Zebra Technologies koupila výrobce odolných tabletů a notebooků

22. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Společnost Zebra Technologies oznámila akvizici firmy Xplore Technologies. Xplore je výrobcem odolných tabletů, notebooků a dalšího příslušenství určeného do náročných podmínek.

Nabídka společnosti Xplore vhodně doplňuje technologie, mobilní výpočetní systémy a portfolio Zebry. Produkty ocení nejen zákazníci trhů, na kterých už je Zebra klíčovým hráčem, jako jsou maloobchod, výroba, doprava a logistika nebo zdravotní péče. Společnosti to ale také umožní oslovit širší okruh zákazníků na nových trzích a urychlit tak svůj celkový růst. Odolné tablety a počítače najdou využití primárně na poli vládní a veřejné bezpečnosti pro armádní či policejní účely. Uplatní se ale také ve výrobě, která probíhá ve ztížených podmínkách.

Produkty značky Xplore se totiž vyznačují především dlouhou životností a spolehlivostí i v těch nejnáročnějších terénech. Odolné tablety a notebooky zvyšují produktivitu terénních pracovníků, zajišťují větší kontinuitu dat mezi různými systémy a umožňují vedoucím pracovníkům v reálném čase rozhodnout o tom, jak přizpůsobit výrobu nebo služby podmínkám na trhu. Reagují tím na nástup éry tzv. informačních pracovníků – odborníků, kteří potřebují mít v reálném čase neustálý přístup k datům a také nástroje pro jejich sběr.

V mnoha oblastech se začaly zavádět nové sociální a ekonomické standardy a digitalizace je jedním z nich. Pokračující spolupráce soukromého a veřejného prostoru může ovlivnit standardizaci odolných mobilních zařízení, která povedou k pokroku na pracovišti i mimo něj.

„V dnešní ekonomice jsou investice do digitalizace klíčovým krokem pro strategie našich zákazníků. Spojení s Xplore rozšiřuje sortiment našich produktů o odolné tablety, což je významným milníkem na cestě k růstu celkového výkonu,“ doplnil Anders Gustafsson, CEO Zebra Technologies.

„Již v minulosti jsme popsali potenciální možnosti expanze, které jsou v souladu s vizí a strategií společnosti. Spojení s Xplore tento předpoklad dokonale splňuje. Umožňuje nám totiž přístup ke skvělému týmu a produktům na velice atraktivním trhu,“ dodal Gustafsson.

Xplore například díky svým odolným tabletům XLATE B10 nedávno pomohla firmě MH Equipment přejít na provoz zcela bez použití papíru. Šlo o primárně o digitalizaci v oblastech prodeje, správy zásob, zákaznických služeb nebo platebních operací.

„Jsme velice spokojení s návratem našich investic,“ uvedl Randy Kaluza, provozní ředitel společnosti MH Equipment. „Velmi rychle se zvýšila naše provozní efektivita, došlo k omezení plýtvání a ušetřili jsme tisíce dolarů ročně na nákladech na tisk. Navíc se také zlepšila úroveň spokojenosti našich zákazníků. To vše nám pomohlo zvýšit naše úspory a získat nové zdroje příjmů,“ popsal Kaluza.

Video : 
Štítky: 
Ze světa firem, Akvizice, Zebra Technologies

Podobné články

QNAP nabízí nové záruky s výměnou druhý pracovní den pro NAS i HDD

20. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Záruky typu Next Business Day (následující pracovní den) a Next Business Day Onsite (následující pracovní den na místě) pro úložiště QNAP i pevné disky uživatelům zajistí, že pokud je jejich zařízení poškozené, obdrží výměnou novou jednotku. Čtěte více

Cooler Master, MSI a AMD spolupracují při uvedení 3. generace procesorů Ryzen řady 3000

20. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Společnost Cooler Master spojuje své síly se značkami MSI a AMD při uvedení nové řady procesorů AMD Ryzen řady 3000 a představují kampaň Play Fast, Play Cool. Cílem kampaně je zaměřit se na přizpůsobitelnost a univerzálnost základních desek řady X570. Tvůrci počítačů si mohou vybrat, jak přizpůsobit svůj build tak, aby co nejlépe vyhovoval preferencím pro výkon a stabilitu. Čtěte více

Známe vítěze 37. ročníku EISA Awards

19. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA Awards)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty za období 2019–2020. Pokud vás zajímá, které produkty ovládly jednotlivé kategorie 37. ročníku této soutěže, jste na správném místě. Čtěte více

Samsung bude spolupracovat s AMD na mobilních grafických čipech

15. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung, AMD, Forbes, Techradar)
Firmy Samsung a AMD se dohodly na spolupráci v oblasti mobilních grafických čipů. Na základě dohody by měl Samsung licencovat a nasadit technologie AMD do svých čipových sad (Exynos) určených pro mobilní zařízení, tedy zejména smartphony a tablety. Čtěte více