Značka GoodRam expanduje do České republiky a na Slovensko

31. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: GoodRAM)
Polský výrobce SSD, pamětí RAM a SD karet Wilk Elektronik, který stojí za značkami GoodRam a IRDM, v těchto dnech zřídil lokální zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku a rozšiřuje tak dostupnost známých operačních pamětí, výkonných SSD disků, USB flash disků a paměťových karet pod značkou GoodRam a herním brandem IRDM.

Po letošním nákladném rozšíření jediné evropské továrny na paměti DRAM navíc z kraje roku 2023 přijde na trh i s pokročilými operačními paměťmi DDR5 a novým konceptem SSD disku IRDM Ultimate s vysokorychlostním rozhraním PCIe gen 5.

V České republice a na Slovensku byly značky GoodRam a IRDM zastoupeny doposud jen zprostředkovaně, přesto si získaly pověst vysoce kvalitních, spolehlivých a především cenově dostupných produktů do osobních počítačů a herních sestav. Nové oficiální zastoupení se tak zařadilo po bok zemí, jako je mj. Španělsko, Velká Británie, Německo, ale také Japonsko a Turecko, do nichž Wilk Elektronik SA exportuje 67 % svých produktů.

Na domácí scéně, v Polsku, je pak GoodRam velmi oblíbený a pět kvartálů po sobě nejprodávanější značkou operačních pamětí a také nejprodávanější značkou v kategorii SSD.

Rozšíření zázemí výroby

Továrna se nachází blízko českých i slovenských hranic, ve městě Łaziska Górne ve slezské části Polska.

Během druhé poloviny letošního roku dokončí rozšíření zázemí výroby po největší investici od vzniku společnosti s hodnotou pět milionů dolarů. Impozantní 14 metrů vysoká konstrukce budovy není náhodná. Rozšířená část společnosti bude mít rozsáhlý sklad a novou výrobní halu. Plocha podniku se tak rozšíří ze současných 3 000 m2 o dalších 1 140 m2 ve skladovací a logistické části a 1 200 m2 ve výrobní části.

„Nepočítáme-li vybavení a stroje v nové hale, bude celková investice do rozšíření společnosti přibližně pět milionů dolarů. Je to pro nás největší investice od zahájení provozu výrobního závodu v roce 2003," uvedl Wiesław Wilk, generální ředitel společnosti Wilk Elektronik SA.

Nové paměti a SSD

Společnost na veletrhu IFA představila nové paměťové moduly s LED osvětlením v nové generaci DDR5, a sice IRDM DDR5 RGB s 5 200 MHz CL40 až 6 200 MHz s časováním CL35, dále moduly DDR4 RGB s bílým chladičem a rovněž koncept nového SSD disku IRDM Ultimate s vysokorychlostním rozhraním PCIe gen 5. U těch se očekává sekvenční čtení i zápis až k 10 GB/s a dostupnost v kapacitách 1 TB až 4 TB. 

„Tyto disky plánujeme začít dodávat v prvním čtvrtletí příštího roku,“ doplnil zakladatel a výkonný ředitel polské společnosti Wiesław Wilk během setkání na berlínském veletrhu IFA.

V ČR a SR jsou disky k dostání u distributorů ASBIS, eD system a Lama Plus.

Video : 

Podobné články

Paměti Kingston Server Premier získaly validaci pro nové procesory Intel Xeon

24. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Paměti Server Premier Registered DIMM DDR5 4800MT/s společnosti Kingston s kapacitami 16, 32 a 64 GB byly validovány pro škálovatelné procesory Intel Xeon 4. generace (Sapphire Rapids). Čtěte více

GoodRam uvedl na trh své první operační paměti DDR5

5. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Wilk Elektronik)
Polský výrobce Wilk Elektronik SA představil své první operační paměti v novém standardu DDR5. Paměti U-DIMM a SO-DIMM pro stolní počítače i pro notebooky jsou k dispozici o frekvencích 4 800 a 5 200 MHz. Brzy budou navíc pod herní značkou IRDM k dispozici i moduly s RGB osvětlením. Čtěte více

Marcin Gaczor (Kingston): Jsme féroví k partnerům i zákazníkům

1. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Marcinem Gaczorem, business development manažerem společnosti Kingston, jsme hovořili nejenom o novinkách v portfoliu, ale také o filozofii značky nebo přístupu k partnerům a zákazníkům. Dostali jsme se také k pozici distributorů na současném IT trhu a mnoha dalším aktuálním otázkám, které (nejenom) s trhem paměťových médií úzce souvisí. Čtěte více

Jaké rychlosti nabídnou první spotřebitelská PCIe 5.0 SSD?

25. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gigabyte )
Společnost Gigabyte oficiálně představila svá nová SSD řady AORUS Gen5 10000, která patří mezi první modely se sběrnicí PCIe 5.0 určené pro běžné spotřebitele. A rychlosti, které nová SSD slibují, působí stále takřka neuvěřitelně. Čtěte více