Vysokorychlostní průmyslová 3D tiskárna BCN3D Omega I60 míří na český a slovenský trh

14. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Elvira)
Společnost Elvira oznámila plánované uvedení všestranné průmyslové FFF 3D tiskárny BCN3D Omega I60 navržené pro výrobu objemných a robustních prototypů a sériových dílů na tuzemský trh. Zařízení nabízí modernizovanou verzi technologie IDEX BCN3D, která zdvojnásobuje produktivitu využitím obou tiskových hlav současně, tiskový objem 60 l a vyhřívanou komoru.

Tiskárna BCN3D Omega I60 disponuje vysoušecím úložištěm filamentů s řízením teploty a vlhkosti materiálu pro zajištění nejlepší možné kondice tiskového materiálu. Kromě toho využívá 1,75mm vysokorychlostní přímý extrudér (direct drive) schopný dosáhnout rychlosti až 300 mm/s, což umožňuje významným způsobem urychlit výrobu dílů.

Hlavní charakteristiky BCN3D Omega I60:

Modernizovaná technologie BCN3D Independent Dual Extrusion (IDEX): IDEX vyniká jedinečnou schopností tisku pomocí dvou nezávislých tiskových hlav. Lze tak zdvojnásobit produktivitu pomocí režimu duplikace a zrcadlení nebo vyrábět složité díly se snadno odstranitelnými podporami, a navíc ve vysoké rychlosti tisku až 300 mm/s.

Kinematika HAQ-XY: Tato konstrukce je považována za jeden z nejlepších systémů pro duální 3D tiskárny a CNC stroje, protože poskytuje odlehčený, robustní a přesný přístup. BCN3D Omega I60 využívá vylepšenou verzi tohoto kinematického systému, kde jsou kladky umístěny do optimálnější polohy. Výsledkem je markantní snížení torzních momentů podél osy X během procesu tisku.

Tisková hlava: BCN3D Omega I60 má tiskové hlavy s výkonnými extrudery a špičkovými komponenty, včetně 1,75 mm extruderů Bondtech LGX Pro s přímým podáváním (direct drive) filamentu. Tento systém poskytuje lepší kontrolu a přesnost.

Připravenost na vysokou rychlost: BCN3D Omega I60 je vybavena akcelerometry a 32bitovou elektronikou spolu s vlastní verzí systému Marlin 2.1. Tato kombinace zvyšuje schopnosti BCN3D Omega I60 a umožňuje efektivně bez ztráty kvality a přesnosti vyrábět díly rychlostí až 300 mm/s a dosahovat zrychlení 10 m/s².

Aktivní vyhřívaná komora: Vyhřívaná a teplotně řízená komora zajišťuje výrobu technických polymerů, neboť udržuje ideální teplotu během celého procesu tisku. Regulace teploty zajišťuje rovnoměrnou konstrukci dílu a minimalizuje vznik vnitřních pnutí. Zahříváním komory účinně předchází problémům, jako je deformace a praskání. Vyhřívaná komora může dosáhnout teploty až 70° C, díky čemuž je vhodná pro technické tiskové materiály jako ABS, ASA, PA nebo kompozitem plněné kombinace.

Velký objem tisku: Objem tisku dostupný v BCN3D Omega I60 je 450 × 300 × 450 mm (17,7 x 11,8 x 17,7") a nabízí až 60 litrů. To v kombinaci s vyhřívanou komorou dává tiskárně schopnost vyrábět velké technické díly.

XYZ Autokalibrace: Tato technologie pro usnadnění používání využívá piezoelektrické senzory a eliminuje závislost na ručních operacích. Zaručuje také správnou přilnavost první vrstvy. Kalibruje se měřením více bodů pro úpravu výšky tiskové plochy (Z) a (XY) offsetu mezi tryskami.

„Jsme rádi, že společnost BCN3D přišla s odpovědí na poptávku našich zákazníků po rychlejším 3D tisku, komplexním řešením, jako je rychlost 3D tisku a udržením tiskového materiálu v optimální kondici. Tyto vlastnosti významným způsobem dokáží zvýšit produktivitu aditivní výroby,“ řekl Jan Šmejcký, ředitel společnosti Elivira, distributora tiskáren BCN3D na českém a slovenském trhu.

Dostupnost

Tiskárna bude dostupná na českém a slovenském trhu ve 3. čtvrtletí tohoto roku.

Štítky: 

Podobné články

Resinová tiskárna DF2 od Raise3D je nyní dostupná

11. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Elvira)
Společnost Elvira uvedla, že na sklonku loňského roku ohlášená 3D tiskárna DF2 od Raise3D je již nyní dostupná také českým a slovenským zákazníkům. Tiskárna je do konce března 2024 k dispozici za zaváděcí cenu, od dubna pak bude dostupná prostřednictvím standardních objednávek. Čtěte více

Společnost HP představila novinky z oblasti 3D tisku polymerů a kovů

2. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila novinky v oblasti udržitelné výroby. Jde zejména o technologie, materiály, nástroje a rozšíření softwarových možností, které urychlují rozvoj 3D tisku polymerů a kovů. Svou pozici v oboru HP demonstrovalo na úspěšné spolupráci s partnery jako jsou BMW, Decathlon či INDO-MIM. Čtěte více

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

21. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Elvira)
Poskytovatel flexibilních řešení aditivní výroby Raise3D představil na veletrhu Formnext novou 3D tiskárnu Raise3D DF2. Díky vstupu na nový trh resinového 3D tisku jde o další milník v historii společnosti. Čtěte více
Marcel Divín, national sales manager společnosti Epson

Proč bude svět nadále tisknout

11. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Není překvapením, že firma známá svými tiskárnami říká, že svět bude tisknout i nadále. Stojí ale za to probrat, proč jsme o tom tak přesvědčeni, když digitalizace neustále revolucionalizuje každý sektor v oboru. Čtěte více