Red Hat jmenoval Paula Cormiera prezidentem a výkonným ředitelem

8. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Dlouholetý člen vedení Red Hatu a vizionář, propagující otevřený hybridní cloud, nahradí Jima Whitehursta, který se stal prezidentem IBM. Cormier dříve působil mimo jiné jako prezident Red Hatu pro produkty a technologie.

Od roku 2001, kdy nastoupil do Red Hatu, byly Cormierovy vize a vedení klíčové pro většinu zásadních strategických změn a rozšíření portfolia produktů a služeb společnosti. Cormier si připisuje zásluhy za prosazení modelu předplatného, který pomohl přetvořit Red Hat z průkopníka open source na zavedenou technologickou firmu, jež dokázala transformovat operační systém Red Hat Linux dostupný na internetu zdarma na přední podnikovou linuxovou platformu Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Na platformu RHEL dnes spoléhá více než 90 % společností žebříčku Fortune 500.

Cormier v Red Hatu vedl více než 25 akvizicí, což posunulo společnost daleko za její linuxové kořeny a pomohlo jí vytvořit plnohodnotné moderní portfolio IT produktů založené na inovacích v open source, které měly významný vliv na celé odvětví. Dostupnost open source produktů na skutečně produkční a podnikové úrovni napříč celým technologickým spektrem a změna obchodních modelů způsobily, že se open source stal de facto zdrojem pro inovace v softwarovém odvětví. To ve výsledku umožňuje rychlejší pokrok, než jaký jsou schopni dosáhnout dodavatelé uzavřeného softwaru.

Po dobu více než jednoho desetiletí Cormier prosazoval vizi otevřeného hybridního cloudu. Ten má zákazníkům nabídnout flexibilitu k nasazení jakékoliv aplikace kdekoliv v infrastruktuře od internetu věcí a fyzického hardwaru v datacentru až po různorodé veřejné cloudy s využitím obecného a konzistentního přístupu. Tato vize pomohla prosadit Red Hat OpenShift, nejobsáhlejší dostupnou podnikovou platformu Kubernetes, jako klíčový prvek hybridních cloudových implementací napříč odvětvími. Cormier se také zasadil o partnerství, která změnila celé odvětví, včetně zásadního partnerství s Microsoftem, které přineslo širší výběr pro nasazení hybridního cloudu. Byl také naprosto zásadní osobou při vytváření spojení mezi Red Hatem a IBM se zaměřením na rozšiřování a růst Red Hatu při současném udržení jeho nezávislosti a neutrality.

Štítky: 
Red Hat