Twata tvoří svůj vlastní styl oblečení s technologií Ricoh

12. 11. 2018. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Ricoh)
Dva tanečníci Marek Šmahel a Jaroslav Novák z Brna se rozhodli začít tvořit svůj vlastní styl oblečení. Značka Twata vznikla v podstatě náhodou, na taneční akci Street Dance Camp. Bylo to první místo, kde se jejich oblečení objevilo. Kluci si na Campu udělali svůj stánek a setkali se s pozitivními ohlasy. Tak začala myšlenka na vytvoření vlastní firmy s oblečením.

Nápad se začal pomalu rozvíjet, v září 2014 začali spravovat prostory pro svoji dílnu. Sehnali si šicí stroje a najali několik švadlenek. Od října se oblečení Twata začalo objevovat na různých festivalech a soutěžích. Sice na to nemají školu, ale to je rozhodně nezastaví. Své modely si navrhují sami.

Situace

Dva tanečníci street dance se rozhodli, že si vytvoří vlastní značku oblečení a doplňků. Po testování (ručně šité dresy apod.) zjistili, že je o produkty obrovský zájem, a to nejenom mezi tanečníky, sportovci, ale všeobecně mezi těmi, co hledají něco nového – něco, co na trhu chybělo. Sehnali si sponzory a začali si vyrábět celé kolekce oblečení.

Požadavky společnosti

Aktuálně firma vlastní 3D tiskárny, na kterých dělá zipy, knoflíky a další drobné vlastní doplňky. Chtějí si ale sami tisknout přímo na látky a materiály a nebýt závislí jenom na dodavatelích textilu. Mít větší pružnost a flexibilitu, stejně tak i přenesení, vytištění a realizaci okamžitého nápadu. Proto hledali možnosti nejen velkoformátového tisku na textil.

Řešení společnosti Ricoh

Firma již měla zkušenosti s potiskem textilií od konkurenční značky a hledala vhodnou alternativu. Tiskárna Ri 6000 plně splňovala jejich požadavky na kvalitu tisku, variabilní objem zakázek, jednoduchou obslužnost a personalizaci při nízkých objemech tisku. Kromě vysokého produkčního výkonu tiskárna nabízí možnosti tisknout i menší personalizované zakázky za rozumných finančních podmínek, rychlejší a jednoduší nastavení, než je vícestupňový proces nezbytný u analogové technologie, a především díky průmyslové piezoelektrické tiskové hlavě Ricoh MH2420 potisk s rozlišením až 600dpi s možností nastavení tisku vysokého detailu. Mimo klasický CMYK lze využít i bílou barvu pro tisk na různobarevné textilie. Díky softwaru AnaRIP, který je dodáván současně s tiskovou technologií, jsou grafické návrhy připraveny a zpracovány během několika sekund. Tiskárna Ri 6000 může tisknout na směsi bavlny a polyesteru a je ideální pro tisk na 100% bavlnu. Nastavením výšky podstavce pomocí laseru až na 5,84 cm může tisknout na mikiny se zipy, potiskovat látku s knoflíky či jinak upravené a designované látky. Fixace barevného potisku probíhá pomocí tepelného lisu - poté ho lze prát v pračce a nepopraská ani při roztažení látky. Firma Twata nyní řeší možnost dokoupení hardwarových doplňků k tiskárně Ri 6000 umožňující potisk rukávů, čepic, apod.

Štítky: 
Ricoh