VMware inovoval infrastrukturu přizpůsobenou pro vývojáře a AI

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Společnost VMware představila aktualizaci portfolia řešení a služeb, které zákazníkům pomohou modernizovat aplikace a infrastrukturu. Nové vydání vSphere 7 a vSAN 7 pomůže IT týmům podporovat nové i existující aplikace pomocí infrastruktury, která je přizpůsobená pro účely vývojářů a umělé inteligence (AI), škálovatelná bez kompromisů, posiluje bezpečnost samotné infrastruktury i dat a zjednodušuje provoz.

„Vlastníci infrastruktury chtějí co nejrychleji provozovat nové kontejnerizované aplikace, jako jsou pokročilé aplikace umělé inteligence, aniž by byla oslabena bezpečnost,“ řekl Lee Caswell, viceprezident pro marketing divize cloudových platforem společnosti VMware. „VMware díky partnerství se společností NVIDIA pomáhá správcům vSphere rozšířit vliv nad rámec tradičních virtualizovaných aplikací do nových podnikových AI prostředí, vysokokapacitních klastrů HCI s využitím vSAN HCI Mesh a citlivých kontejnerizovaných pracovních zátěží, u nichž se může uplatnit bezpečnostní funkce SEV-ES procesorů AMD EPYC. Tyto nové schopnosti umožňují, aby infrastruktura dokázala držet krok s rychlými změnami, ke kterým dochází u aplikací.“

Podpora rozvoje digitálních podniků inovacemi infrastruktury přizpůsobené pro vývojáře a umělou inteligenci

Společnost VMware oznámila další krok v rámci spolupráce se společností NVIDIA s cílem poskytovat podnikovou platformu přizpůsobenou pro AI (viz oznámení o navázání spolupráce z roku 2020), která využívá špičkový software pro virtualizaci výpočetních prostředků VMware vSphere a inovace v balíku softwaru NVIDIA AI Enterprise. Aktualizace platformy AI-Ready Enterprise zahrnují:

  • Společnost NVIDIA exkluzivně certifikovala nové vydání VMware vSphere 7 Update 2 pro software NVIDIA AI Enterprise – nativně cloudový soubor optimalizovaných AI aplikací a rámců tvořících komplexní AI řešení.
  • vSphere 7 Update 2 přináší podporu grafických jednotek NVIDIA A100 Tensor Core v certifikovaných systémech NVIDIA-Certified Systems. To spolu s balíkem NVIDIA AI Enterprise zákazníkům umožňuje s důvěrou nasadit ucelené AI řešení na jejich stávající podnikové virtualizační platformě namísto realizace AI projektů v samostatných, obtížně spravovatelných IT prostředích.
  • Zákazníci také mohou začlenit nejnovější generaci grafických jednotek NVIDIA do svých virtuálních prostředí a využívat jejich výhody jako Multi-Instance GPU (MIG) umožňující sdílení cyklů grafických jednotek více uživateli, vSphere vMotion pro živou migraci bez přerušení provozu a vSphere Distributed Resource Scheduler (DRS) pro automatické optimalizované prvotní umístění pracovní zátěže.

V září 2020 společnost VMware představila řešení VMware vSphere s Tanzu, které zpřístupnilo Kubernetes milionům správců IT po celém světě. Dnešní aktualizace nabízí vyšší rychlost, lepší škálovatelnost a vyšší bezpečnost provozu aplikací díky začlenění nástrojů VMware NSX Advanced Load Balancer Essentials do platformy vSphere s Tanzu. Tím zákazníci získávají funkce vyvažování zátěže na vrstvě L4 pro klastry Kubernetes s nativní automatizací Kubernetes a možnost snadného přechodu na plnou verzi platformy NSX Advanced Load Balancer Enterprise Edition. vSphere s Tanzu obsahuje aktualizovaný Supervisor s vydáním Kubernetes 1.19, které přináší důležitá vylepšení zjednodušující přechod na nové verze a zvyšuje předvídatelnost a celkovou stabilitu. Zákazníci mohou zakoupit libovolnou verzi VMware Tanzu jako nadstavbu vSphere, která jim umožňuje provozovat Kubernetes v rámci prostředí vSphere.

V únoru 2021 společnost VMware oznámila všeobecnou dostupnost řešení Cloudian HyperStore a MinIO Object Storage na platformě vSAN Data Persistence. To zákazníkům umožňuje efektivně zavádět a využívat objektová úložiště kompatibilní s S3 pro své AI/ML a nativně cloudové aplikace přímo z hybridní cloudové platformy VMware Cloud Foundation s Tanzu.

Efektivnější škálovaní s pomocí vylepšených klastrů HCI Mesh

Platformu VMware vSAN využívá již více než 30 000 zákazníků. Ta snižuje náklady a složitost oproti tradičním úložištím a nabízí nejjednodušší cestu k hybridnímu cloudu. vSAN 7 Update 2 přináší vylepšené klastry HCI Mesh založené na unikátním softwarovém přístupu k oddělení výpočetních a úložných prostředků, který se poprvé objevil ve vydání vSAN 7 Update 1. Toto nové vydání rozšiřuje okruh možných použití, zejména u zákazníků, kteří chtějí zvýšit efektivitu využití prostředků nad rámec stávajícího prostředí vSAN. Umožňuje výpočetním klastrům vzdáleně využívat úložiště klastru vSAN v rámci datového centra, což zákazníkům umožňuje nezávisle škálovat výpočetní a úložné prostředky podle dynamických potřeb aplikací a při tom stále těžit z jednoduchosti provozu VMware HCI. První vydání HCI Mesh umožnilo nezávislým klastrům vSAN sdílet kapacitu v rámci datového centra a tím využívat nadbytečné prostředky. Zároveň zajišťuje jednoduchou správu klastrů HCI a umožňuje flexibilně škálovat úložiště vSAN.

vSAN 7 Update 2 přináší nové schopnosti pro lepší podporu různých fyzických topologií. To zahrnuje schopnost DRS zohlednit geo-redundantní („stretched“) konfiguraci klastrů a zajistit tak konzistentnější výkon při obnově po výpadku a podporu souborových služeb vSAN u stretched klastrů a dvojuzlových klastrů.

Vedle toho VMware poskytuje nové schopnosti, které zvyšují výkon vSAN, včetně vSAN přes vzdálený přímý přístup do paměti (RDMA), a vylepšení erasure-coding u RAID 5/6, který zlepšuje využití procesoru a výkon aplikací u některých pracovních zátěží.

Posílení bezpečnosti infrastruktury a dat

vSphere 7 Update 2 přináší funkci Confidential Containers for vSphere Pods na serverech s procesory AMD EPYC, jejímž smyslem je celkově posílit bezpečnost kontejnerizovaných aplikací. Využívá k tomu schopnost těchto procesorů šifrovat svůj obsah při virtualizaci (SEV-ES). Pro tradiční VM prostředí přináší vSphere 7 Update 2 nástroj vSphere Native Key Provider, který poskytuje základní funkce serveru pro správu klíčů (KMS) a výrazně zákazníkům usnadňuje využití šifrování a pokročilých bezpečnostních funkcí. Dále vSphere 7 Update 2 obsahuje validaci FIPS služeb serveru VMware vCenter a aktualizované průvodce produktovým auditem vSphere. Tyto funkce zákazníkům usnadňují plnění regulatorních požadavků a provádění auditů.

vSAN 7 Update 2 nabízí také ověřování kryptografických modulů podle standardu FIPS 140-2 při šifrování přesouvaných dat, takže splňuje nejpřísnější požadavky na zabezpečení ve veřejné sféře.

Zjednodušené nároky na provoz

Nové funkce a vylepšení ve VMware vSphere 7 Update 2 a VMware vSAN 7 Update 2 zákazníkům umožňují zjednodušit provoz. Nejnovější správce životního cyklu vSphere Lifecycle Manager nově podporuje umísťování aplikací podle požadavků a řízení životního cyklu klastrů vSphere s Tanzu. To zahrnuje i aktualizace vSphere s Tanzu (včetně síťové vrstvy NSX-T a Kubernetes) bez přerušení provozu. Správce životního cyklu také nově podporuje vybrané UCP servery Hitachi Vantara. Nejnovější vydání vSphere zavádí i uspání hypervizoru ESXi do paměti, což zkracuje dobu nutnou k modernizacím a údržbě. Funkce vysoké dostupnosti vSphere (HA) nyní dokáže detekovat trvalou paměť (PMEM), což ještě více zlepšuje dostupnost pracovních zátěží pracujících v operační paměti, jako je SAP HANA.

vSAN 7 Update 2 také nově podporuje funkci aktivní vysoké dostupnosti v prostředí vSphere, kde je možné stav aplikace a případná uložená data aktivně migrovat na jiný server a předejít tak ztrátě dat na degradovaném hardwaru a zajistit lepší dostupnost pracovních zátěží. Nové vydání vylepšuje trvanlivost dat. Výsledkem je kratší doba odstávek a menší ztráty dat při neplánovaných výpadcích, jako je selhání více disků současně. vSAN 7 Update 2 také zákazníkům poskytuje účinnější nástroje k rychlému odhalení základních příčin problémů a jejich odstranění.

Podobné články

Startuje třídenní online festival PC buildingu ASUS ROG Live 2021

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Během akce, která proběhne online od 9. do 11. dubna, se představí renomovaní moddeři Niklas Forsberg a Tim Malmborg, kteří účastníkům všech úrovní názorně ukážou, jak snadno sestavit vlastní PC. Součástí streamu bude také program ROG Rookie pro ty, kteří sestavují svůj vůbec první herní počítač. Čtěte více

HP vloni celosvětově zabavilo miliony tiskových padělků

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Zboží bylo zabaveno v období od listopadu 2019 do října 2020, tedy v době, kdy byl boj proti padělanému spotřebnímu materiálu pro tisk po celém světě z důvodu pandemie covidu-19 mimořádně náročný. Zároveň bylo odhaleno a odstraněno Velké množství nezákonných nabídek na inkoustové a tonerové kazety. Čtěte více

Cisco představilo nabídku svých řešení formou služby a další novinky

7. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco na konferenci Cisco Live oznámila řadu inovací, které zákazníkům pomohou modernizovat aplikace, vybavit pracovníky efektivními nástroji, ochránit podnik před hrozbami a transformovat infrastrukturu. Čtěte více
Damian Skendrovic, Executive Vice President, NTT

Pandemie jako příležitost k růstu

2. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: NTT)
Rok od nástupu pandemie prošly organizace na celém světě významnými transformacemi ve snaze zvýšit agilitu a dosáhnout vyšší efektivity. V Evropě 86,7 % manažerů souhlasí s tím, že COVID-19 způsobil významné změny v jejich provozních procesech, přičemž 84,5 % respondentů uvedlo, že urychlil digitální transformaci. Čtěte více