Namasté. Setkání ATC na Seči se konalo v barvách a vůních Indie

24. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
AT Computers přivítalo své resellery na tradiční podzimní sérii setkání v hotelu Jezerka poblíž přehrady Seč a v hotelu Dixon v Banské Bystrici. Celkově se zúčastnilo přes 1 400 lidí, z toho téměř 900 unikátních resellerů. Letos jim organizační tým ATC dopřál trochu exotiky z krásné části Asie, totiž z Indie.

První setkání s indickou kulturou nastalo, když si zákazníky u auta vyzvedl řidič tuk-tuku a přivezl je i s kufry ke vstupu do hotelu, samozřejmě za drobný bakšiš. Uvnitř už zákazníky vítaly hostesky a nabízely přivezený indický rum Old Monk jako drink na uvítanou. Zákazníci si vybrali každý svou kurtu – tradiční indickou košili z ručně tkané 100% bavlny přivezenou z Indie speciálně pro toto setkání. Pro dámy byla nachystána žlutá trička s vyobrazeným indickým bohem Ganéšou. V tematicky laděném stánku u recepce se účastníci mohli nechat pomalovat hennou nebo si natisknout zlatostříbrné tetování, aby zapadli do celkové atmosféry. Na čelo pak dostali typickou indickou ozdobu bindi, tečku znázorňující třetí oko, mající zachovat energii a posílit koncentraci, což se při školeních jistě hodí.

Veškeré aranžmá hotelu bylo taktéž přizpůsobeno. Všude byly k vidění sochy indických božstev, šátky s výjevy hinduistických symbolů a bohů, stropy lemované barevnými baldachýny a najít se dala i indická čajovna, kde si účastníci konference mohli na chvíli pohovět. Indie zkrátka byla cítit na každém rohu, a to i díky vonným tyčinkám a vůni typických jídel připravovaných kuchaři přímo z Indie. Bylo možné ochutnat pikantní jehněčí, smetanové kuřecí a vařenou zeleninu spolu s typickými plackami připravovanými na místě v peci.

Reselleři byli po úvodním slovu Martina Wankeho opět rozděleni do pěti týmů podle barvy kurty. Hostesky je pak po celý den provázely po jednotlivých prezentacích a workshopech. Během celého dne mohli návštěvníci sbírat zlaté penízky, které pak směňovali za dárky v tombole. Ta byla letos neobvykle štědrá na tiskárny a projektory Epson. Dále byly pro zákazníky připraveny produkty Brother, Asus, TP-Link, Whitenergy. Nechyběl ani již zmiňovaný indický rum, plyšoví tygři, opice i sloni, puzzle Tádž Mahalu, exotické koření i čaje, vonné tyčinky a mnoho dalšího. Penízky mohli reselleři získat také svou účastí v soutěžích.

Odpolední přednášku ATC zahájil Petr Vaněk, který jako tradičně shrnul vývoj distribučního trhu a nastínil resellerům, jak na něm lze bodovat. Nastínil potenciál, který vidí v prodeji LFD a řízení obsahu, projektorů, digitálních cenovek, serverů, storage a SaaS, na které má ATC speciální týmy odborníků. Rozhovořil se taktéž o velkých příležitostech v oblasti gamingu a ESD licencích a zmínil také oblibu připojištění produktů ke klasické záruce. Velký význam také kladl na zvyšování kvality dat a vyhledávání produktů dle parametrů na stránkách www.atcomp.cz.

V druhé části informoval Martin Wanke účastníky o horké novince, o aplikaci ATC Events. Tu si zákazníci mohou stáhnout do svého mobilu, a tak hned uvidí, které akce je aktuálně čekají, a to včetně detailního popisu, adresy a přesného časového harmonogramu. Sami pak mohou vkládat fotografie z akcí. Dále pak představil produkty značky Ubiquiti a dvě nové služby, například možnost záchrany dat z celé řady typů médií.

Poslední workshopy končily po sedmé hodině, kdy už byl pro zákazníky nachystán raut v hotelové restauraci. V osm hodin pak začal v kongresovém sále večerní program. Všechny svým zpěvem lákal indický guru Krishna s tanečnicemi a jejich vystoupeními v bollywoodském stylu. Uprostřed sálu byla na šálách zavěšena akrobatka Lucy, která předvedla dechberoucí ukázky vzdušného tance. Sympatický žonglér Jan Hlavsa zase divákům ukázal, s čím vším je možné žonglovat, a vše završil velkou dávkou vtipu. Poučným a zábavným zároveň se ukázalo vystoupení sexuoložky Laury Janáčkové, která všechny posluchače provedla historií Kámasútry. Na závěr došlo i na workshop indických tanců. Pak již ale následovalo živé vystoupení rockové kapely The Apples Girls Rock. Čtveřice krásných rockerek zvedla lidi ze židlí a taneční parket ožil. Nakonec navázala skupina Velveti XXXL, která lidi z parketu už odejít vůbec nenechala, a zábava se tak protáhla až do brzkých ranních hodin.

Obrazová galerie:
Štítky: