Martin Hruška a Marcela Havrilová změnili v Microsoftu své kompetence

8. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Ředitelem pro malé a střední firmy a partnery ve společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko se stal Martin Hruška. Marcela Havrilová vede oblast školství v české a slovenské pobočce Microsoftu.

Martin Hruška se od 1. července 2019 stal novým ředitelem pro malé a střední firmy a partnery ve společnosti Microsoft. Jeho hlavním úkolem je posílit ekosystém partnerů a zákazníků, kteří pro své služby, řešení a aplikace využívají platformu Microsoft Cloud. 

Do Microsoftu nastoupil Martin Hruška před více než patnácti lety. Postupně působil na různých pozicích v oblasti obchodu a marketingu. V uplynulých pěti letech vedl obchodní divizi pro malé a střední podniky, která dosahovala významných úspěchů v růstu zákaznické báze a využití služeb Office 365. Vedl také projekt transformace partnerské a distribuční sítě do prodeje Cloud řešení.

„Digitalizace, využití velkého objemu dat a možnosti umělé inteligence dnes zasahují každé průmyslové odvětví. S partnery a zákazníky pracujeme na projektech, které pomáhají modernizovat pracovní prostředí, optimalizovat procesy, posílit vztahy se zákazníky nebo vytvářet zcela nové produkty a služby. Naším cílem je poskytnout jim technologie, podporu a inspiraci při realizaci těchto inovačních projektů,“ řekl Martin Hruška.

Martin Hruška vystudoval Českou zemědělskou univerzitu a poté v roce 2008 získal titul MSc v oboru Management Studies na Nottingham Trent University (B.I.B.S.). Je ženatý a má dvě dcery. Svůj volný čas věnuje rodině, sportu, hudbě, jízdě na kole a cestování.

Marcela Havrilová, která v posledních letech vedla v Microsoftu oblast školství na slovenském trhu, rozšířila nově svou působnost i na Českou republiku. Z pozice manažerky pro oblast školství je zodpovědná za aktivity a naplnění strategie Microsoftu v oblasti školství, stejně tak za podporu a realizaci projektů zaměřených na digitální transformaci škol. Aktivně pracuje jako členka vícero pracovních skupin, prezentuje na mnohých konferencích a věnuje se propagaci IT povolání mezi mladými lidmi. Jejím cílem je přinášet nové projekty zaměřené na efektivní využívání nových technologií ve vzdělávání, podílet se na naplnění cílů vzdělávacího sytému a pomáhat budovat strategii firmy v oblasti podpory IT vzdělávání mezi mladými lidmi. Věnuje se také problematice digitální transformace veřejné správy a problematice žen ve světě IT.

„Práce pro dva rozdílné trhy je zajímavá a přináší mnoho příležitostí vnímat a respektovat rozdílnosti, lokální potřeby a učit se, jak na vše reagovat správně nastavenou strategií. Důležitým faktorem je pro mě spolupráce klíčových hráčů: vlády, samosprávy, zřizovatelů škol, neziskového sektoru a firemního prostředí. V oblasti digitální transformace vzdělávání vidím důležitou úlohu Microsoftu v tom, abychom v této oblasti pomohli, reagovali na aktuální stav a přinášeli do škol to, co jim pomůže měnit se a připravovat dnešní mladé lidi pro svět zítřka,“ uvedla Havrilová.

Marcela Havrilová nastoupila do Microsoftu v roce 2012 jako manažerka v oblasti veřejného sektoru. Od července 2013 působila jako manažerka pro oblast školství ve slovenské pobočce. Vystudovala Filozofickou fakultu Prešovské univerzity a v roce 2008 získala Professional Certificate in Management na Open University Business School.

Štítky: 
Microsoft