Nový president a CEO Progress Software

14. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost Progress Software Corporation oznámila, že její rada ředitelů jmenovala novým presidentem a CEO Richarda D. Reidyho.
Richard D. Reidy, nový CEO Progress Software.

Reidy nastupuje do funkce místo Josepha W. Alsopa, který spoluzakládal společnost v roce 1981. Reidy bude odpovědný za strategické vedení a každodenní provoz Progress Software. Rada ředitelů také nominovala Reidyho jako kandidáta za člena této rady pro volby, které se uskuteční během letošní výroční schůze akcionářů. Alsop rezignoval na funkce prezidenta a CEO a po vypršení svého mandátu se nebude ucházet o znovuzvolení do rady ředitelů.
Progress Software má za sebou 28 let nepřetržitých inovací a působivého růstu. Tyto inovace umožnily firmě růst tržeb na více než půl miliardy a v posledních pěti letech nepřetržitě dosahovat rekordních tržeb a zisků.
Reidy nastoupil do Progress Software v roce 1985 jako jeden z původních vývojářů platformy Progress OpenEdge pro vývoj aplikací. Během doby zastával mnoho technických a manažerských pozic a několik let pracoval jako viceprezident pro vývoj produktů. Kromě toho pracoval dva roky v Evropě, kde pomáhal budovat distributorskou síť Progress Software pro Evropu a Střední Východ.
Reidy poté stál v čele divize DataDirect Technologies, kde se jemu a jeho manažerskému týmu podařilo během čtyř let více než zdvojnásobit tržby na více než 70 mil. USD. V nedávné době byl pověřen vedením rychle rostoucích divizí Apama, DataDirect a DataXtend. V roce 2008 se stal provozním ředitelem odpovědným za vývoj produktů, marketing, prodej, zákaznické služby a technickou podporu všech produktů a řešení společnosti.
Rada ředitelů Progress Software také jmenovala Barryho N. Bycoffa, současného ředitele Progress Software do nové pozice výkonného předsedy se zaměřením na strategické záležitosti. Michael L. Mark, dřívější předseda rady ředitelů Progress Software, byl jmenován do nové funkce Lead Independent Director.