HR ředitelem české a slovenské pobočky Canonu je Andrew Krenek

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Do pozice HR ředitele pro 4CE region společnosti Canon byl jmenován Andrew Krenek. Do Canonu přichází s 25letou zkušeností z pozic lokálního či regionálního HR ředitele v nadnárodních společnostech jako Kraft Foods, Citibank nebo L’Oréal.

HR management Canonu pro Česko, Slovensko (a dále Polsko a Maďarsko) Andrew Krenek řídí z Prahy, kam se z USA vrátil v roce 1994. Pouze v letech 1999-2000 si „odskočil“ do italského Milána, kde působil v HR managementu společnosti Pharmacia & Upjohn (nyní součást Pfizer) a na starost měl region střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Krenek, jenž je jedním ze tří Čechů v top managementu vloni centralizovaného regionu 4CE společnosti Canon EMEA, má za sebou rovněž bohatou minulost na pozici HR konzultanta. V poradenské společnosti Aon Hewitt působil jako Managing Director pro Česko a Slovensko, v PricewaterhouseCoopers byl ředitelem oddělení poradenství pro řízení lidských zdrojů v Česku a částečně na Slovensku. Na podobné pozici pracoval i v KPMG.

„I když jsem se v mládí věnoval herectví, moje cesta nakonec vedla ke studiu mezinárodních vztahů a mezinárodního obchodu na California State University,“ uvedl Krenek, jenž nyní žije s manželkou a dvěma dětmi za Prahou.

Andrew Krenek v mládí závodně plaval, nejprve za reprezentaci rodného Československa a po roce 1984, kdy emigroval do USA, i za výběr své univerzity v Kalifornii. V jejích barvách dokonce vyhrál národní univerzitní šampionát na trati 100 metrů motýlek. Jako své nynější koníčky uvádí pětapadesátiletý Krenek cyklistiku a návštěvy lázeňských měst v ČR a Rakousku, ideálně spojené s degustací dobrého vína.

Štítky: 

Profilová karta firmy

Canon CZ s.r.o.

Canon CZ s.r.o.

Společnost Canon CZ s.r.o. je přímým zastoupením Canon Inc., světového dodavatele tiskových a kopírovacích systémů, počítačových periférií, foto-video techniky a dalších optických zařízení. Své působení na českém trhu zahájila v roce 1994 s cílem zastřešit a podpořit dealerský prodej a jednotně tak prezentovat výrobky značky Canon českému zákazníkovi. Po krátkém působení vznikla potřeba aktivnějšího přístupu k trhu a Canon CZ s.r.o. zahájil v roce 1996 aktivní prodej foto-video techniky a o necelý rok později i digitální černobílé a barevné tiskové technologie.

Zobrazit detail firmy