Značka GoodRam expanduje do České republiky a na Slovensko

31. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: GoodRAM)
Polský výrobce SSD, pamětí RAM a SD karet Wilk Elektronik, který stojí za značkami GoodRam a IRDM, v těchto dnech zřídil lokální zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku a rozšiřuje tak dostupnost známých operačních pamětí, výkonných SSD disků, USB flash disků a paměťových karet pod značkou GoodRam a herním brandem IRDM.

Po letošním nákladném rozšíření jediné evropské továrny na paměti DRAM navíc z kraje roku 2023 přijde na trh i s pokročilými operačními paměťmi DDR5 a novým konceptem SSD disku IRDM Ultimate s vysokorychlostním rozhraním PCIe gen 5.

V České republice a na Slovensku byly značky GoodRam a IRDM zastoupeny doposud jen zprostředkovaně, přesto si získaly pověst vysoce kvalitních, spolehlivých a především cenově dostupných produktů do osobních počítačů a herních sestav. Nové oficiální zastoupení se tak zařadilo po bok zemí, jako je mj. Španělsko, Velká Británie, Německo, ale také Japonsko a Turecko, do nichž Wilk Elektronik SA exportuje 67 % svých produktů.

Na domácí scéně, v Polsku, je pak GoodRam velmi oblíbený a pět kvartálů po sobě nejprodávanější značkou operačních pamětí a také nejprodávanější značkou v kategorii SSD.

Rozšíření zázemí výroby

Továrna se nachází blízko českých i slovenských hranic, ve městě Łaziska Górne ve slezské části Polska.

Během druhé poloviny letošního roku dokončí rozšíření zázemí výroby po největší investici od vzniku společnosti s hodnotou pět milionů dolarů. Impozantní 14 metrů vysoká konstrukce budovy není náhodná. Rozšířená část společnosti bude mít rozsáhlý sklad a novou výrobní halu. Plocha podniku se tak rozšíří ze současných 3 000 m2 o dalších 1 140 m2 ve skladovací a logistické části a 1 200 m2 ve výrobní části.

„Nepočítáme-li vybavení a stroje v nové hale, bude celková investice do rozšíření společnosti přibližně pět milionů dolarů. Je to pro nás největší investice od zahájení provozu výrobního závodu v roce 2003," uvedl Wiesław Wilk, generální ředitel společnosti Wilk Elektronik SA.

Nové paměti a SSD

Společnost na veletrhu IFA představila nové paměťové moduly s LED osvětlením v nové generaci DDR5, a sice IRDM DDR5 RGB s 5 200 MHz CL40 až 6 200 MHz s časováním CL35, dále moduly DDR4 RGB s bílým chladičem a rovněž koncept nového SSD disku IRDM Ultimate s vysokorychlostním rozhraním PCIe gen 5. U těch se očekává sekvenční čtení i zápis až k 10 GB/s a dostupnost v kapacitách 1 TB až 4 TB. 

„Tyto disky plánujeme začít dodávat v prvním čtvrtletí příštího roku,“ doplnil zakladatel a výkonný ředitel polské společnosti Wiesław Wilk během setkání na berlínském veletrhu IFA.

V ČR a SR jsou disky k dostání u distributorů ASBIS, eD system a Lama Plus.

Video : 

Podobné články

Duální skládací displej Mobile Pixels Geminos

Co přinesl Computex 2023?

8. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Na přelomu května a června letošního roku proběhl v čínské Taipei jeden z největších počítačových a technologických veletrhů letošního roku. Narazit zde můžete doslova na „všechno možné“ včetně komponentů a periférií, počítačů a jejich doplňků nebo síťových prvků a úložišť. Zapomínat nesmíme ani na cloud computing nebo umělou inteligenci. Čtěte více

Patriot: DDR paměti Viper Xtreme 5

4. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Patriot)
Společnost Patriot Memory uvedla na trh své nejnovější výkonné řady pamětí DDR5 s názvem Viper Xtreme 5. Řada Viper Xtreme 5 nabízí rychlost až 8 000 MHz, a je tak vhodná pro hráče i nadšence do technologií. Čtěte více

Zdeněk Cimbura (Samsung): Správný čas na upgrade

10. 5. 2023. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Samsung)
Jak se daří společnosti Samsung v oblasti paměťových úložišť a které trendy jsou pro společnost v této oblasti zásadní? To nám prozradil Zdeněk Cimbura, který má na starosti sales a marketing divize zabývající se úložnými a paměťovými médii Samsung. Čtěte více

Kingston dodal už sto milionů taktovatelných modulů

21. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Kingston FURY, divize společnosti Kingston Technology, dodala přes 100 milionů přetaktovatelných modulů. Kingston vstoupil na trh operačních pamětí již v roce 2002 pod značkou HyperX, kterou rozvíjel až do jejího prodeje společnosti HP v roce 2021. Čtěte více