Renesanční setkání AT Computers

26. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Podzimní série ATC setkání na Seči se nesla v duchu renesance, doby rozkvětu a znovuzrození, doby myslitelů, umění a krásy. Celkem čtyřmi setkáními prošlo 1 168 lidí, z toho na 757 unikátních resellerů.

Hosty u recepce vítala Mona Lisa na obrazu a hostesky coby renesanční šenkýřky s medovinou v dřevěných pohárcích. Každý z nich dostal prostou halenu, aby zapadl do renesančního tématu, a na stěnách hotelu mohl zhlédnout nejslavnější renesanční obrazy, i jejich „věrné“ kopie v podání zaměstnanců ATC. Jimi byl vyzdoben i kongresový sál a nad hlavami se zákazníkům vinula vinná réva i s hrozny.

Dovnitř resellery jako vždy lákal Martin Wanke na úvodní prezentaci, kde byli všichni rozděleni do pěti skupin a hostesky je začaly vodit na jednotlivé workshopy dle programu. Na nich vendoři nejvíce aktivním a správně odpovídajícím zákazníkům rozdělili stříbrné dukáty, za které si pak mohli z tomboly vybrat např. tiskárny či projektory Epson, produkty ASUS, Dell či TP-Link, lahve červeného a bílého vína či bylinný likér Klášterní tajemství, knihy o Rudolfu II. či Leonardu da Vincim, puzzle s Monou Lisou, alchymistickou sadu Malý chemik, plyšového koně či nafukovacího krokodýla, sklenice ze zeleného skla, proutěné košíky, plechové hrníčky a další. Chodby hotelu lemovaly samozřejmě i výstavky vendorů, kde byly představeny nejnovější produkty. Celkově bylo k vidění v součtu 140 výstavek od 52 výrobců. Většina z nich provázela i vlastními workshopy.

Po obědě následovala jako vždy prezentace ATC v kongresovém sále. Martin Wanke pustil na úvod video z víkendového stěhování ATC skladu – zapojilo se přes 200 zaměstnanců ATC a ve 196 kamionech bylo převezeno zboží ze starého skladu Prologis do nového skladu v Hrušově, který nabízí 24 000 m2, tedy o 8 000 m2 více. Dále představil novou funkci ATC webu Spotřebník, který dokáže nabídnout spotřební materiál k vybranému produktu, tedy třeba veškeré kompatibilní náplně, válce, ale třeba i papíry či náhradní díly k vybrané tiskárně, příslušenství k danému notebooku, jako jsou baterie apod. Připomněl také důležitost XaaS a Microsoft CSP, a představil nový X-Play tým, nové projekty Happy weeks a Happy hours. Zmínil i novou generaci procesorů Intel a možnosti v EDU segmentu. Velkou novinkou je také nový projekt s názvem Power Marketing – skvělá možnost digitálního marketingu pro resellery díky vyladěnému obsahu. Krédo ATC v této oblasti je, že nejde o kvantitu sdělení, ale zejména jejich kvalitu, práci s obsahem a čteností zpráv. A v neposlední řadě Martin poděkoval za podporu a hlasy, díky kterým se ATC opět stalo Distributorem roku ve známé české anketě.

Poté předal slovo Petrovi Vaňkovi, který shrnul vývoj situace na českém a slovenském IT trhu, a upozornil na novinky ATC webu – EDU zónu, cenové, časově omezené akce, filtr na nedodané zboží a dodané nefakturované zboží, a další, které zjednoduší a zpříjemní práci resellerů. Zdůraznil také, že XaaS je opravdu velké téma a ATC v tomto ohledu nabízí silnou podporu, aby reselleři měli své IT bez starostí a obrátili se na ATC jako na svého poskytovatele XaaS řešení. Pak už se reselleři opět rozešli na odpolední workshopy.

Večer po 19. hodině se kongresový sál změnil v historickou krčmu, kde byla nachystána večeře v podobě bohatého renesančního rautu. Při večeři hrála k poslechu kapela Bakchus, která je svou středověkou a renesanční hudbou známá i v Hollywoodu a účastnila se natáčení spousty historických filmů či nahrála hudbu pro hru Kingdom Come. Tanečnice ze skupiny Siderea předvedly své taneční umění a lákaly k tanci i zákazníky. Svá vystoupení předvedli také světoznámí kejklíři Vlčkovi, kde se dovednosti dědí a učí z generace na generaci, či famózní šermíři z uskupení Adorea, kteří se specializují na historický šerm i šermířsko-divadelní, humorně laděná představení. Pokusy předvedl i „vědec“, který měl unikátní předměty pamatující středověk. Z renesance jsme se pak přesunuli k soudobým kapelám L. A. Sunday a Velvet, které vytáhly lidi na parket a tančilo se až do ranních hodin.

Obrazová galerie:
Štítky: 

Profilová karta firmy

AT Computers a.s.

AT Computers a.s.

S ročním obratem 30,4 miliard CZK jsme největším českým distributorem zboží a služeb v oblasti výpočetní techniky a telekomunikací. Zároveň jsme největším českým výrobcem osobních počítačů. Působíme také na Slovensku prostřednictvím sesterské firmy AT Computer. Jsme součástí polské skupiny AB, která je kótována na Varšavské burze, společné tvoříme největší distribuční holding středoevropského regionu a jsme v desítce největší firem v Evropě. Jsme Vám nablízku v 7 městech – Ostravě, Praze, Brně, Bratislavě, Žilině, Varšavě a Wroclavi.

Zobrazit detail firmy