Pražský Synology Workshop a novinky nejen ze světa NAS

13. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Synology uspořádala další ročník svých partnerských workshopů, a jak se již stalo zvykem, jednou ze zastávek je pravidelně i Praha. Účastníci z řad partnerů a zákazníků se letos mohli těšit na témata jako efektivní zálohování bez dodatečných nákladů nebo řešení pro moderní kanceláře. Nechyběly ani zajímavá případová studie nebo tombola.

Spolu se Synology se na akci podílely také firmy Kingston, Seagate a Kobe.

Hned v úvodu Janka Chytráčková, produktová manažerka v Synology, přítomným sdělila nezbytné organizační pokyny a následně představila své kolegy, se kterými mohou i čeští a slovenští reselleři přijít do styku. Partnerům „se ukázala“ také nová posila v týmu, která od července letošního roku nahradí Lubomíra Tományho, který v Synology skončil. K neméně důležitým sdělením patřilo také připomenutí možnosti získat projektovou podporu pro obchody zahrnující řešení MailPlus, Surveillance a Active Backup formou cenového zvýhodnění na hardware i software.

Partnerské prezentace

V následném bloku věnovaném partnerským prezentacím jako první vystoupila společnost Seagate (Marek Řihošek mimo jiné představil SSD řady IronWolf 110 určené speciálně pro NAS servery i klasické HDD řady IronWolf Pro, které dosahují již kapacity 16 TB) následovaná firmou Kingston (kdy se Marcin Gaczor zaměřil například na představení serverových pamětí řady Kingston Server Memory, která aktuálně sdružuje všechny typy pamětí Kingston pro servery, nebo na serverová SSD DC500 a DC1000, k jejichž výhodám patří například konzistentní výkon). Výstavou zařízení FrameXX přispěla společnost Kobe.

Případová studie

V další části workshopu se Bohumír Bartos ze společnosti Saurus Audio podělil prostřednictvím případové studie se zkušenostmi s nasazením trojice mesh routerů Synology MR2200ac na velkých hudebních a kulturních akcích. Routery zde slouží k propojení mixážní konzole s tabletem používaným k jejímu ovládání.

Synology workshopy

O tom, jak zálohovat data efektivně a bez dodatečných nákladů hovořil produktový manažer Synology Igor Cejkovský. Ten, ještě, než se dostal k jednotlivým řešením, kladl partnerům na srdce, že klíčové je vždy precizně identifikovat potřeby zákazníka a následně jim přizpůsobit připravovanou nabídku. Znovu připomněl také jeden z cílů společnosti Synology – totiž dělat vše co nejjednodušeji.

V druhé části své prezentace se Igor Cejkovský více zaměřil na možnosti zálohování, a to v případě placených i zdarma poskytovaných řešeních a na jejich výhody a nevýhody. Dostalo se i na řešení Active Backup Suite, jednotlivých edic a jejich funkcí a možností. Kromě představení balíčku „Active Backup for Business“ (vedle fyzických zařízení jsou podporovány i virtualizované stroje) byly připomenuty i cloudové balíčky Office 365 a G Suite.

Janka Chytráčková svou prezentaci zahájila nastíněním možností, do kterých prostředí se NAS servery Synology hodí (za vyzdvižení stojí např. veřejná správa, školství, zdravotnictví, doprava nebo ubytování) a jakými vlastnostmi se zde uplatní. Následně byly názorně řešeny nejrůznější aspekty z každodenního života agentury zabývající se sociálními médii a marketingem se smíšeným IT prostředím a jak jim s nimi mohou řešení od Synology pomoci. Mezi největší výhody patří například možnost mít vše nasazeno lokálně, snadné zálohování, snadné sdílení souborů a dokumentů, jednoduchá dostupnost zvenčí a aplikace jako chat, kalendář nebo mail). Přiblíženy byly i schopnosti řešení Virtual Machine Manager Pro, mezi jehož výhody patří nejen jednoduchá správa, ale zároveň i pokročilé schopnosti a cenová dostupnost. Velkou výhodou (většiny) zmiňovaných řešení je jejich dostupnost zcela zdarma jako součást pořízení NAS serveru. V závěru Janka Chytráčková krátce představila i očekávaný produkt v podobě zařízení UC3200 s vlastnostmi jako je duální aktivní kontrolér.

Setkání uzavřela tombola (s cenami od Synology a Seagate) a společný oběd.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Kingston, Kobe, Seagate, Synology