Partneři Trend Micro hackery a motokárovými závodníky

2. 10. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Trend Micro)
Společnost Trend Micro svolala své středoevropské a východoevropské partnery do Prahy, kde pro ně kromě bohatého informačního servisu a „hry na hackery“ zaměřené na získání praktických zkušeností připravila také zábavu v podobě závodů motokár.

Setkání v hotelu Holiday Inn na pražském Vyšehradě navzdory všem zkušenostem z podobných akcí s pětiminutovým předstihem zahájil Albin Penič, technical team leader v Trend Micro, který se hned pustil do stručného představení firmy a následně také všech přítomných členů sales a presales týmů pro střední a východní Evropu. Ve své úvodní řeči Albin Penič následně vyzdvihl některé aktuální trendy (virtualizace a cloud, komplexní sítě s velkým množstvím připojených zařízení, mizející perimetr sítí nebo konzumerizace IT) a představil řešení X Gen Security. Toto „cross-generation“ zabezpečení kombinuje tradiční přístup k zabezpečení s moderními metodami a poskytuje vícevrstvou ochranu celé organizace. Je optimalizováno pro technologie různých poskytovatelů, chrání před známými i neznámými hrozbami, poskytuje visibilitu a kontrolu nad celou sítí a dohromady tvoří tzv. „smart protection network.“

Jiří Gogela z pražské společnosti DVLabs (která se stala součástí Trend Micro díky akvizici z roku 2016) nejdříve ve stručnosti představil samotnou společnost a následně se rozhovořil o Zero Day Initiative (ZDI), ransomwaru WannaCry i praktické ukázce hacknutí iPhonu.

V závěrečné části prvního bloku došlo na představení novinek v produktovém portfoliu. Robin Bay využil prostor k seznámení partnerů s inovacemi v řešení Trend Micro Deep Security, Marek Krauze přiblížil připravované změny v řešení Trend Micro Deep Discovery a Andrej Sawicki blok uzavřel přehledem hardwarových a softwarových novinek z rodiny Tipping Point.

Threat Defence Challenge a večerní program

Po základních informacích „how to“ se už první den rozjela „hra na hackery“. Soutěž Threat Defence Challenge byla rozdělena na dvě části. V první půlce se účastníci rozdělení po skupinkách snažili prolomit ochranu jednotlivých bodů a na způsob hry „Capture the flag“ obsadit všechny země. Fiktivní hru organizátoři vytvořili za pomoci programu HackMe. V průběhu hry byly jednotlivé týmy bodovány, a když se dostaly do úzkých, mohly si dojít pro radu, ale za tu jim byly strženy body.

Podobným způsobem pokračovala hra druhý den s tím, že role se otočily. Místo toho, aby se hráči snažili někam dostat, museli být schopni se na síti ubránit proti hackerům.

Nejúspěšnější tým (hodnotily se obě části dohromady) byl oceněn poháry Threat Defence Challenge.

Dva herní dny byly proloženy večerní zábavou v podobě motokárových závodů. Účastníci setkání si zazávodili na elektrických motokárách v CMKarting na Zličíně. Tři nejrychlejší řidiči si užili stupínky vítězů stejně jako závodníci Formule 1 a navíc si rozdělili cenné body do hlavní soutěže.

Štítky: 
Trend Micro
Fotogalerie: