Red Hat jmenoval Matta Hickse prezidentem a výkonným ředitelem

18. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Společnost Red Hat jmenovala Matta Hickse svým prezidentem a výkonným ředitelem. Hicks, který dříve působil jako výkonný viceprezident společnosti Red Hat pro produkty a technologie, vystřídá Paula Cormiera, který se stane předsedou představenstva společnosti Red Hat.
Matt Hicks, prezident a výkonný ředitel Red Hatu

Hicks, známý v Red Hatu jako aktivní lídr, nastoupil do společnosti v roce 2006 jako vývojář v týmu IT. Rychle se vypracoval a na vedoucích pozicích napříč celou organizací pomohl společnosti Red Hat upevnit pozici lídra v oblasti otevřených hybridních cloudových technologií. Obzvlášť důležitý je fakt, že Hicks je jedním ze zakládajících členů týmu inženýrů, který vyvinul Red Hat OpenShift, jenž se stal základem pro nasazení hybridních cloudů v různých odvětvích a nyní slouží jako přední podniková platforma Kubernetes. Od té doby je Hicks vůdčí osobností v oblasti hybridního cloudu a produktové strategie společnosti Red Hat.

Jako výkonný viceprezident pro produkty a technologie byl Hicks zodpovědný za celou produktovou a technologickou strategii společnosti Red Hat. Pod Hicksovým vedením se zejména rozšířila strategie a portfolio otevřeného hybridního cloudu Red Hatu, které zákazníkům pomáhají vytvářet, nasazovat a spravovat jakékoli aplikace kdekoli, od lokálního prostředí přes více cloudů až po okraje sítí. To zahrnuje poskytování nových spravovatelných cloudových služeb, které zákazníkům pomáhají urychlit vývoj cloudových aplikací, nové funkce pro urychlení vývoje umělé inteligence, varianty produktů umožňující využití v okrajových oblastech a nové přístupy k zabezpečení, které pokrývají hybridní cloudová prostředí.

Cormier, který byl na pozici prezidenta a generálního ředitele jmenován v roce 2020, působí ve společnosti Red Hat již 21 let. Během této doby řídil podstatnou část strategie společnosti v oblasti otevřeného hybridního cloudu a sehrál zásadní roli při rozšiřování portfolia Red Hatu o soubor moderních IT řešení založených na open source inovacích. Jeho zásadním úspěchem byla přeměna Red Hat Linuxu z volně stažitelného operačního systému na model předplatného v podobě Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Pod Cormierovým vedením Red Hat upevnil pozici lídra v oboru a připravil půdu pro otevřené inovace, které jsou základem hybridního cloudu a moderního IT. RHEL je nyní přední podnikovou linuxovou platformou, kterou využívá více než 90 % organizací zařazených do žebříčku Fortune 500, přičemž globální ekonomika spojená s RHEL přesáhne v letošním roce 13 bilionů dolarů. S RHEL jako základem otevřeného hybridního cloudu vytváří Red Hat budoucnost podnikového IT.

Ve své nové funkci bude Cormier působit jako strategický poradce společnosti Red Hat. I nadále se bude soustředit na rozšiřování společnosti a urychlování zavádění open source technologií u zákazníků při budování jejich otevřené hybridní cloudové architektury. Cormier, který ve společnosti Red Hat vedl více než 26 akvizic, bude s vedením společnosti úzce spolupracovat i na budoucí strategii pro fúze a akvizice. Od akvizice společnosti Red Hat společností IBM v roce 2019 se Cormier významně podílel na rozšiřování a akceleraci společnosti Red Hat při zachování její tržní neutrality.

Cormier i Hicks zodpovídají předsedovi představenstva a generálnímu řediteli společnosti IBM Arvindovi Krishnovi.

Štítky: 
Red Hat