DNS: Petr Plodík, Aleš Komárek a Jiří Dobeš

6. 8. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: DNS)
Ve společnosti DNS došlo k několika personálním změnám. Novým šéfem divize IBM společnosti DNS se stal Petr Plodík, Aleš Komárek je novým produktovým manažerem divize IBM, šéfem divize Dell je Jiří Dobeš. Tomáš Pokorný a Zdeněk Matyášek přestoupili do divize Solution Sales and Delivery.

Změny v divizi IBM


Petr Plodík je nově zodpovědný za vedení obchodního týmu divize IBM a veškeré obchodní aktivity pro oblast HW a SW daného výrobce a také péči o stávající partnerskou základnu. Díky svým bohatým zkušenostem s produkty IBM a také díky dlouholetému působení u výrobce by měl být velkou oporou týmu. Do DNS přišel Petr po více než 11 letech u IBM, kam nastoupil již během svého studia na ČVUT (Fakulta elektrotechnická). Zde zastával různé pozice – byl produktový manažer pro System x servery, byl zodpovědný za region CEE pro oblast High-End and Blade serverů a poslední tři roky pracoval jako Sales Leader pro System x servery.

Petrovým velkým koníčkem je rodina, hudba – především bicí a perkusní nástroje; a je také vášnivým příznivcem luštění křížovek.

Další posilou pro tým divize IBM je Aleš Komárek, který nastoupil na pozici produktového manažera. Aleš je technický specialista a je zodpovědný za návrhy řešení pro oblasti serverů, storage, virtualizace a cloudu, což je obdobné náplni práce, kterou zastával na své poslední pozici. Před příchodem do DNS pracoval Aleš 16 let ve společnosti IBM na různých technicko-obchodních pozicích, naposledy jako System x Sales Specialist.

Aleš vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Praze. Jeho velkým koníčkem je sport všeho druhu, hra na triangl, dobré jídlo a luštění osmisměrek. Oba kolegové posílili tým IBM 1. srpna 2013.

Změna v divizi Dell

Po více než jedenácti letech vedení divize IBM se Jiří Dobeš rozhodl pro „výměnu dresu“ a pro přestup do divize Dell (v rámci společnosti DNS, k 1. 7. 2013). Před IBM byla Jirkovým působištěm v DNS divize HP, kde byl rovněž jejím šéfem.

Divize Dell je v DNS relativně nová a nabízí zajímavou příležitost pro rozjezd obchodu, dobudování partnerské sítě a rozšíření péče o stávající partnery. Dell je také dlouhodobě synonymem kvalitních a spolehlivých technologií (jmenujme koncová zařízení, servery, storage, síťová řešení a bezpečnost) a má obrovský potenciál v oblasti nově získaných řešení (VRTX, KACE, QUEST…). V této změně vidí Jirka velkou pracovní i osobní příležitost a výzvu zároveň. Projekty typu „startup“ byly doposud jeho parketa.

Jeho velkým a dlouholetým koníčkem je sport, víno (celoživotní vzdělávání) a okrasné zahrady.

Změny v divizi Solution Sales and Delivery

K 1. červenci přestoupili Tomáš Pokorný a Zdeněk Matyášek v rámci DNS z divize IBM do v dubnu vytvořené divize Solutions Sales and Delivery (SSD). Zdeněk Matyášek působil ve společnosti DNS devět let v divizi IBM na pozicích product manager, později account manager a nakonec team leader IBM HW. Tomáš Pokorný pracoval čtyři a půl roku taktéž v divizi IBM jako product manager a account manager.

Oba pánové nyní zastávají pozici account manager v divizi SSD, kde mají na starosti společně s partnery prodej řešení a služeb u vyjmenovaných koncových zákazníků a to napříč celým portfoliem DNS. Zároveň se zabývají podporou a budováním vztahů s těmito partnery.

Štítky: