Tech Data rozšiřuje své služby díky akvizici ATTCo a její dceřiné společnosti EKM

10. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Díky transakci posílí Tech Data svoji nabídku o flexibilní technologie poskytované formou služby (TaaS) a možnost automatizace vzdálených služeb. Trh založený na pořizování hardwaru, softwaru i dalších řešení formou (předplacené) služby (XaaS) přitom patří v současné době mezi nejrychleji rostoucí segmenty v IT.

Online platforma ATTCo je plně integrována s ecommerce Tech Data a současně propojena s rozsáhlým okruhem finančních partnerů. Tím umožňuje koncovým zákazníkům efektivně a s plnou automatizací spravovat veškerý hardware, software či služby, které pořizují formou předplatného. Řešení společnosti EKM, která je další součástí akvizice, umožňuje partnerům vzdáleně spravovat pro koncové zákazníky rozsáhlé soubory tiskových a obrazových zařízení. Platformy ATTCo a EKM umožní partnerům Tech Data posilovat pozice na rychle rostoucích trzích XaaS a řízených tiskových služeb.

„Tato akvizice je dalším důkazem odhodlání Tech Data investovat do digitálních schopností, které podporují růst ekosystému IT,“ uvedl Roman Rudolf, viceprezident pro strategii a služby pro koncová řešení společnosti Tech Data v Evropě.

Poskytování řešení, hardware, software formou služeb patří k raketově rostoucí oblasti IT. Podle výzkumu MarketsandMarkets dosáhne v letošním roce trh řešení poskytovaných formou služby hodnoty 50,3 miliardy USD a do roku 2026 vzroste na 303,6 miliardy USD při průměrném meziročním tempu růstu 43,2 %. Tato dynamika bude výrazně tažena malými a středními podniky, které budou při pořizování IT, smartphonů a periferií stále častěji volit model založený na předplatném.

Profilová karta firmy

Tech Data (Distribution + AS)

Tech Data (Distribution + AS)

Společnost Tech Data je jedním z největších celosvětových distributorů informačních technologií. Pomáháme společnostem jako HP, Dell, IBM, Microsoft — a stovkám dalších — uvádíme jejich produkty na trh a nabízíme širokou řadu služeb technické a prodejní podpory.

Pro naše obchodní partnery zajišťujeme certifikace, školení, instruktáže, podporu a pomáháme jim provádět konfigurace, instalace a financování zakoupených řešení. Mnoho hardwarových i softwarových řešení, která používáme každý den, prošlo při cestě na trh našimi logistickými centry.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Ze společností FireEye a McAfee Enterprise vznikne firma Trellix

24. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Symphony Technology Group)
Skupina Symphony Technology Group potvrdila již dříve představený záměr, na základě kterého dojde ke spojení společností FireEye a McAfee Enterprise do nového podniku Trellix. Nová společnost se bude svými aktivitami pohybovat v segmentu XDR (extended detection and response), tedy rozšířené detekce a reakce. Čtěte více

Microsoft převezme Activision Blizzard v historicky největší akvizici herního průmyslu

20. 1. 2022. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Microsoft)
V úterý 18. ledna 2022 Microsoft oznámil, že kupuje společnost Activision Blizzard, přičemž tato transakce v hodnotě téměř 70 miliard dolarů upevní pozici Microsoftu jako herní velmoci a přidá k rostoucí značce Xbox množství studií, her a franšíz. Společnost Activision Blizzard je jednou z největších a nejvlivnějších herních společností, která působí na globálním trhu. Čtěte více

Gatema expanduje na slovenský trh ERP systémů

18. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gatema)
Gatema Holding vstupuje koupí 60% podílu do slovenské firmy d2B, která poskytuje IT služby v oblasti podnikových informačních systémů. Zbývající podíl zůstává v původní vlastnické struktuře. Čtěte více

Thein posiluje ve vývoji softwaru – kupuje Spark Tech Net

4. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein)
J&T Thein SICAV, podfond Digital, oznámil akvizici české společnosti Spark Tech Net specializující se na vývoj a podporu informačních systémů, mj. pro telekomunikační operátory. Skupina Thein Tomáše Budníka tak rozšiřuje portfolio o softwarové vývojáře a posiluje své kompetence v této oblasti. Čtěte více