Zoner Photo Studio X slaví první rok a přináší nové funkce

11. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner)
Český program pro správu a editaci fotografií Zoner Photo Studio X se dočkal podzimní aktualizace. Nedestruktivní modul Vyvolat získal retušovací nástroje a vrstvy úprav v modulu Editor uživatelům zjednoduší experimenty s expozicí, křivkami či úrovněmi. ZPS X umožňuje i střih videa, které lze kombinovat s fotkami a hudbou.

„Máme za sebou první rok fungování předplatného, a tak můžeme hodnotit. Možnost soustředit se na jeden program nám uvolnila ruce a vývojáři tak vydávají nemalé aktualizace každé tři měsíce. Celkový objem novinek, které jsme za poslední rok představili, by dříve vydal na téměř dva roky vývoje. Hrdě můžu za celý vývojový tým prohlásit, že jsme dostáli slibům spojeným s předplatným a rozhodně nehodláme zpomalovat,” shrnul uplynulý rok produktový manažer Jan Kupčík.

Každý tah má fotograf pod kontrolou

Přelomovou novinkou podzimní aktualizace je retušovací štětec v nedestruktivním modulu Vyvolat. Štětec umožňuje kombinovat více masek a zároveň více tahů v jedné masce. Každý jednotlivý tah lze přitom kdykoli upravit či smazat, aniž by snímek ztratil kvalitu. Automatické dohledávání zdrojové oblasti pro retuši navíc přispívá k urychlení práce.

„Plná kontrola nad tahem štětce umožňuje takovou volnost práce, že přeskakujeme i ty největší velikány na poli nedestruktivních úprav jako Adobe Lightroom a Capture One. Přičtete-li k tomu ještě podporu přítlaku pera tabletu v modulu Vyvolat, která konkurenci chybí úplně, pak vám retušování v jiných programech bude připadat přinejmenším omezené,” zdůraznil Jan Kupčík. Příchod retušovacích nástrojů tak dělá z modulu Vyvolat komplexní prostor, kde fotograf zvládne celý editační proces.

Snadnější experimenty s vrstvami úprav

Nové funkce získal také modul Editor. Základní úpravy expozice, barev, úrovní či křivek může teď uživatel aplikovat do samostatné vrstvy úprav, kterou lze kdykoliv editovat. Uživatelé tak jednotlivé vrstvy nemusí opakovaně duplikovat a různé varianty úprav vyzkouší rychleji a pohodlněji.

Editor videoklipů s podporou videa i fotek

Tvorbu prezentace či střih videa umožní nástroj Video v modulu Vytvořit. Videa v něm lze stříhat, ovládat jejich hlasitost a kombinovat je s fotkami a hudbou.

Ovládání tabletem i nedestruktivně

Zpět je podpora přítlaku u grafických tabletů. A díky postavení na technologii Windows Ink je navíc v mnohem použitelnější podobě, než dřív. Grafici mohou pomocí přítlaku ovlivňovat průměr, krytí, hustotu, rozmazání a u štětců i rozestup. Funkce je dostupná nejen v modulu Editor, ale také v modulu Vyvolat.

Snadnější tisk dokumentačních fotek

Zejména firemní zákazníky zaujme návrat indexových tisků do ZPS. Tisk portfolia, dokumentačních fotografií či náhledů fotek s popisky na jednu stránku je záležitostí několika kliknutí. Menu indexových tisků se usídlilo v modulu Vytvořit a nabízí více možností formátování. Uživatel si může vybrat ze šablon či sám nastavit rozložení obrázků, vzhled papíru a vytvořit doplňující text.

Mezi další novinky podzimní aktualizace patří rychlejší načítání složek s větším množstvím obrázků, podpora online souborů v úložišti OneDrive či lepší ilustrace hranic rozmazání štětců. Přibyly také klávesové zkratky pro rychlé povolení a zakázání masek, či pro zobrazení pouze masky. ZPS X si nově rozumí s tracklogy bez výškových informací a s RAWy z nových fotoaparátů včetně Nikonu D7500 a Canonu 6D Mark II.

Novinky zdarma k vyzkoušení

Zoner Photo Studio X lze pořídit v podobě předplacené roční licence za 1 188 Kč. Během předplatného mají uživatelé nárok na průběžné aktualizace programu, exkluzivní návody či jiné materiály a také na přednostní technickou podporu zdarma.

Plná verze Zoner Photo Studia X je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz.

Štítky: 
Software, Multimédia, Zoner software

Podobné články

CorelDraw Graphics Suite 2017 vsadil na umělou inteligenci

18. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Grafický software CorelDraw Graphics Suite 2017 přináší nové kreativní možnosti a další novinky jako vylepšení pracovních postupů a podporu nejnovějších technologií včetně zařízení s perem a zařízení Čtěte více

Eset vylepšil svá řešení Remote Administrator a Virtualization Security

30. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nástroj vzdálené správy Eset Remote Administrator je nově kompatibilní s nástrojem typu SIEM (IBM QRadar). Dále nově nabízí např. režim umožňující obsluhovat několik zákazníků v jednom řešení, tzv. Čtěte více

Většina PC uživatelů má v počítači neaktualizovaný software

27. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Více než polovina (52 %) nejrozšířenějších počítačových aplikací, včetně Flashe a Javy, je v počítačích uživatelů zastaralá. Avast jako součást zprávy o počítačových trendech Avast PC Trends Report Čtěte více

GFI uvedlo na trh ostré verze produktů OneConnect a OneGuard

21. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla na trh nejnovější verze řešení integrované správy a ochrany podnikových sítí a e-mailové infrastruktury GFI OneConnect a GFI OneGuard. Oba produkty pomáhají Čtěte více