ABC Data Show IT aneb Gentleman´s casino party!

14. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a ABC Data)
Společnost ABC Data uspořádala již sedmé pokračování svého partnerského setkání ABC Data Show IT. V pondělí 22. května 2017 se tak na dvě stovky resellerů z Čech, Moravy, Slezska i Slovenska sjely do Brna, aby načerpali nové informace a zároveň se pobavili v zinscenovaném casinu.

Ve třech přednáškových sálech, vstupní hale a prostoru pro výstavky byly prezentovány novinky téměř tří desítek výrobců. Jelikož je ABC Data distributorem s „hravou“ herní divizí, některé výstavky byly interaktivní – žádným problémem zde tudíž nebylo řízení dronu Parrot, osahání si vytištěného 3D dinosaura, kresba na speciálním tabletu Wacom ani virtuální výlet do hlubin oceánu i s napadením žraloka od Sony Playstation.

Odborná část s prezentacemi byla rozdělena do dvou menších a jednoho velkého sálu. Hlavní sál byl vyhrazen pro prezentace Gold partnerů a bloku přímo od pořadatele. Jako první si vzal slovo a všechny přivítal generální ředitel ABC Data Ondřej Radovnický. Za podpory svých kolegů představil novou organizační strukturu i nováčky v týmu a dále hovořil o stávajícím postavení společnosti nejen na českém a slovenském trhu, ale i v Polsku a celém regionu CEE, včetně očekávané expanze.

Zlatými partnery setkání byly společnosti Microsoft a TP-Link. Martin Rak z TP-Linku vedle novinek zrekapituloval prodejcům bonusový program a posílení podpory pro Českou i Slovenskou republiku. Petra Bartošová z Microsoftu připomněla resellerům příležitosti pramenící z nasazení Windows 10 ve firmách a představila novinky v Office, podpoře i cenách a nakonec byla hojně dotazována na nový Creators update, který do Windows 10 přinese řadu změn včetně například 3D modelování a podpory smíšené reality.

Během dne několikrát proběhla i tombola pro aktivní účastníky, kteří účastí na jednotlivých přednáškách a workshopech sbírali samolepky do slosovatelných archů.

Na večerní část byli účastníci převezeni do brněnského klubu Radost, kde na ně kromě bohatého občerstvení čekala i velkolepá show. Ještě před vypuknutím večerního programu stihl Ondřej Radovnický  předat ocenění za denní část programu, které si odnesl TP-Link za nejlepší přednášku a Dominik Wojćik z Parrotu za nejlepší workshop.

Zábavu poté odstartovalo vystoupení tria z taneční školy Magic Free Group. Dále se všichni pobavili díky legendární humoristovi Zdeněku Izerovi a za účasti publika se pokoušel kouzlit i komik Richard Nedvěd. Smích většinu účastníků nepřešel ani poté, co se jich ujali krupiéři zinscenovaného casina. Ti nejlepší si za vyhrané virtuální peníze po půlnoci mohli vydražit exotické rumy.

Štítky: 
ABC Data
Fotogalerie: