Značky NOD32 a Eset zná téměř 450 miliónů lidí

18. 6. 2009. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: )
Skoro 450 miliónů lidí zná značku antivirového softwaru NOD32 nebo značku jeho slovenského výrobce - Eset. Vyplynulo to z průzkumu společnosti United Consultants.

Průzkum se uskutečnil se v únoru 2009 na vzorku téměř 30 tisíc internetových uživatelů v 29 zemích světa, včetně Japonska, Číny, Mexika, Velké Británie, Německa či Argentiny. Výsledky zařadily Eset na 5. místo na světě v segmentu domácích uživatelů bezpečnostních programů s podílem 8,9 %. Lepší postavení na globálním trhu domácích uživatelů dosáhli jen američtí producenti a ruský výrobce bezpečnostních řešení.

Pro společnost Eset je významným zjištěním především vyhodnocení odpovědí počítačových expertů. Produkty Eset výrazně více používají internetoví uživatelé, kteří se označili za experty – až 19 %. Eset je tak vůbec nejpoužívanějším bezpečnostním softwarem v této skupině. Kromě toho v indexu spokojenosti patří uživatelům produktů Eset NOD32 Antivirus a Eset Smart Security druhé místo.

Průzkum se zaměřil i na všeobecné otázky, týkající se používání internetu a softwaru. Komplexní bezpečnostní software má pouze 10 % internetových uživatelů. Téměř 70 % má na svém počítači nainstalovaný jen samostatný antivirus.

Eset je podle průzkumu na prvním místě v prodeji bezpečnostních řešení na Slovensku, Thajsku, Maďarsku, Argentině, Honk Kongu, Rumunsku, Mexiku, Turecku, Řecku, Španělsku a kromě toho velmi vysoký podíl na trhu dosahuje také v Česku, Rusku, Izraeli, Polsku, Číně, Saudské Arábii a Itálii.