Technologie a jejich dopad na mobilní pracovníky

1. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Když byli zákazníci společnosti Panasonic vyzváni, aby zhodnotili důležitost technologických trendů pro práci mobilních pracovníků, považovali za nejdůležitější oblast Big Data (52 %), IoT (51 %) a senzorové technologie (41 %), které zahrnují atmosférické, teplotní a biologické senzory. Hlavními důvody pro nasazení technologií byla vyšší efektivita práce a lepší produktivita podnikání.

Není překvapující, že zákazníci používající mobilní zařízení se domnívali, že největší prospěch z jednotlivých technologických trendů pro celou organizaci bude mít oddělení IT. Při hodnocení dalších oddělení, které by mohly mít z těchto trendů užitek, se však nečekaně objevily zajímavé poznatky. Respondenti tvrdili, že management podniku získá prospěch z technologií Big Data, IoT a nositelných technologií. Oddělení prodeje by mohla pomoci virtuální realita a logistika může v budoucnu profitovat z možností dronů. Oddělení výzkumu by poté nejvíce profitovalo z rozšířené reality, senzorové technologie, technologie blockchain a umělé inteligence.

Trendy

Při výhledu na budoucí tři roky vidí zákazník jasný dopad Big Data na mobilní pracovníky. Tato technologie jim přinese zlepšení nabídky služeb, procesů a snižování nákladů. Pokud jde o IoT, zákazníci viděli podobné výhody.

Vzhledem k očekávatelným změnám vyžadují zákazníci u svých mobilních zařízení především zlepšení zabezpečení zařízení a ochrany dat (43 %), vyšší výpočetní výkon (31 %) a flexibilní možnosti pro rychlejší přenos dat (31 %).

Zákazníci, kteří kupují mobilní zařízení, si myslí, že během pěti let vzroste význam tabletů a odolných zařízení pro mobilní pracovníky.

Změna již probíhá

Implementace inteligentních technologií probíhá již nyní. Mnozí zákazníci již plánují pořízení chytrých hodinek, náramků a dronů pro své mobilní pracovníky. Mezi největší překážky, které brání organizacím rychle si osvojit nové technologie, patří pořizovací náklady (27 %) a strach o spolehlivost zařízení (19 %).

„V současné době pozorně sledujeme širokou škálu vzrušujících technologií budoucnosti. Tento výzkum však jasně ukazuje, že podniky se snaží využívat výhod Big Data, internetu věcí a senzorových technologií,“ uvedl Jan Kaempfer, marketingový ředitel Panasonic Computer Product Solutions. „Při zavádění těchto technologií se stále více přibližujeme systému edge computingu, kdy se zpracování dat provádí na okraji sítě, mnohem blíže místu sběru dat. To znamená, že úloha výpočetní techniky mobilních pracovníků je při zvyšování produktivity a shromažďování, analýze a přenosu dat ještě důležitější.

Report Future Technologies je ke stažení zde.

Štítky: 

Podobné články

Klíčové technologické trendy pro rok 2024 nejen v oblasti hostingu

27. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: vshosting)
Minimalizace dopadu digitálního odvětví na životní prostředí, důležitost robustních zálohovacích řešení anebo vzestup generativní umělé inteligence. To a mnohé další bude hrát důležitou roli v oblasti technologických trendů pro rok 2024. Čtěte více

Trendy v bezpečnostních technologiích v roce 2024 podle společnosti Axis

4. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
„Tempo technologického vývoje, kterého jsme svědky za posledních 12 měsíců, je mimořádné. Často dokonce i pro odborníky, kteří se v odvětví technologií pohybují celé dekády. Nad dalším možným směrem vývoje se zamýšlí Johan Paulsson, CTO výrobce bezpečnostních kamer Axis Communications. Čtěte více

Rok 2024 podle Dellu: Demokratizace AI, rozšíření moderního edge a princip zero trust

26. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies zveřejnila předpovědi pro rok 2024, které vypracoval John Roese, její globální technologický ředitel, a které zdůrazňují nové trendy, jež budou formovat odvětví informačních technologií v následujících letech. Čtěte více

Inovace vs. riziko: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací

26. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Rozvíjející se technologie, jako je generativní umělá inteligence, nutí organizace inovovat. Své sítě proto musí transformovat tak, aniž by ohrozily bezpečnost. Podle jednoho z průzkumů však až 64 % podnikových IT lídrů věří, že obavy o zajištění kybernetické bezpečnosti negativně ovlivňují ochotu jejich podniků investovat do inovativních technologií. Čtěte více