Čtyři změny ve vedení Microsoftu ČR a SR

18. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Hned čtyři změny prodělalo vedené české a slovenské pobočky Microsoftu. Ředitelkou pro sektor veřejné správy se stala Lenka Axlerová, ředitelkou lidských zdrojů byla jmenována Klára Žižková, ředitelem pro technické standardy je Dalibor Kačmář a v čele obchodu a marketingu stanul Ladislav Možný.
Lenka Axlerová, ředitelka pro sektor veřejné správy

Ředitelkou Microsoftu pro sektor veřejné správy se s platností od září 2019 stala Lenka Axlerová. V nové roli se zaměří na rozvoj spolupráce a obchodních příležitostí v sektoru státní správy, samosprávy, zdravotnictví a školství.

Lenka Axlerová má dlouholeté zkušenosti s prací pro veřejný sektor v regionu střední a východní Evropy. Dříve působila ve společnosti PricewaterhouseCoopers a pomáhala zákazníkům s vytvářením strategií, nastavováním a zlepšováním interních procesů, s finančními kalkulacemi a se zajištěním souladu s legislativními požadavky.

Lenka Axlerová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, získala titul Master in International Management v evropském programu CEMS a je držitelkou Advanced Diploma in Management Accounting z Chartered Institute of Management Accountants. Svůj volný čas věnuje rodině, ráda cvičí jógu a sportuje.

Klára Žižková ředitelkou lidských zdrojů

Ředitelkou lidských zdrojů se od září 2019 stala Klára Žižková. Ze své pozice je zodpovědná za všechny personální aktivity společnosti.

Do Microsoftu přišla ze společnosti Danone, kde působila v roli ředitelky pro rozvoj talentů v evropském regionu. Ještě předtím, jako vedoucí HR pro oblast východní Evropy, pomohla etablovat a stabilizovat sdílené služby HR pro Danone v tomto regionu. Před Danone Klára pracovala ve společnosti British American Tobacco. Svou kariéru začínala v oblasti komunikace a korporátních záležitostí, ovšem poté našla svou vášeň v HR.

Klára Žižková vystudovala Karlovu univerzitu v Praze, obor anglický a dánský jazyk a literatura. Ve volném čase se věnuje rodině, ráda lyžuje a tráví čas v přírodě.

Dalibor Kačmář ředitelem pro technické standardy

Od listopadu 2019 se ředitelem pro technické standardy stává Dalibor Kačmář. Ve své roli je zodpovědný za vytváření technologické vize Microsoftu na českém a slovenském trhu, zejména v oblasti cloudu, digitální transformace, kybernetické bezpečnosti a otevřených dat.

Dalibor pracuje ve společnosti Microsoft již od roku 2003, naposledy působil v roli ředitele partnerské sítě a předtím v roli manažera divize Cloud + Enterprise. Je zakladatelem iniciativy Partneři ve vzdělávání, působil v divizi vývoje jako akademický evangelista a poté jako specialista na platformní strategie. Před nástupem do Microsoftu vyučoval informatiku na mnoha univerzitách v České republice, USA a ve Finsku a také externě pracoval jako regionální ředitel programu Microsoft Developer Network.

Ve svém volném čase se věnuje rodině, jízdě na kole, lyžování a skialpinismu, crossfitu, ale i klasické kytaře.

Ladislav Možný obchodním a marketingovým ředitelem

Obchodním a marketingovým ředitelem české a slovenské pobočky Microsoftu se od 1. listopadu 2019 stal Ladislav Možný. Ve své roli je odpovědný za řízení krátkodobé i dlouhodobé marketingové a obchodní strategie společnosti s cílem maximálně podpořit a rozšířit partnerskou a zákaznickou síť napříč oběma trhy. Bude rovněž napomáhat s realizací strategie Microsoftu v oblasti digitální transformace, a to jak směrem dovnitř firmy, tak i k trhu.

Do Microsoftu Ladislav přišel ze společnosti Vodafone, kde byl odpovědný za obchod a marketing pro segment menších a středních firem. Předtím pracoval ve společnostech
T-Mobile a AXA Insurance Company. Vedl také celofiremní projekty, jako jsou frekvence aukcí, akvizice společností nebo implementace GDPR.

Svůj volný čas tráví společně s rodinou na kole, na lyžích, u stolního tenisu či v divadle.

Štítky: 
Microsoft