WD přináší vyšší flexibilitu a škálovatelnost do úložišť pro datová centra

10. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Vylepšená platforma OpenFlex Data24 s novým zařízením RapidFlex Fabric Bridge a dvouportovými SSD Ultrastar NVMe zjednodušuje nasazení NVMe-oF pro disagregovaná úložiště nové generace. Rostoucí trend disagregace a sdílení technologie NVMe-oF pro zlepšení výkonu, dostupnosti a flexibility úložišť je reakcí na rostoucí nároky umělé inteligence, objektových úložišť či sdílení souborů.

Společnost Western Digital, která pomáhá zákazníkům zjednodušit nasazení úložišť NVMe/NVMe-oF, oznámila uvedení vylepšené technologie na platformě OpenFlex Data24 3200 NVMe-oF JBOF spolu s novou generací zařízení RapidFlex A2000 a C2000 NVMe-oF fabric bridge (FBD). Další novinkou je dvouportový disk SSD Ultrastar DC SN655 PCIe Gen 4.0 NVMe. Tato nová úložná řešení představují ekosystém, který zákazníkům poskytuje větší flexibilitu a možnost volby pro zjednodušení nasazení NVMe a NVMe-oF.

Western Digital je nyní jedinou společností disponující vertikální integrací zaměřenou na data na obou koncích ethernetového vedení, a poskytuje řešení, v nichž data putují od serverového iniciátoru k cílovému úložišti.

Integrovaná úložná platforma OpenFlex Data24 3200 NVMe-oF

Western Digital OpenFlex Data24 3200 je plně integrovaná úložná platforma NVMe-oF, která rozšiřuje výkon NVMe flash paměti sdíleného úložiště. Oddělením úložných prostředků od výpočetních a jejich sdílením přes Ethernet se OpenFlex Data24 stává široce dostupnou pro více aplikací a serverů, což umožňuje lepší kontrolu zdrojových dat a škálovatelnost prostředků. To vede k lepšímu využití úložiště bez zvýšených nároků na další kapacitu a omezení výkonu.

Pomocí jednotek RapidFlex FBD umožňuje zařízení Data24 3200 připojit až šest hostitelů bez přepínače. Přepínané prostředí dovoluje škálovat ještě více hostitelů a platforem Data24 a poskytuje možnosti škálování od stovek terabajtů až po petabajty NVMe flash s velmi nízkou aplikační latencí. Kromě RDMA přes konvergovaný Ethernet (RoCE) je nyní vylepšené zařízení Data24 vybaveno novou podporou připojení TCP. Zařízení Data24 3200, které je k dispozici na platformě 2U se 24 pozicemi a na které je poskytována pětiletá omezená záruka, je zkonstruováno tak, aby poskytovalo nízkou spotřebu, vysokou dostupnost a spolehlivost podnikové třídy s kapacitou až 368 TB v jediné platformě dvouportových PCIe Gen 4.0 SSD s nízkou latencí.

Nová generace jednotek RapidFlex FBD

Řada zařízení RapidFlex NVMe over fabric bridge představuje základní stavební kameny pro výrobce OEM/ODM a velké organizace, které využívají DIY přístup ke své softwarově definované infrastruktuře pro pracovní zátěže nové generace založené na vysoce škálovatelném sdíleném úložišti přes ethernetovou síť. Tyto FBD druhé generace s nízkou spotřebou a vysokým výkonem se dodávají ve dvou verzích: řadič RapidFlex A2000 a RapidFlex C2000, který umisťuje čip A2000 na adaptér PCI pro vysoký výkon řešení, jako je nový OpenFlex Data24.

Nový RapidFlex FBD je jedinečné zařízení, které exportuje sběrnici PCI přes Ethernet, takže externě připojené disky SSD se tváří, jako by byly lokální přímo na serveru. Nová řada také zdvojnásobuje výkon díky dodatečnému portu 100 GbE (2x 100Gb ethernetové porty) přizpůsobenému 16 linkám PCIe Gen 4.0 a poskytuje kořenový komplex PCIe ve všech polích NVMe all-flash, což usnadňuje kvalifikaci a nasazení. Jednotky A2000 a C2000 FBD přidávají ke stávajícím možnostem cílového režimu možnost iniciačního režimu, takže zákazníci nyní mohou ve svých serverech nasadit nákladově efektivnější iniciační karty s nižší spotřebou namísto běžné ethernetové síťové karty pro připojení NVMe-oF.

Dvouportový SSD disk NVMe Ultrastar DC SN655

Ultrastar DC SN655 je cenově výhodný, dvouportový, vysokokapacitní SSD disk PCIe Gen 4.0 NVMe určený pro zákazníky z oblasti cloudu, OEM a podnikové sféry, kteří potřebují výkonné, vysokokapacitní úložiště pro různé aplikace a pracovní zátěže, jako jsou disagregovaná úložiště, objektová úložiště, úložné servery a další kritické aplikace.

Ultrastar DC SN655 je vertikálně integrované SSD poskytující jednoduchou, škálovatelnou, jednoportovou nebo dvouportovou cestu k zajištění nepřetržitého přístupu k datům pro podnikové požadavky na vysokou dostupnost. Nové SSD navyšuje kapacity od 3,84 TB na 15,36 TB a cílí na úložiště i výpočetní aplikace se smíšenou zátěží. Navíc zvyšuje spolehlivost disku na 2,5 milionu hodin střední doby mezi poruchami (předpokládaná MTF). Model SN655 navíc dosahuje více než milionu maximálních IOP pro náhodné čtení a vylepšené kvality služeb (Qos) pro velké nestrukturované pracovní zátěže. Dodává se v 15mm formátu U.3 a je zpětně kompatibilní s formátem U.2. Nový SSD disk SN655 nabízí také další podnikové funkce, jako je ochrana proti výpadku napájení a ochrana datové cesty end-to-end pro dostupnost dat v případě potřeby.

Profilová karta firmy

WD

WD

Společnost WD, součást Western Digital, je ve svém oboru inovátorem s dlouhodobým vedoucím postavením. Firma, která udává tempo technologiím pro ukládání dat, produkuje spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky i disky SSD. Tyto disky jsou používány OEM partnery a systémovými integrátory v jejich stolních i přenosných počítačích, podnikových stanicích, vestavěných systémech a aplikacích spotřební elektroniky.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Sestavte si rackové skříně i s komponenty na jednom místě

24. 7. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: EET Group)
Vybavit serverovnu nebo datové centrum kvalitními racky, rackovými skříněmi a všemi potřebnými komponenty včetně kabeláže je poměrně složitá operace. Tedy alespoň v případě, že se IT oddělení rozhodne vyhledávat jednotlivé položky u různých dodavatelů. Tomu lze ale jednoduše předejít. Čtěte více

Nová bílá kniha Schneider Electric: Chlazení kapalinami v datových centrech využívajících AI

24. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Společnost Schneider Electric zveřejnila průlomovou bílou knihu zaměřenou na kapalinové chlazení datových center. Dokument s názvem „Řízení kapalinových chladicích systémů v datových centrech využívajících umělou inteligenci“ přichází v době, kdy datová centra čelí náročným výzvám v oblasti tepelného managementu kvůli prudkému růstu poptávky po AI. Čtěte více

Management nástroje HPE pro správu IT infrastruktury

17. 7. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: TD SYNNEX)
Každou firemní IT infrastrukturu potřebujeme řídit a monitorovat. Jedině s kvalitními nástroji pro management můžete sledovat výkon celého systému, aktualizovat jej, diagnostikovat a opravovat problémy. Je celkem jedno, zda máte architekturu on-premise, hybridní, nebo dokonce celou v cloudu. Management představuje klíč. HPE v současné době nabízí tři takové klíče, které lze navíc použít v různých kombinacích. Čtěte více

ATC má nově skladem produkty Lenovo ISG

12. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT C)
Společnost AT Computers naskladnila servery a storage Lenovo (Lenovo ISG), které jsou nově českým resellerům k dispozici. Stalo se tak na základě nedávno uzavřeného kontraktu pro Českou republiku, díky kterému ATC získalo status přímého partnera a dodavatele všech produktů Lenovo (tj. Lenovo 360). Čtěte více