro tombola, účastníci tam našli funkční walkman a Casio digitálky, hry Kloboučku hop a Mikado či Rubikovu kostku, hrací sady na soft tenis, zmenšený model tatrovky, nafukovačku à la kazetu, Granko, Studentskou pečeť či Pikao v retro obalech, mletou kávu Marilla, oblíbenou slivovici i ořechovku, soudky piva apod. Celkově bylo v chodbách hotelu k vidění celkem 150 výstavek (na jedné akci zhruba 30), kde zástupci výrobců a dodavatelů předvedli novinky a pobavili se s resellery o konkrétních záležitostech. Celá řada jich také prezentovala na workshopech.

Retro téma se projevilo i v občerstvení - během dne byl účastníkům k dispozici coffebreak, ve kterém nechyběly oblíbené párky v rohlíku. A co by to byl za retrooběd, kdyby nebyl kuřecí plátek s broskví a sýrem! Všichni si na něm jistě pochutnali a pak už následovala prezentace novinek z kuchyně ATC. Za obchod vedli prezentaci Petr Vaněk, Andrea Šimonová či Petr Suk, kteří mluvili o českém a slovenském IT trhu a vývoji v poslední době. Neopomněli zmínit důležitost businessu v oblasti LFD, licencích CSP, pojištění či XaaS a zákazníkům představili také novinky v oblasti spolupráce – ATC nově nabízí pomoc i při hledání grantů a podpory, kdy dle typu zákazníka pomáhá najít vhodný dotační titul i připravit projektovou žádost. Zvládá administrativu projektů IROP (Integrovaný regionální operační program), OP JAK (Operační program J. A. Komenského), NPO (Národní plán obnovy) a dalších, pro podporu škol, nemocnic, samosprávy, menších firem, neziskovek i start-upů. Na ATC se tedy mohou reselleři obrátit opravdu s každým projektem. Téma udržitelnosti také neopomíjejí – na webech ATC byl dokončen vyhledávač produktů s TCO Certified. A téma bezpečnosti bylo také probráno ze všech stran, aby zákazníci věděli, na co si mají dát pozor a jak problémům předcházet.

Pak dostal slovo Martin Wanke, který nastínil, jak bude odpoledne a večer vypadat, a na co se tedy zákazníci mohou těšit. Zmínil, že Microsoft nabízí už deset let produkty MS 365 (dříve Office 365) a ATC k tomuto výročí připravilo speciální promoakci se spoustou dárků. Martin se věnoval také detailnějšímu pohledu na XaaS a představil ATC tým specialistů na enterprise. Resellerům poděkoval za hlasy, díky nimž ATC získalo celkem šestinásobné vítězství v československé anketě ChannelWorld Awards a celosvětové anketě Context ChannelWatch! A na konci přednášky veškeré účastníky poprosil, aby si připomněli jednu věc z dob minulých, a to je fronta! Všichni postupně prošli přes pódium a z rukou obchodníků dostali krom potřesení pravicí jako poděkování láhev speciálního zlatého vína, které nechalo ATC vyrobit výhradně k 25. výročí osamostatnění firmy. ATC připravilo i megavýroční soutěž, kterou Martin také představil a ve které mohou reselleři vyhrát kromě tří počítačů také 250 dalších cen a při tipování správné odpovědi se jistě pobaví.

Po 18. hodině byla otevřena restaurace s chutným rautem a o půl sedmé začal hrát z kongresového sálu DJ Michal oblíbené retro hity - když účastníci vstoupili do kongresáku, překvapily je přímo v sále zaparkované vozy VB a sanitka! Všichni si tak s trochou nostalgie zavzpomínali… Resellery i vendory také pobavilo zhruba desetiminutové video, ve kterém figurovali oni sami – ATC rozpohybovalo a rozezpívalo jejich fotky v rytmu známých retrosongů! Zhruba kolem deváté začala skupina Velvet svou Retro show – postupně nás překvapila převleky a hudebními hity Hany Zagorové, Jirky Korna, Mekyho Žbirky, Lucky Bílé atd. Další na programu bylo jedinečné hodinové vystoupení skupiny ABBA Stars, která přítomné zvedla ze židlí a s plným parketem pak pokračovala i nezapomenutelná DJka Andrea Pomeje, které tancem sekundovaly gogo tanečnice – vždy se končilo v brzkých ranních hodinách. ATC děkuje všem obchodním partnerům za účast a těší se na viděnou na dalších akcích!

Obrazová galerie:
Štítky: 

Profilová karta firmy

AT Computers a.s.

AT Computers a.s.

S ročním obratem 30,4 miliard CZK jsme největším českým distributorem zboží a služeb v oblasti výpočetní techniky a telekomunikací. Zároveň jsme největším českým výrobcem osobních počítačů. Působíme také na Slovensku prostřednictvím sesterské firmy AT Computer. Jsme součástí polské skupiny AB, která je kótována na Varšavské burze, společné tvoříme největší distribuční holding středoevropského regionu a jsme v desítce největší firem v Evropě. Jsme Vám nablízku v 7 městech – Ostravě, Praze, Brně, Bratislavě, Žilině, Varšavě a Wroclavi.

Zobrazit detail firmy