Vladan Pekovič ředitelem technologií a IT pro T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom

19. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Vladan Pekovič přichází do českého T-Mobilu a slovenského Slovak Telekomu coby zkušený manažer ze společnosti Telekom Romania, kde nadále zůstává v pozici generálního ředitele, aby zajistil hladké dokončení probíhající transakce. Ve své nové roli se zaměří na rozvoj sítí nové generace a digitalizaci.

Pekovič působí ve skupině Deutsche Telekom od roku 2009. Před povýšením do pozice generálního ředitele Telekom Romania vedl v letech 2017-2020 divizi IT a technologií v Rumunsku a v letech 2014-2017 v Černé hoře. Své mnohaleté pracovní zkušenosti získal také na dalších technologických pozicích v zemích jako USA, Polsko či Alžírsko.

Jako výkonný ředitel divize IT a technologie bude pokračovat v úspěšné technologické transformaci a digitalizaci s důrazem na rozšiřování optických a 5G sítí.

Branimir Marič zůstává ve společnosti do 31. srpna 2021. Marič byl od roku 2012 zodpovědný za IT a technologie ve Slovak Telekomu a od roku 2016 pak i v T-Mobile Czech Republic. Během svého působení řídil úspěšnou modernizaci celého provozu včetně integrace systémů v obou zemích. Vedl strategický rozvoj sítí nové generace jako například optické sítě i spuštění 4G a 5G. Byl součástí technologických testů na Slovensku a za jeho působení získal Slovak Telekom 7× ocenění Best in Test od P3/umlaut za nejlepší mobilní sítě na Slovensku. Podílel se také na transformaci mnoha technologií včetně digitální AII-IP.

Štítky: 
T-Mobile