Microsoft Cloud Club a Office 365

28. 11. 2012. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: Microsoft a DCD Publishing)
Evangelizace cloudových řešení od Microsoftu a Office 365 proběhne v prostorách tohoto softwarového výrobce v prosinci v Praze.
Vpředu zleva Vlastimil Popelář a Jiří Černý z Microsoftu

Téma zahájil Jiří Černý, ředitel odboru pro právní záležitosti Microsoftu, který hovořil o bezpečnosti cloudových řešení od Microsoftu. Stručně – u Microsoftu jsou bezpečná, Microsoft do dat v cloudu svých zákazníků nevidí, ani je nikomu nemůže poskytnout. Data zákazníka se zavazuje využívat pouze pro poskytování služeb tomuto zákazníkovi. Je schopen zajistit, že data zákazníka nebudou umístěna mimo zvolený region. Data zákazníků z EU mohou být umístěna v datových centrech v Holandsku nebo Irsku. Microsoft garantuje transparentnost služby a její ověření třetí stranou (auditem). Kromě toho provádí vnitřní každoroční audit na ISO 27001.

Microsoft Cloud a Office 365

Popisem funkčností pokračoval Vlastimil Popelář, který má na starosti podporu velkých zákazníků. Microsoft sebe i svoje zákazníky postupně připravuje na přechod z tradičního IT, kde má zákazník na starosti vše sám, k poskytování cloudových služeb.

Tradiční IT – zde si zákazník řídí vše, tj. aplikace, data, runtime, middleware, operační systémy, virtualizaci, servery, storage i networking.

IaaS(Infrastructure as a Service) – zde si už zákazník neřídí virtualizace, servery, storage a networking, částečně jen operační systémy. O zbytek se stará dodavatel (a cloudový operační systém Windows Azure).

PaaS (Platform as a Service) – zde si zákazník řídí aplikace a data. O zbytek se stará dodavatel (a cloudový operační systém Windows Azure).

SaaS (Software as a Service) – zde si zákazník řídí pouze aplikace, o zbytek se stará Office 365, CRM Online a MS Intune.

Data se v Office 365 ukládají přímo v Sky Drive (Pro), v cloudu je Office 365 (z cloudu) streamován. Zajímavostí je možnost propojení s (interními podnikovými) sociálními sítěmi, které lze (formou intranetu) používat jako znalostní bázi. Výhodou je jejich rychlé nastavení, kdy se nemusí nic složitě programovat. Nový Office využívá všech možností všech zařízení, včetně kamer, pro vytváření obsahu.

Semináře se zúčastnili posluchači z finančního sektoru, DHL a Řízení letového provozu.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Již stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a bezpečné sdílení souborů přes Microsoft Teams. Čtěte více

Microsoft koupil GitHub, vývojáři se mají na co těšit

26. 6. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku června informovalo několik zpravodajských serverů, že Microsoft usiluje o portál GitHub. Záhy se ukázalo, že nejde jen o námluvy – potvrdilo se, že softwarový gigant rozšiřuje své portfolio o GitHub. Hodnota celého obchodu vyšla na 7,5 miliardy dolarů v akciích. Čtěte více

Soukromá zařízení v práci si razí cestu českým byznysem. Polovina firem využívá BYOD

2. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Z průzkumu Náskok díky technologiím, který si nechala zpracovat společnost Microsoft, se počet firem, které mají pravidla pro tzv. BYOD, za poslední dva roky víc než zdvojnásobil. Česko se díky tomu vyšvihlo nad evropský průměr. Čtěte více

Microsoft představil nové služby a produkty

25. 7. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft představila na akci Microsoft Worldwide Partner Conference několik novinek ze svého portfolia. Mezi ty patří nově uvolněný online portál Microsoft AppSource, služba Azure Information Protection či oficiální termín uvedení Windows Server 2016. Čtěte více