Epson a Toshiba školily v Mercedes-Benzu

14. 3. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnosti Epson a Toshiba spojily své síly a zahájily regionální školení po ČR. První setkání se konalo v prostorách autosalonu Mercedes-Benz v pražském Chodově. Další česká města budou pokračovat v následujících týdnech. Kdy zavítají i k vám?
Marcel Divín, business account manager ve společnosti Epson

Zhruba pět desítek účastníků školení, kteří se do galerie autosalonu dostavili, se mohli během pěti přednášek seznámit s produkty obou společností pro nadcházející období. V první části školení se postupně prostřídali představitelé společností Epson i Toshiba, ve druhé, neformální části dne, byla pro partnery, kteří vydrželi až do večera, připravena zábava.

Jako první vystoupil Marcel Divín ze společnosti Epson, který blíže představil inkoustové tankové systémy. Inkoustový tankový systém je systém průběžného doplňování inkoustu do tiskáren s primárním zaměřením na náklady na tisk a celkové snížení nákladů na provoz zařízení. Na rozdíl od podobných neoriginálních řešení je tento systém obchodně a servisně zajištěn přímo společností Epson. Mezi výhody tohoto řešení patří spolehlivost, kvalita tisku, nízké náklady a záruka poskytovaná přímo od výrobce. Cílem společnosti Epson je usadit se s tímto systémem na trhu domácností a SMB.

Společnost Epson v současné době nabízí několik tiskáren a multifunkčních řešení s inkoustovým tankovým systémem. V případě černobílých zařízení jde o modely M100, M105 a M200 a v případě barevných řešení jsou v nabídce modely L110, L210, L300, L365, L550 a L800. Jen připomínáme, že stále díky probíhajícímu partnerskému programu Epson Force Pro můžete pro sebe získat při dodání tří a více zařízení jednomu zákazníkovi slevu až 25 % z nákupní ceny.

Jako druhý zástupce společnosti Epson vystoupil Roman Vejražka, který představil možnosti interaktivních projektorů Epson. Ty jsou vhodné nejen do firem, ale také např. do hotelů a škol a obchodníkům v současné době nabízejí možnost získat na prodeji dobrou marži (kolem 20 %). Příkladem může být model EB-W1410Wi, který může pracovat kompletně bez počítače. Projektor je schopný pracovat na jakémkoli povrchu a je možné jej ovládat perem. Mezi jeho další užitečné schopnosti patří možnost zobrazovat obsah uložený na USB disku či na síti nebo možnost sdílení obrazu prostřednictvím videokonferencí. V případě potřeby je ale možné projektor samozřejmě propojit i s počítačem (skrze USB a Wi-Fi), kdy využije např. pokročilé spolupráce s ovládacím rozhraním Microsoft Office. Samotný projektor je možné ovládat také prostřednictvím chytrých mobilních telefonů a tabletů.

Velkoformátové (technické) tiskárny Epson představil Martin Lucký. Společnost Epson v řadě Surecolor nabízí celkem tři modely (T3000, T5000 a T700) vhodné pro univerzální použití (tisknou na různé materiály a jsou tak vhodné pro tisk map, CAD plánů, potisk textilu, reklamní materiály apod.). Technologie Micropiezo umožňuje zařízení udržovat v provozu s jednou tiskovou hlavou. Tiskárny také nabízejí přístup ke všem operacím zepředu (tisk, ovládání, doplňování spotřebních materiálů apod). Vaše zákazníky by mohla zaujmout také zpráva o softwaru, který dle spotřebovaného inkoustu a papíru přesně vyčíslí náklady na tisk.

Přišel čas na Toshibu

Za společnost Toshiba před partnery jako první vystoupil Boris Stonawski, který posluchačům hned v úvodu připomenul partnerský program Toshiba Partner a nový produktový katalog pro letošní rok. Po krátkém úvodu se pustil do představování současné notebookové nabídky společnosti. Předvedl např. notebooky Toshiba Portege Z930 a R940/R950 s možností dockování, konvertibilní ultrabook Satellite U920t či notebook s neobvyklým poměrem stran displeje (21 : 9) Satellite U840W. Odolnost notebooků Toshiba názorně předvedl tím, že si na jeden z nich stoupl celou svou vahou, a následně jej jako plně funkční nechal kolovat mezi přihlížejícími.

Na závěr svého vystoupení p. Stonawski zopakoval také dva dobré argumenty proč prodávat notebooky Toshiba. Prvním z nich je roční licence antivirového programu McAfee Antivirus 2013 ke každému notebooku Toshiba zdarma, druhým z nich je akce Záruka bez hranic, která pokračuje do 31. září 2013.

Televizory společnosti Toshiba z kolekce pro rok 2013 představil Miroslav Sedlmajer. Během dubna letošního roku přijde na trh nová kolekce televizorů obsahující modely s úhlopříčkou 22 až 50 palců (55 – 211 cm). V nižší třídě společnost nabídne modely W/L13 a W/L23, ve střední třídě nabídne tzv. Smart TV model L4 a v nejvyšší třídě pak v dalším období nabídne modely L7 (s aktivní 3D technologií) a L9 s technologií E-LED a rozlišením Ultra HD.

Čas na zábavu

Po skončení přednáškového bloku byla pro partnery připravena také zábavnější část dne. Kromě možnosti si osobně vyzkoušet notebooky a počítače Toshiba a prohlédnout si tiskárny a projektory Epson se největším lákadlem stala možnost zkušební jízdy ve vozech Mercedes-Benz a závody na autodráze o hodnotné ceny.

Školení pokračuje

Pražské setkání bylo prvním v řadě jarních regionálních školení Epsonu a Toshiby. Roadshow dále pokračuje v následujících dnech a městech:

26. března - Ostrava
27. března - Jihlava
28. března - Brno
2. dubna - Olomouc
10. dubna - Pardubicích
16. dubna - Liberci
23. dubna - Karlových Varech
24. dubna - Plzni
25. dubna - Českých Budějovicích

Mediálním partnerem jarního školení je Reseller Magazine a Reseller Magazine OnLine.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Toshiba propojuje maloobchodní prodejce se spotřebiteli

25. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Toshiba Global Commerce)
Toshiba Global Commerce Solutions představila vizi Together Commerce v České republice a na Slovensku. Strategie si klade za úkol mnohem lépe propojovat maloobchodní prodejce se spotřebiteli v jeden celek. Čtěte více
Toshiba Qosmio X70

Toshiba: notebook Qosmio X70

17. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Toshiba)
Toshiba představila notebook Qosmio X70. Tento stroj je zaměřen na náročné uživatele, kteří chtějí nejvyšší výpočetní výkon, plynulost her, kvalitní obraz i zvuk a co nejširší možnosti připojení. Čtěte více
Toshiba Satellite P

Toshiba: notebooky Satellite P

12. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Toshiba)
Toshiba uvedla na trh notebooky řady Satellite P. Jsou zaměřeny na uživatele, kteří vyžadují nejmodernější technologie a pracují s náročnými aplikacemi či multimédii. Notebooky nabízejí nejnovější technologie a jsou připraveny i na velmi náročné aplikace. Čtěte více
Toshiba Satellite S

Toshiba: notebooky Satellite S

10. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Toshiba)
Toshiba představila nové notebooky řady Satellite S. Jsou určeny pro ty uživatele, kteří hledají multimediální zážitek při používání přenosného počítače. Tyto všestranné počítače určené pro zábavu jsou vyráběny v hliníkovém provedení s ledově modrým povrchem. Čtěte více