Zebra Technologies koupila výrobce odolných tabletů a notebooků

22. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Společnost Zebra Technologies oznámila akvizici firmy Xplore Technologies. Xplore je výrobcem odolných tabletů, notebooků a dalšího příslušenství určeného do náročných podmínek.

Nabídka společnosti Xplore vhodně doplňuje technologie, mobilní výpočetní systémy a portfolio Zebry. Produkty ocení nejen zákazníci trhů, na kterých už je Zebra klíčovým hráčem, jako jsou maloobchod, výroba, doprava a logistika nebo zdravotní péče. Společnosti to ale také umožní oslovit širší okruh zákazníků na nových trzích a urychlit tak svůj celkový růst. Odolné tablety a počítače najdou využití primárně na poli vládní a veřejné bezpečnosti pro armádní či policejní účely. Uplatní se ale také ve výrobě, která probíhá ve ztížených podmínkách.

Produkty značky Xplore se totiž vyznačují především dlouhou životností a spolehlivostí i v těch nejnáročnějších terénech. Odolné tablety a notebooky zvyšují produktivitu terénních pracovníků, zajišťují větší kontinuitu dat mezi různými systémy a umožňují vedoucím pracovníkům v reálném čase rozhodnout o tom, jak přizpůsobit výrobu nebo služby podmínkám na trhu. Reagují tím na nástup éry tzv. informačních pracovníků – odborníků, kteří potřebují mít v reálném čase neustálý přístup k datům a také nástroje pro jejich sběr.

V mnoha oblastech se začaly zavádět nové sociální a ekonomické standardy a digitalizace je jedním z nich. Pokračující spolupráce soukromého a veřejného prostoru může ovlivnit standardizaci odolných mobilních zařízení, která povedou k pokroku na pracovišti i mimo něj.

„V dnešní ekonomice jsou investice do digitalizace klíčovým krokem pro strategie našich zákazníků. Spojení s Xplore rozšiřuje sortiment našich produktů o odolné tablety, což je významným milníkem na cestě k růstu celkového výkonu,“ doplnil Anders Gustafsson, CEO Zebra Technologies.

„Již v minulosti jsme popsali potenciální možnosti expanze, které jsou v souladu s vizí a strategií společnosti. Spojení s Xplore tento předpoklad dokonale splňuje. Umožňuje nám totiž přístup ke skvělému týmu a produktům na velice atraktivním trhu,“ dodal Gustafsson.

Xplore například díky svým odolným tabletům XLATE B10 nedávno pomohla firmě MH Equipment přejít na provoz zcela bez použití papíru. Šlo o primárně o digitalizaci v oblastech prodeje, správy zásob, zákaznických služeb nebo platebních operací.

„Jsme velice spokojení s návratem našich investic,“ uvedl Randy Kaluza, provozní ředitel společnosti MH Equipment. „Velmi rychle se zvýšila naše provozní efektivita, došlo k omezení plýtvání a ušetřili jsme tisíce dolarů ročně na nákladech na tisk. Navíc se také zlepšila úroveň spokojenosti našich zákazníků. To vše nám pomohlo zvýšit naše úspory a získat nové zdroje příjmů,“ popsal Kaluza.

Video : 
Štítky: 
Ze světa firem, Akvizice, Zebra Technologies

Podobné články

Jak se české malé a střední firmy zapojují do byznysu digitální Evropy

21. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: PayPal)
Součástí bílé knihy Small Business Growth in Europe (Růst malých firem v Evropě) je analýza vzorové sady dat zahrnující údaje o 157 636 malých firmách, které s pomocí společnosti PayPal přijímají digitální platby v 28 zemích Evropské unie. Z výsledků analýzy například vyplývá, že nezáleží na tom, kde firmy sídlí - digitální ekonomika, exportní příležitosti a řešení pro online platby jim zajišťují stejné tempo růstu. Čtěte více
Klaus Vossen, hlavní produktový manažer CorelDRAW

CorelDRAW přináší řadu novinek včetně verze pro Mac a webového editoru

18. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel a DCD Publishing)
Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 byla doplněna o novou verzi pro Windows a zcela novou sadou pro tvorbu grafických návrhů vytvořenou specificky pro macOS. Oba balíčky zahrnují i novou aplikaci CorelDRAW.app pro snadnou tvorbu grafických návrhů na cestách. Čtěte více

ShopRoku 2018: Bodovaly stálice i úplní nováčci. A jak si vedli zástupci IT?

15. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka)
Už podesáté vyhlásil nákupní rádce Heureka.cz nejpopulárnější a nejkvalitnější e-shopy na českém trhu. Kromě již osvědčených e-shopů bodovalo o i několik nováčků, z nichž někteří vás možná překvapí. Čtěte více

Počítače Surface oficiálně míří do střední a východní Evropy

13. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft zareagoval na požadavky nadnárodních firem, které chtějí pořizovat zařízení Surface svým zaměstnancům v regionálních pobočkách a kancelářích a od 1. května 2019 začne prostřednictvím autorizovaných partnerů firmám dodávat vybrané počítače v dalších 11 evropských zemích včetně České republiky a Slovenska. Čtěte více