Tomáš Gil v portálu itkult.com

22. 5. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Tomáš Gil, 34 let, nastoupil na pozici Business Development Managera do společnosti Inscape, provozovatele webového portálu itkult.com.
Tomáš Gil, Inscape.

Zde bude jeho hlavním posláním upevnit a rozšířit povědomí o nabízených službách i o filozofii portálu itkult.com. K naplnění cílů dalšího rozvoje portálu chce využít svých širokých zkušeností a znalostí z oblasti problematiky lidských zdrojů v IT.

Portál itkult.com byl spuštěn na sklonku listopadu 2008 s cílem nabídnout IT firmám a profesionálům prostředek pro sjednávání nových pracovních kontraktů. Portál nabízí prostor pro nabídky i poptávky a umožňuje firmám řešit aktuální problémy v hospodaření s lidskými zdroji. Celý proces navíc zahrnuje několik inovativních prvků – kromě nabídek časově omezeného „pronájmu“ vlastních zaměstnanců například i funkci „aukce“. Partnerem vzniku portálu itkult.com byla také společnost Conceptica, která úspěšně řídí velké IT projekty svých klientů a zabývá se v této oblasti zejména problematikou transformací a celkovým zefektivněním informatiky. Pro další klienty v středně velkých IT firmách úspěšně řídí projekty restrukturalizace.

Tomáš Gil přišel ze společnosti People Place s.r.o., kde působil jako Country Manager a headhunter. Problematice lidských zdrojů, zejména pak v oblasti IT, se věnuje již dlouhou dobu. Mezi Tomášovy koníčky patří horolezectví či oblast open source.