Marian Rychtecký technickým ředitelem propojovacího uzlu NIX.CZ

10. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: NIX.CZ)
Technickým ředitelem českého neutrálního propojovacího uzlu NIX.CZ se stal Marian Rychtecký. Ve sdružení je zodpovědný za provoz, dohled, rozvoj, bezpečnost a výstavbu uzlů NIX.CZ a NIX.SK (neutrální propojovací uzel pro Slovenskou republiku, který je provozován sdružením NIX.CZ).

Do kompetencí Mariana Rychteckého patří také testování nových technologií a spolupráce se zahraničními partnery.

Marian Rychtecký začal svoji profesionální kariéru ve společnosti CL-Net (později RIO MEDIA), v níž působil jako vedoucí páteřních sítí. Jeho dalším pracovním zastavením byla mezinárodní farmaceutická organizace, v níž měl na starosti evropskou WAN síť a VoIP platformu pokrývající více než 30 poboček ve 20 zemích.

V roce 2017 přesídlil do irského Dublinu, kde pracoval také pro cybersecurity tým svého tehdejšího zaměstnavatele, spoluvytvářel bezpečnostní infrastrukturu a provozoval globální MPLS a SD-WAN síť. Má také zkušenosti s návrhy a provozem firemních datacenter.

Štítky: 

Podobné články

Peeringové centrum NIX.CZ nasadilo přepínače Cisco Nexus 7700

18. 5. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Čeští poskytovatelé služeb získají připojení o rychlosti 100 gigabitů za sekundu a rychlejší vzájemné propojení. NIX.CZ podporuje trend celosvětové adopce 100 Gb/s Ethernetu v prostředí ISP. S nasazením nových přepínačů jej mohou využít všichni zákazníci či členové NIX.CZ, kteří o něj budou mít zájem. Čtěte více