BHC Day 2019 s novinkami společností Canon a Ideal

23. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost BHC uspořádala za spolupráce firem Canon a Ideal v Aquapalace Čestlice další ročník své dealerské konference. Účastníci se mohli kromě nejnovějších informací z různých oblastí tisku a práce s dokumenty těšit např. na trendy z oblasti foto a video techniky nebo na aktuality ze segmentu kancelářských zařízení reprezentovaných v čele se skartovačkami, řezačkami a čističkami vzduchu.

Účastníky jménem společnosti BHC přivítal produktový manažer Miloš Karlík s nezbytnými organizačními pokyny k průběhu akce. Vyzdvižení si vysloužilo i několik promoakcí na podporu prodeje značkového spotřebního materiálu Canon.

Hned v úvodu si vzal slovo také Milan Kunstler, partner channel manager v Canonu: „Společnost BHC je jedním z našich nejdůležitějších distributorů, který pro nás zajišťuje širokou škálu služeb, a proto zde dnes máme celou řadu našich zástupců. Dnešní setkání by však nemělo být jen o produktech, ale hlavně o lidech, a to jak o těch z BHC, tak o těch z Canonu. Všichni vám poskytují fantastickou podporu a dnes tu jsou jen a pouze pro vás, proto toho neváhejte využít.“

S novinkami z e-shopu (s důrazem na sekci „Ke stažení“ a podporu v podobě „skypových schůzek“) partnery seznámil Marek Čikoš z BHC, který zároveň následně doplnil i několik důležitých informací k problematice reklamací.

Petr Hnilička se následně ve svém vystoupení věnoval prodeji zařízení mířících do kancelářského segmentu. V tomto případě je velký důraz kladen na produktivitu práce a tiskové náklady (zejména pak na jejich „skrytou“ část – jde např. o čas zaměstnanců nebo potřebnou podporu související s procesy dokumentů). Cílem tiskáren a multifunkcí Canon je tak všechny související operace zjednodušit a zintuitivnit. K tomu slouží např. vlastnosti zahrnuté do zařízení ImageRunner Advance 3. generace jako jsou ovládací rozhraní s dotykovými displeji, pohybový senzor reagující na přítomnost uživatele nebo široká spolupráce s mobilními zařízeními.

K důležitým prvkům patří také podpora zabezpečeného (šifrovaného) tisku a skenování. Nejnovější (3.) edice těchto zařízení ImageRunner Advance zvyšujedůraz na bezpečnost díky přítomnosti vlastností jako je funkce SecureBoot, integrace se systémy SIEM nebo možnost automatického nahrávání certifikátů. Vhod však může přijít např. i přesnější zobrazení zbývajícího spotřebního materiálu nebo vylepšená přesnost OCR.

Představena byla i naprostá novinka v podobě řady ImageRunner Advance C475 (aktuálně jsou sem zařazeny modely C475i a C475Z s interním finišerem).

O zabezpečení tisku v souvislosti s požadavky regulace GDPR, se kterým u zařízení značky Canon pomohou služby uniFLOW Online Express a uniFLOW Online, následně hovořil Roman Dvořák. Nabídce velkoformátových tiskáren s logem Canonu se věnoval Jiří Linhart – představil jednotlivé produktové série, přiblížil jejich klíčové vlastnosti a prozradil, pro které zákazníky jsou nejvhodnější. Pro resellery byla jistě také velmi přínosná zmínka o službě E-Service, která jim může pomoci přinést další zisky do jejich pokladen díky zajištění péče o tiskárny svých klientů, dodávky spotřebního materiálu apod.

Kancelářské produkty firmy Ideal představil obchodní zástupce této společnosti Konrad Reinauer. Portfolio výrobce čítá nejrůznější zařízení, jako jsou řezačky, skartovačky, svazovačky, laminovačky či přístroje pro skládání dokumentů, a to napříč různými cenovými kategoriemi vhodnými pro rozličné typy zákazníků. Zajímavostí je také praktická kancelářská čistička vzduchu, která napomáhá k příjemnější a zdravější atmosféře na pracovišti. Jde tak o zboží, jež se skvěle prolíná a doplňuje s prodejem tiskáren a multifunkcí.

V odpolední části konference dostaly prostor i další produkty z portfolia Canonu – zmínit můžeme například zařízení řady i-Sensys nebo dokumentové skenery a místo na slunci dostaly i foto a video produkty, s nimiž partnery seznámil Pavel Šerý.

Setkání uzavřel workshop, na kterém si mohli posluchači prohlédnout a vyzkoušet vystavené produkty a samozřejmě se zeptat na všechno, co je v této souvislosti zajímalo.

Následně již nic nebránilo přesunu do relaxačních prostor čestlického aquaparku.

Štítky: 
BHC International, Canon, Ideal
Fotogalerie: