Hans Roth bude řídit Red Hat v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky

14. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Dosavadní senior viceprezident a generální ředitel společnosti pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky Werner Knoblich se rozhodl ke konci roku 2021 Red Hat opustit. Jeho nástupcem se od ledna stane Hans Roth, který je v současné době senior viceprezidentem a generálním ředitelem divize Global Services and Technical Enablement.
Hans Roth od ledna 2022 povede společnost Red Hat v regionu EMEA

Knoblich do Red Hatu nastoupil v roce 2003, kdy měl přibližně 600 pracovníků po celém světě a méně než 100 pracovníků v regionu EMEA. Zaměřil se na zavádění open source technologií, včetně Red Hat Enterprise Linuxu, do podniků, přičemž během jeho působení došlo v regionu EMEA k výraznému růstu, včetně expanze Red Hatu do 16 nových zemí. Knoblich pomohl Red Hatu vytvořit v regionu silný partnerský ekosystém a rozšířit obchodování z modelu převážně přímého prodeje na obchodování s vysokým podílem partnerů a jejich vlivu.

Roth, který v současnosti vede globální organizaci konzultačních a školicích služeb společnosti Red Hat, dříve dohlížel na oblast služeb v regionu EMEA. Od svého nástupu do společnosti v roce 2016 se zaměřuje na úzkou spolupráci se zákazníky, aby se transformace IT stala realitou a open source jejich konkurenční výhodou. Programy jako Red Hat Open Innovation Labs, oceňované, lokálně orientované imerzivní laboratoře, pomáhají zákazníkům nastartovat inovace a iniciativy v oblasti vývoje softwaru a spojují technologie, lidi a metody, které zákazníci potřebují k řešení IT a obchodních výzev.

Během dvou desetiletí svého působení v oboru IT se Roth věnoval řízení podnikových procesů, IT strategiím, systémové integraci, strategickému outsourcingu a řízení velkých, komplexních a nadnárodních týmů. Na nové pozici se zaměří na rozvoj a naplňování obchodní strategie Red Hatu v regionu EMEA.

Po 18 letech ve společnosti Red Hat, během nichž jsem byl v první linii při rozšiřování společnosti ze start-upu na lídra v oblasti open source a inovátora v hybridním cloudu, není snadné odejít. Jsem hrdý na to, že jsem se mohl podílet na úspěchu společnosti Red Hat a pomáhat jí v expanzi v regionu EMEA. Těším se na další kapitolu příběhu Red Hatu a na to, čeho Hans a zbytek týmu v regionu EMEA dokážou dosáhnout,“ řekl Werner Knoblich.

„Začal jsem pracovat v oblasti technologií přibližně ve stejné době, kdy byla založena společnost Red Hat. V té době byl Red Hat disruptorem, který rozbíjel zavedené obchodní modely a demokratizoval technologie. Bylo vzrušující být součástí jeho vývoje do vedoucí pozice v podnikové sféře v posledních několika letech, a ještě zajímavější je vidět příležitosti, které jsou před námi. Technologie jako cloud computing, kontejnery, edge computing a umělá inteligence či strojové učení mění způsob, jakým organizace podnikají, a open source je tím, co to umožňuje. Jsem s pokorou připraven přijmout tuto novou výzvu a v regionu EMEA pomáhat Red Hatu se společně s našimi zákazníky a partnery posouvat vpřed,“ dodal Hans Roth.

Štítky: 
Red Hat