Značka GoodRam expanduje do České republiky a na Slovensko

31. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: GoodRAM)
Polský výrobce SSD, pamětí RAM a SD karet Wilk Elektronik, který stojí za značkami GoodRam a IRDM, v těchto dnech zřídil lokální zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku a rozšiřuje tak dostupnost známých operačních pamětí, výkonných SSD disků, USB flash disků a paměťových karet pod značkou GoodRam a herním brandem IRDM.

Po letošním nákladném rozšíření jediné evropské továrny na paměti DRAM navíc z kraje roku 2023 přijde na trh i s pokročilými operačními paměťmi DDR5 a novým konceptem SSD disku IRDM Ultimate s vysokorychlostním rozhraním PCIe gen 5.

V České republice a na Slovensku byly značky GoodRam a IRDM zastoupeny doposud jen zprostředkovaně, přesto si získaly pověst vysoce kvalitních, spolehlivých a především cenově dostupných produktů do osobních počítačů a herních sestav. Nové oficiální zastoupení se tak zařadilo po bok zemí, jako je mj. Španělsko, Velká Británie, Německo, ale také Japonsko a Turecko, do nichž Wilk Elektronik SA exportuje 67 % svých produktů.

Na domácí scéně, v Polsku, je pak GoodRam velmi oblíbený a pět kvartálů po sobě nejprodávanější značkou operačních pamětí a také nejprodávanější značkou v kategorii SSD.

Rozšíření zázemí výroby

Továrna se nachází blízko českých i slovenských hranic, ve městě Łaziska Górne ve slezské části Polska.

Během druhé poloviny letošního roku dokončí rozšíření zázemí výroby po největší investici od vzniku společnosti s hodnotou pět milionů dolarů. Impozantní 14 metrů vysoká konstrukce budovy není náhodná. Rozšířená část společnosti bude mít rozsáhlý sklad a novou výrobní halu. Plocha podniku se tak rozšíří ze současných 3 000 m2 o dalších 1 140 m2 ve skladovací a logistické části a 1 200 m2 ve výrobní části.

„Nepočítáme-li vybavení a stroje v nové hale, bude celková investice do rozšíření společnosti přibližně pět milionů dolarů. Je to pro nás největší investice od zahájení provozu výrobního závodu v roce 2003," uvedl Wiesław Wilk, generální ředitel společnosti Wilk Elektronik SA.

Nové paměti a SSD

Společnost na veletrhu IFA představila nové paměťové moduly s LED osvětlením v nové generaci DDR5, a sice IRDM DDR5 RGB s 5 200 MHz CL40 až 6 200 MHz s časováním CL35, dále moduly DDR4 RGB s bílým chladičem a rovněž koncept nového SSD disku IRDM Ultimate s vysokorychlostním rozhraním PCIe gen 5. U těch se očekává sekvenční čtení i zápis až k 10 GB/s a dostupnost v kapacitách 1 TB až 4 TB. 

„Tyto disky plánujeme začít dodávat v prvním čtvrtletí příštího roku,“ doplnil zakladatel a výkonný ředitel polské společnosti Wiesław Wilk během setkání na berlínském veletrhu IFA.

V ČR a SR jsou disky k dostání u distributorů ASBIS, eD system a Lama Plus.

Video : 

Podobné články

Kingston uvedl na trh nové varianty čtečky Workflow, které lépe uspokojí potřeby tvůrců obsahu

20. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston oznámila opětovné uvedení dokovací stanice Workflow Dock a doprovodných čteček. Řada Workflow nyní nabízí pro zvýšení využitelnosti další moduly oddělené od dokovací stanice. Tato aktualizace vychází vstříc různorodým potřebám kreativních tvůrců tím, že podporuje širší škálu zpracování obsahu. Čtěte více

Standard GDDR7 schválen. Přinese propustnost až 192 GB/s

12. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: JEDEC, TechPowerUp, Tomshardware.com)
Organizace JEDEC zveřejnila finální podobu standardu pamětí pro grafické karty GDDR7. Paměťové čipy pro grafické karty nadcházejících generací podle něho přinesou propustnost až 192 GB/s. Vedle zvýšení výkonu bychom se měli dočkat také lepší energetické efektivity a dalších inovací. Čtěte více
Cooler Master MasterBox 600

CES 2024: Novinky z oblasti komponentů

22. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Další hojně zastoupenou oblastí jsou na veletrhu CES také počítačové komponenty. Nechybělo tady ani dominantní trio ve složení AMD, Intel a Nvidia, kteří zde představili nové grafické čipy a procesory. Co nabídnout však měly i desítky dalších dodavatelů, jejichž novinky také neujdou naší pozornosti. Čtěte více

Patriot zvyšuje herní výkon novou řadou pamětí Viper Xtreme 5 DDR5

18. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Patriot)
Společnost Patriot Memory rozšířila nabídku pamětí o sérii Viper Xtreme 5 DDR5. Navazuje tím na úspěšné modely Viper Xtreme 5 8000 MT/s RGB DDR5, které získaly mnoho ocenění. Aktuální rozšíření bude zahrnovat nové varianty bez RGB dostupné v sadách s rychlostmi 7 600 MT/s a 8 200 MT/s, s kapacitou sad od 32 GB do 48 GB. Čtěte více