VMware vSphere 7 zlepšuje podporu umělé inteligence a strojového učení

11. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
VMware představil novou funkci platformy VMware vSphere 7, která umožní poskytovat elastickou infrastrukturu na vyžádání pro aplikace umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML). Funkce VMware vSphere Bitfusion – je výsledkem akvizice firmy Bitfusion, průkopníka v oblasti virtualizace hardwarových akceleračních prostředků včetně grafických procesorů (GPU), kterou společnost VMware převzala v roce 2019.

Podniky užívají hardwarové akcelerátory, jako jsou GPU, ke zlepšení výkonu pracovních zátěží AI/ML, které běží řadu hodin nebo i déle. IT týmy si uvědomily, že tyto hardwarové akcelerátory jsou izolované a nelze je sdílet pro jiné účely. To vede k neefektivnímu a nedostatečnému využití stávajících i nově pořízených prostředků. Spojení Bitfusion a VMware vSphere umožní zákazníkům ušetřit náklady, okamžitě sdílet prostředky a ve správný čas poskytovat správný hardwarový akcelerátor, jako je GPU, pro správnou pracovní zátěž.

„Naším cílem je zajistit stejný užitek z GPU, jaký nabízíme u CPU,“ uvedl Krish Prasad, viceprezident a generální ředitel divize cloudových platforem společnosti VMware. „Propojením doposud izolovaných prostředků GPU budou zákazníci moci dosáhnout jejich lepšího a efektivnějšího využití díky sdílení, a tím okamžitě ušetřit náklady. Ještě důležitější je, že zpřístupněním sdílených prostředků GPU pomocí VMware vSphere 7 svým týmům na vyžádání budou schopní spustit nové nebo dokončit čekající AI/ML projekty.“

VMware vSphere 7 s Bitfusion umožňuje efektivní sdružování a sdílení prostředků GPU

Aplikace AI a ML – zejména hloubkové učení – využívá hardwarové akcelerátory k rozsáhlým a náročným výpočetním úlohám. VMware vSphere 7 s nově začleněnou technologií Bitfusion umožní podnikům sdružovat prostředky GPU ze svých serverů a sdílet je v datových centrech. Díky tomu budou moci rychle a efektivně poskytovat GPU prostředky svým výzkumníkům AI, datovým vědcům a vývojářům ML, kteří využívají nebo budují aplikace AI/ML.

Ve verzi 2020 byla platforma VMware vSphere 7 přetvořena s využitím Kubernetes na otevřenou platformu, která bude vývojářům a správcům poskytovat cloudový způsob práce. Funkce Bitfusion ve VMware vSphere 7 bude využívat GPU pro aplikace běžící na virtuálních serverech nebo v kontejnerech. Technologie Bitfusion dokáže fungovat v prostředí Kubernetes, jako je VMware Tanzu Kubernetes Grid, a očekává se její souběžný provoz u zákazníků, kteří zavádí AI/ML v rámci své celkové strategie využití moderních aplikací. Funkce Bitfusion jako součást VMware vSphere bude k dispozici po jednorázovém stažení bez narušení provozu stávající infrastruktury a transparentně se začlení do existujících workflow a životních cyklů.

Společnost VMware převzala Bitfusion v loňském roce s cílem začlenit tuto technologii do VMware vSphere. Společnost Bitfusion nabízela softwarovou platformu, která vyčleňovala konkrétní fyzické prostředky ze serverů zapojených do výpočetního prostředí. To se týkalo i sdílení GPU ve virtualizované infrastruktuře v podobě sdružených kapacit dostupných po síti namísto izolovaných prostředků na jednotlivých serverech.

Dell Technologies využívá technologie VMware pro svá hotová řešení

Společnost Dell Technologies představila dvě nová řešení: Dell EMC Ready Solutions pro AI: GPU jako služba a Dell EMC Ready Solutions pro virtualizované výpočetní klastry (HPC).

S pomocí řešení Dell EMC pro AI: GPU jako služba mohou zákazníci rychle a pohodlně využít výkon GPU při projektech AI, včetně prediktivní analýzy, strojového učení a hloubkového učení. Tato hotová řešení budou obsahovat platformu VMware Cloud Foundation včetně VMware vSphere Bitfusion spolu se servery, úložišti, síťovými prostředky a službami Dell EMC. Zákazníkům umožní poskytnout programátorům a datovým vědcům samoobslužný přístup k virtualizované sdružené kapacitě akcelerátorů a efektivně tyto cenné prostředky využívat.

Nové řešení Dell EMC pro virtualizované výpočetní klastry (vHPC) zjednoduší provozování náročných AI aplikací v prostředích VMware. Schopnost virtualizovat HPC a AI s pomocí platformy VMware Cloud Foundation včetně VMware vSphere Bitfusion nebo VMware vSphere Scale-Out Edition umožňuje rychle poskytovat hardware podle potřeby, urychlit prvotní nasazení a konfiguraci a usnadnit průběžnou údržbu díky centralizované správě a zabezpečení. Hotové řešení Dell EMC pro vHPC slouží k náročným výpočtům v bioinformatice, výpočetní chemii a počítačově podporovaném konstruktérství.

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Česko i svět čeká boom datových center pro internet věcí

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Trh s datovými centry zažívá díky rychlému rozvoji informačních technologií prudký růst. Týká se to i tzv. edge datových center, která jsou díky svému umístění v blízkosti koncových uživatelů vhodná například pro systémy v internetu věcí. Z globálního pohledu by se měl trh s těmito datacentry podle poradenské společnosti PwC do roku 2024 téměř ztrojnásobit. Čtěte více

Fujitsu představilo server Primergy RX2450 M1 s procesory AMD Epyc

19. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu v těchto dnech začíná prodávat server Primergy RX2450 M1 postavený na procesoru AMD EPYC. Systém s výškou 2U pro montáž do racku obsahuje dvě patice CPU, umožňuje flexibilní konfiguraci a poskytuje výkon pro širokou škálu aplikací při nižší spotřebě energie a menších nárocích na prostor datového centra. Čtěte více
Martin Joniak

SWS: Partnerům ulehčíme práci

15. 4. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Ondřej Pisklák, VAD manager, pre/post sale specialista Dell enterprise, společně s technickým konzultantem Dell enterprise Martinem Joniakem nám odpověděli na otázky, jak funguje VAD divize Dell enterprise společnosti SWS. Co všechno partnerům spolupráce s VAD divizí přináší a koho v případě zájmu kontaktovat, to se dozvíte v následujícím rozhovoru. Čtěte více

Nvidia představila vlastní serverové procesory

15. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Grace, jak Nvidia svůj nový procesor nazývá, je založen na ARMu. Ve vybraných operacích, jako jsou výpočty pro umělou inteligenci a obecně high performance computing (HPC), na které se specializuje, slibuje oproti dnes běžně používaným řešením až 10× vyšší výkon. Čtěte více