Veeam uvedl na trh řešení Availability Suite ve verzi 9.5

21. 11. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Nejnovější verze vlajkové lodi společnosti Veeam je nedílnou součástí platformy Availability Platform for the Hybrid Cloud a zavádí novou éru škálovatelnosti i výkonu v podnikovém prostředí. Verze 9.5 se navíc může pochlubit více než 175 novými vlastnostmi.

Všechny novinky jsou navržené k zajištění vyšší agility i flexibility, a to prostřednictvím zajištění dostupnosti v režimu 24/7/365 pro všechny systémy a aplikace bez ohledu na jejich provozní prostředí – od tradičních on-premise až po cloudy.

Podle nedávného průzkumu IDC nemohou přístupy k ochraně dat navržené pro tradiční klient/server prostředí již nadále splňovat dynamické požadavky vyvíjejících se obchodních modelů založených na virtuálních technologiích a cloudech. S průměrnou cenou prostojů v případě typického podniku ve výši 100 000 amerických dolarů za hodinu firmy aktivně hledají řešení dostupnosti, které jim opravdu umožní vylepšit hodnoty času a bodu obnovy (RTPO, recovery time objective a recovery point objective) a zajistí tak lepší efektivitu i větší agilitu a spolehlivost napříč celou organizací.

„Platforma Veeam Availability Suite byla vždy synonymem průkopnických inovací. A spolu s tím, jak podniky stále více přechází do éry upřednostňující virtualizaci a cloudy, stává se náš přístup k zajištění dostupnosti v režimu 24/7/365 nositelem standardů,“ uvedl Peter McKay, prezident a COO společnosti Veeam. „Vzhledem k tomu, že objem dat i počet systémů provozovaných v cloudu neustále roste exponenciálním tempem, jsem velmi hrdý, že s řešením Veeam Availability Suite verze 9.5 opravdu velmi výrazně zvyšujeme škálovatelnost podnikových informačních architektur a umožňujeme chránit desítky tisíc virtuálních strojů a petabajty dat.“

Analytická firma IDC dále uvedla, že ve srovnání s konkurencí umožňují technologie Veeam pokrýt více systémů, pracovat s přísnějšími parametry SLA pro větší skupiny systémů a také tyto požadavky častěji naplňovat. Ve skutečnosti téměř 90 % zákazníků dosáhlo díky řešením značky Veeam podstatně nižší hodnoty klíčových ukazatelů RTO i RPO, než na jaké byli zvyklí v případě dříve využívaných konkurenčních produktů. Navíc po přechodu k technologiím společnosti Veeam uvádí třikrát více respondentů, že u jejich zálohovacích úloh nedošlo oproti dřívějším zkušenostem k žádnému selhání.

K hlavním novinkám patří:

  • Lepší škálovatelnost podnikové informační architektury – exponenciální nárůst objemu dat a poskytovaných IT služeb nutí firmy přehodnotit svoji strategii zajištění dostupnosti. Díky novým vylepšením mohou technologie Veeam pomoci firmám s tím, aby svá prostředí škálovaly účinněji a efektivněji. Bez ohledu na svoji velikost tak mohou organizace chránit desítky tisíc virtuálních strojů i petabajty dat.
  • Poprvé v daném oboru je možná úplná integrace s nejnovějšími technologiemi společnosti Microsoft pro datová centra, jako jsou Windows Server 2016, Microsoft Hyper-V 2016, Nano Server a Storage Spaces Direct.
  • Pokročilá integrace se souborovým systémem ReFS, která umožňuje vyšší výkon a efektivní využití kapacit pro rozsáhlé datové soubory při současném zajištění vysoké míry pružnosti pro zálohování dat i ochrany nejdůležitějších podnikových aplikací.
  • Přímá obnova záloh vytvořených pomocí technologií Veeam do Microsoft Azure umožňuje strategiím preferujícím cloudová prostředí optimalizovat využití zdrojů a minimalizovat související náklady. Díky novému řešení mohou podniky své virtuální stroje s tradičně licencovanými systémy Windows a Linux, fyzické servery i koncové body obnovit nebo přenést právě do prostředí Microsoft Azure.
  • Veeam zajišťuje dostupnost pro velké podniky prostřednictvím integrace s podnikovými úložnými řešeními značek HPE, NetApp a EMC a ve Veeam Availability Suite verze 9.5 integraci rozšiřuje i o podporu řešení Nimble Storage.
  • Díky Veeam One 9.5 (je součástí platformy Veeam Availability Suite) jsou k dispozici pokročilé sestavy pro vyúčtování jak virtuálních, tak i záložních infrastruktur. Přehledy usnadňují vyčíslit náklady na výpočetní i úložné zdroje v organizaci nebo poskytovaných služeb a přenést je na konkrétní oddělení nebo zákazníky podle reálného využití.

Podobné články

Specialista na dostupnost aplikací Kemp vstupuje do ČR a SR

28. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Kemp, lídr na poli řešení pro nepřetržitou dostupnost aplikací, představila distributory svých produktů v Česku a na Slovensku. Kompletní portfolio značky nyní zákazníci v ČR naleznou u společností Veracomp a VUMS DataCom, v případě slovenského trhu u firem Veracomp Slovakia a SecTec. Čtěte více

Železnice Slovenské republiky udržují svá data v pohybu s mimořádnou dostupností díky technologiím Veeam

15. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Veeam)
Železnice Slovenské republiky (ŽSR), které mají v sousedním státě na starosti správu a provoz klíčové dopravní, telekomunikační a rádiové infrastruktury, využívají řešení společnosti Veeam Software k zajištění permanentní dostupnosti na národních a regionálních tratích v délce téměř 3 600 kilometrů. Čtěte více

Vize dostupného podniku a správa velkého objemu dat podle firmy Veeam

14. 6. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Společnost Veeam Software představila svou vizi mimořádně dostupného podniku a strategii, jak vést zákazníky na cestě k inteligentní správě velkého objemu dat. Veeam uvedl své řešení na čtvrté výroční konferenci VeeamON 2018 a ukázal, jak zákazníci po celém světě využívají platformu Veeam Hyper-Availability Platform pro inteligentní správu dat. Čtěte více
Autor: Martin Štětka, regionální manažer Veeam Software pro ČR, SR a Maďarsko

Plánované výpadky už v současném byznysu nemají své místo

18. 12. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Významnost dostupnosti aplikací a dat strmě stoupá, naopak nedostupnost se tolerance nedočká. V dnešní době se ústředním tématem většiny článků stávají technologie a produktové materiály, kdy se hovoří hlavně o výhodách a inovativních řešeních. V neposlední řadě je často vyzdvihován fakt, že technologie nám usnadňují život a díky nim zvládáme dělat věci rychleji, jednodušeji a/nebo inteligentněji. Nicméně vše má i svou stinnou stránku. Čtěte více