Technologie HP Indigo urychlují nástup řešení pro Průmysl 4.0

14. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila nové možnosti, jakými mohou poskytovatelé tiskových služeb dále rozvíjet své podnikání, založené na digitálních technologiích, a uvést do praxe řešení na bázi Průmyslu 4.0. Umožní jim to zdokonalené automatizované nástroje, které díky lepší konektivitě a vyšší produktivitě umožní poskytovatelům tiskových služeb přejít do online prostředí a podpořit růst zákazníků.

V uplynulém roce proběhly v zákaznickém segmentu rozsáhlé změny. Potýkali jsme se i s výzvami v souvislosti s pandemií. Pro naše zákazníky využívající produkty Indigo se stala hlavním faktorem přispívajícím k růstu přechod na Průmysl 4.0. Tito zákazníci zavádějí postupy s vysokou mírou automatizace a přecházejí na obchodní modely v režimu online, umožňující zadávání tisku přímo z webu,“ uvedl Haim Levit, viceprezident a generální ředitel divize Indigo společnosti HP.

HP připisuje tuto dynamiku zejména pokračujícímu silnému růstu v oblasti přímého tisku etiket a obalových materiálů, která zaznamenala oproti roku 2019 nárůst o 36 %. Rovněž přispělo i pokračující zotavování komerčního sektoru z nepříznivých dopadů pandemie.

PrintOS Site Flow, řešení pro komplexní řízení výroby, umožňující dosáhnout plné automatizace, přispělo v průběhu roku 2021 k explozivnímu nárůstu počtu zákaznických objednávek. Zákazníci HP se připojili k více než 600 značkám po celém světě a napojili se na nesčetné množství online objednávkových systémů a platforem elektronického obchodování. Pomocí služby Site Flow mohou všichni poskytovatelé tiskových služeb každý den automaticky přijmout, zpracovat a odeslat neomezený počet zakázek. Site Flow pomáhá během celého procesu omezit počet možných překážek, snižuje nutnost lidských vstupů i objem lidské práce a zůstává nezávislý na zařízeních a produktech, což jsou základní principy, na nichž je Průmysl 4.0 postaven.

Site Flow využívají denně stovky poskytovatelů tiskových služeb a v roce 2021 byl prostřednictvím tohoto řešení zaznamenán 65% nárůst počtu zakázek. Přes tuto zabezpečenou online platformu, která je k dispozici ve 45 zemích, bylo zpracováno více než 460 milionů zakázek na dodávku tiskových produktů, jako jsou fotoknihy, kalendáře, pozvánky či blahopřání.

Nová řešení pro Průmysl 4.0 přispívají k růstu prostřednictvím automatizace a vyšší efektivity

Postupy a řešení pro Průmysl 4.0 umožňují poskytovatelům tiskových služeb, využívajícím HP Indigo, zpracovat tisíce zakázek na digitální tisk denně. HP proto pokračuje v investicích a rozšiřování obchodních příležitostí pro poskytovatele tiskových služeb.

Součástí toho je i představení plaftofmyPrintOS Integration Hub @ hp.io. Jde o portál, na němž HP poskytuje technické informace týkající se integrace se zařízeními a řešeními HP Indigo s možností automatizace co největšího počtu dodavatelů. Vzhledem k nárůstu objednávek zadávaných online musí poskytovatelé tiskových služeb zvýšit míru automatizace prostřednictvím mnoha systémů, od řešení pro odesílání, tisk, dokončovací práce a plnění až po dopravu a sledování.

Automatizace je jediným způsobem, jak trvale zvládat velké počty maloobjemových zakázek a zároveň plnit očekávání zákazníků ohledně kvality a časového harmonogramu,“ řekl Gershon Alon, vedoucí divize HP Indigo Solutions. „Zákazníci mají problémy s najímáním a udržením kvalifikovaného personálu. Automatizace mezi dodavateli zvyšuje efektivitu pracovní síly a umožňuje odvést se stávajícími zaměstnanci a zdroji mnohem více práce.“

Příkladem automatizace, která pomáhá dodavatelům, je vylepšená integrace řešení PrintOS Production Pro DFE pro komerční tisk a systému Heidelberg Prinect, která automatizuje výrobu a předchází lidským chybám. Zákazníci díky tomu nyní mohou používat jednotný automatizovaný pracovní postup pro analogové úlohy stejně jako pro pro úlohy digitálního tisku Indigo a spravovat je ze svého systému Heidelberg MIS.

Lepší propojení mezi systémem Heidelberg Prinect a tiskovými stroji HP Indigo umožňuje uživatelům řešení společnosti Heidelberg integrovat systém Prinect Business Manager (MIS), ofsetovou předtiskovou přípravu, a digitální tiskové stroje do jednoho pracovního postupu,“ uvedl Christopher Berti, viceprezident pro produktový management systému Prinect. „Přináší to výhody v podobě vyšší efektivity, maximálního využití původních investic (např. do ofsetového předtiskového systému) a flexibility používání stejného pracovního postupu pro oba segmenty tisku: ofsetový i digitální. Pomáháme odstranit hlavní překážku na cestě ke komplexní integraci tiskových provozů.“

Stěžejní oblastí, na kterou se HP Indigo zaměřuje, je také automatizace kontroly výsledných barev. Kromě již podporované certifikace barev Idealliance G7 nyní systém PrintOS Color Beat automatizuje také certifikaci barev Fogra pro novou generaci komerčních etiketovacích a balicích strojů HP Indigo jako HP Indigo 100K, HP Indigo 15K, HP Indigo 12000 VP, HP Indigo 25K a HP Indigo 35K.

Údaje o barvách FograCert PSD umožňují poskytovatelům tiskových služeb získat plně automatizované ověření podle nejpoužívanějších barevných standardů Fogra, které požadují odběratelé tiskových produktů za účelem potvrzení, že tiskový stroj splňuje nejpřísnější barevné standardy. Shoda dané tiskové úlohy je certifikována podle Fogra PSD, ProcessStandard Digital (ISO/TS 15311-2) a získané údaje lze snadno zaslat zadavateli, týmu zodpovědnému za značku nebo týmu kontroly kvality tiskových produktů.

Systém Automatic Alert Agent 2.0 pro tiskové stroje HP Indigo Series 4 (HP Indigo 12000 a 15K): Tento inline kontrolní systém skenuje každý vytištěný arch a porovnává jej s digitálním tiskovým souborem, aby automaticky identifikoval případné tiskové vady. AAA 2.0 nyní automaticky odklání vadné archy do odpadu a tiskne je znovu. Vše probíhá v reálném čase bez lidského zásahu a bez přerušení výroby. Systém využívá pokročilé algoritmy umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) pro Průmysl 4.0, které zvyšují jeho přesnost a rychlost, čímž pomáhá poskytovatelům tiskových služeb zvýšit produktivitu i ziskovost.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Canon na veletrhu drupa uspořádá evropské premiéry tiskáren knih, etiket i reliéfu

28. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Jeden z největších stánků o rozloze přes 4 600 m2, komplexní portfolio pro poskytovatele tiskových služeb včetně několika evropských premiér a multismyslový zážitek k tomu. To vše si společnost Canon připravila na veletrh drupa 2024, který se koná v německém Düsseldorfu od 28. května do 7. června 2024. Čtěte více

HP představilo nové technologie pro průmyslový digitální tisk a inteligentní automatizaci

3. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. na veletrhu Dscoop Edge představila nejnovější řadu digitálních tiskových strojů HP a inteligentních funkcí navržených tak, aby řešily současné výzvy v oblasti komerčního tisku a výroby etiket a obalů. Čtěte více

Canon spouští program prodloužené záruky pro velkoformátové tiskárny řady Colorado M

12. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila komplexní program pro velkoformátové grafické tiskárny řady Colorado M, který zákazníkům umožňuje prodloužit záruku až na pět let. Čtěte více

Canon rozšíří nabídku archových inkoustových tiskáren o model varioPRINT iX1700

26. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon oznámila na veletrhu Canon Expo v Jokohamě technologickou předpremiéru nového archového inkoustového tiskového stroje varioPRINT iX1700 s rychlostí 170 stran A4 za minutu. Je navržen pro vysokou produktivitu a konzistentní kvalitu, takže vyhovuje potřebám náročných komerčních a interních poskytovatelů tiskových služeb. Čtěte více