Videokamery Canon získávají vylepšené funkce a nové formáty

10. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon vydala soubor aktualizací pro několik svých videokamer. Uživatelé kamer XF405/XF400, XA55/XA50, XA40, Legria HF G60 a HF G50 získají rozsáhlou aktualizaci firmwaru, která vylepšuje kreativní možnosti, kvalitu obrazu a funkce přístroje.

Kamera XA40, která dosud umožňovala záznam pouze ve formátu MP4 150 Mb/s, bude po aktualizaci podporovat i profesionální formát XF-AVC. Nově přidaný záznamový formát obsahuje rozšířená metadata, která uživatelům poskytují širší kreativní možnosti při postprodukci. Kamera XA40 získává tyto režimy záznamu XF-AVC:

  • 4K UHD – 3 840 × 2 160 - 29,97P / 23,98P / 25P
  • FHD – 1 920 × 1 080 – 59,94i / 59,94p / 50i / 50p / 29,97p / 25p / 23,98p

Všechny kamery, pro něž jsou k dispozici aktualizace firmwaru, získají novou funkci s názvem Custom Picture, která umožňuje upravit nastavení obrazu včetně ostrosti, sytosti, detailu pokožky a odstranění šumu. Nová funkce dává uživatelům větší tvůrčí flexibilitu. U kamer bude navíc po aktualizaci možné přiřadit programovatelným tlačítkům další funkce, jako je zobrazení přepalů, oblasti zaostření a kompozičních značek.

Aktualizace kamer XF405/XF400 a XA55/XA50 přidávají do vlastního nastavení parametrů obrazu barevné matice EOS Standard a Production Camera. Uživatelé těchto kamer nyní mohou změnit barevnou matici tak, aby lépe odpovídala obrazu z jiných kamer při téže produkci a dosáhnout tak vyšší konzistentnosti konečného díla. Kamery nově nabídnou i korekci Canon Log 3, která poskytuje širší dynamický rozsah při postprodukci.

U kamer XF405/XF400, XA55/XA50 a HF G50/HF G60 aktualizace vylepšují přesnost automatického ostření při použití transfokátoru. Jde o důležitou funkci a příklad toho, jak Canon pomáhá dosahovat vysoce kvalitních výsledků. Aktualizace kamer XF405/XF400 navíc zvyšují obrazovou kvalitu v režimu Digital Zoom Advanced 30X, což uvítají ti, kdo používají prodloužený rozsah transfokátoru v rozlišení FHD.

Štítky: 

Profilová karta firmy

Canon CZ s.r.o.

Canon CZ s.r.o.

Společnost Canon CZ s.r.o. je přímým zastoupením Canon Inc., světového dodavatele tiskových a kopírovacích systémů, počítačových periférií, foto-video techniky a dalších optických zařízení. Své působení na českém trhu zahájila v roce 1994 s cílem zastřešit a podpořit dealerský prodej a jednotně tak prezentovat výrobky značky Canon českému zákazníkovi. Po krátkém působení vznikla potřeba aktivnějšího přístupu k trhu a Canon CZ s.r.o. zahájil v roce 1996 aktivní prodej foto-video techniky a o necelý rok později i digitální černobílé a barevné tiskové technologie.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Sony: vlogovací kamera ZV-1

5. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sony)
Vlogovací kamera ZV-1 představuje nově vyvinutý koncept specificky zaměřený na potřeby tvůrců videoobsahu. Novinka nabízí pokročilé funkce pro video, včetně záznamu filmu 4K a stabilizace obrazu v těle, které uspokojí všechny potřeby tvůrců obsahu. Čtěte více

TP-Link: Wi-Fi kamera Tapo C100

20. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link rozšířila nabídku řady TAPO, původně uvedené koncem loňského roku, o bezpečnostní Wi-Fi kameru Tapo C100. Novinka je určena pro využití v domácnosti i kanceláři, a díky okamžitému upozornění zaslanému na mobilní telefon okamžitě informuje majitele, že se něco děje. Čtěte více

Huddly: konferenční kamery Huddly IQ

9. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Huddly jsou inteligentní (web)kamery stejnojmenné norské společnosti. Huddly však nejsou jen běžné webkamery – to dokazují svými zobrazovacími a softwarovými funkcemi. Většina moderních technologií rychle stárne, kamery Huddly jsou ale stále „nové“ – jejich výjimečnost spočívá v tom, že jsou softwarově updatovatelné. Čtěte více

Zrcadlovky a kamery Canon s profi příslušenstvím zdarma

21. 2. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Canon připravil pro své koncové zákazníky akci na podporu prodeje vybrané fototechniky a videotechniky Canon EOS. Cílem akce je odměnit nové majitele vybraných zrcadlovek a kamer dárkem za jejich pořízení. Čtěte více